יש היום אסיפת זום של פטרוכימיים

• פותח הנושא dw
  • פורסם בתאריך

yel5

Well-known member
למעונינים, עדכנתי את עקרונות ההסדר המוצע:

1. דחיית מועדי פרעון: קרן+ריבית לכל האגחים בחלופה1 ידחו ל 31.12.22 או, בחלופה2 ידחו ל 30.06.23, לפי החלטת מחזיקי האגח.

2. ריבית אגח ח: בחלופה1 תכלול ריבית פיגורים ע"פ שטר + 2.75%. בחלופה2 תכלול ריבית פיגורים ע"פ שטר + 4%.

3. חלוקה בעין לאגחים ב ו- ג: במועד כניסת ההסדר לתוקף, מחזיקי ב ו- ג יהיו רשאים להמיר האגח במניות בזן המשועבדות (לרבות החלק היחסי במניות ה pool).

קיימים עוד עקרונות שטרם הוסכמו.

שמח על הצעת סעיף 3. נבון לתת למחזיקי האגח להחליט אם מעדיפים להישאר עם האגחים או להמירם למניות בזן המשועבדות. במיוחד נכון הדבר למחזיקים שחוששים שהבטוחה עלולה להיפגע עקב קשיי חברת פטרוכימיים (חשש מופרך בעיני).

מחזיק פטרו 1.

dw

Well-known member
מנהל
אני מבין ממחזיק פטרו 1 שמתוכננת עוד אסיפה השבוע, נפרדת לסידרה זו, וכנראה עוד אסיפה לסידרה ח.

yel5

Well-known member
2 האסיפות מיותרות. הבחור באסיפה שביקש לבטל מתן עודפי שעבוד של ח לטובת 1 חי לדעתי באשליה. לצערי, השתתפתי באסיפה ממחשב שהמיקרופון בו לא עובד ולכן לא עניתי לו. אגח ח הונפק האחרון והוא קיבל שעבוד במניות בזן בשווי העולה על החוב בזמן ההנפקה. באפשרות מחזיקי חו להעמיד האגח לפרעון מיידי או לקבל הפיצוי הנדיב שמוצע בהסדר. לא משנים את כללי המשחק באמצע המשחק רק כי לא נוח לשחקן זה או אחר.
לא בטוח שיהיה רוב להצעתו אפילו בקרב מחזיקי ח משום שרוב המזיקים חולמים על פארי והוא כבר מדבר על תמורות מעבר לפארי.

Reem88

Well-known member
למה הם באסיפה נפרדת? מה הם רוצים להשיג?

dw

Well-known member
מנהל
מתוך האסיפה: הסטרייק לפארי מלא מלא אצל ח', שממנו 1 מתחילים לקבל אפסייד, הוא שער 139 אצל בזן, ולא 129 (יש ריביות)

בורסה 2008

Well-known member
יש מוכר נחוש בפטרוכימיים. זה אתה DW?

בכל מקרה, העברתי עוד מנה מבזן לפטרוכימיים.

dw

Well-known member
מנהל
יש מוכר נחוש בפטרוכימיים. זה אתה DW?

בכל מקרה, העברתי עוד מנה מבזן לפטרוכימיים.
למה להעביר?
אגח פטרוכימיים זה מניית בזן נחותה. אמנם האפסייד בתרחיש עלייה גבוה יותר אבל יש יותר כאב ראש בויכוחים בין הסדרות.
לכן אמנם יש לי אגח פטרוכימיים בתיק אבל כאשר הגדלתי בשנה האחרונה חשיפה לחברה העדפתי לעשות את זה בנכס הבסיס.
פחות כאב ראש, הרבה הרבה יותר סחירות ונכון - פחות אפסייד.
אם בזן תעלה ל 200? האמן לי שאהיה מבסוט גם כמחזיק בזן ישירות, ומפרגן למחזיקי פטרוכימיים שירוויחו יותר ממני (וכאמור גם אני ארוויח מזה קצת)

בורסה 2008

Well-known member
כנראה לא כל כך עקבת אחרי הדברים שכתבתי בשנה האחרונה בשרשורי בזן, אבל בשלב מסויים עברתי לפוזיציה שכולה אחזקה בבזן.
עם הזמן חשבתי שמשוואת הסיכון/סיכוי הולכת ונוטה יותר לכיוון אחזקה בפטרו1 ולכן העברתי כל פעם עוד ועוד מנות. היום אני כבר ב-80% מהפוזיציה בפטרו1, והמשחקים האלה במרוצת השנים(עשיתי אין ספור סיבובים על בזן/פטרוכימיים) הניבו לי תשואה עודפת משמעותית.
לא מתאים לכל אחד כמובן ובטח שאין פה המלצה.

• Like
Reactions: dw

yel5

Well-known member
סיכום אסיפה תמציתית של פטרו1 היום:
מחזיק\ים מעל 5% בסידרה דורשים לבטל הפיצוי המיוחד והנדיב לאגח ח. התקיים דיון עירני האם נכון להעניק את הפיצוי, והדיון התרחב לשאלה מה טומן בחובו ההסדר כלפי מחזיקי כל הסדרות, והאם זהו הסדר בכלל?
השאלה נסובה האם בתקופת ההסדר, כל סידרה רשאית לממש השעבודים שניתנו לה. אם התשובה חיובית, נשאלת השאלה, מהי משמעות ההסדר אם כן? מדוע ניתן פיצוי נדיב לאגח ח אם הסידרה רשאית לממש המניות המשועבדות במהלך ההסדר? אדוארד קלר, שהוא ממנסחי ההסדר, טען שסידרה בודדת לא רשאית לממש שיעבודיה במהלך ההסדר. מימוש השעבודים היחידי האפשרי הוא במסגרת הצעה עם או מטעם החברה לישראל.
אגח 1 יקבלו את עודפי השעבודים של ח. הדיעה שהשמעתי היא שיש לפצות את ח בתמורה לכך שלא יקבלו ויממשו מניות בזן המשועבדות להם (ואז לא נהנה מעודפי השעבודים). יוזם האסיפה התנגד בתוקף לרעיון הפיצוי. איציק עידן (מומחה כלכלי של בימש) דוקא תמך בגישתי. נראה לי שבקרב הנוכחים היתה הסכמה יותר כלפי גישתי מאשר תמיכה בגישה שלא לתת פיצוי ל- ח.

סוכם שאם לא תוגש לנאמן בקשה להצעת הסדר אחר ונוסף, הצעת ההסדר הנוכחי שפורסם תובא להצבעה.

נערך לאחרונה ב:

dw

Well-known member
מנהל
סיכום אסיפה תמציתית של פטרו1 היום:
מחזיק\ים מעל 5% בסידרה דורשים לבטל הפיצוי המיוחד והנדיב לאגח ח. התקיים דיון עירני האם נכון להעניק את הפיצוי, והדיון התרחב לשאלה מה טומן בחובו ההסדר כלפי מחזיקי כל הסדרות, והאם זהו הסדר בכלל?
השאלה נסובה האם בתקופת ההסדר, כל סידרה רשאית לממש השעבודים שניתנו לה. אם התשובה חיובית, נשאלת השאלה, מהי משמעות ההסדר אם כן? מדוע ניתן פיצוי נדיב לאגח ח אם הסידרה רשאית לממש המניות המשועבדות במהלך ההסדר? אדוארד קלר, שהוא ממנסחי ההסדר, טען שסידרה בודדת לא רשאית לממש שיעבודיה במהלך ההסדר. מימוש השעבודים היחידי האפשרי הוא במסגרת הצעה עם או מטעם החברה לישראל.
אגח 1 יקבלו את עודפי השעבודים של ח. הדיעה שהשמעתי היא שיש לפצות את ח בתמורה לכך שלא יקבלו ויממשו מניות בזן המשועבדות להם (ואז לא נהנה מעודפי השעבודים). יוזם האסיפה התנגד בתוקף לרעיון הפיצוי. איציק עידן (מומחה כלכלי של בימש) דוקא תמך בגישתי. נראה לי שבקרב הנוכחים היתה הסכמה יותר כלפי גישתי מאשר תמיכה בגישה שלא לתת פיצוי ל- ח.

סוכם שאם לא תוגש לנאמן בקשה להצעת הסדר אחר ונוסף, הצעת ההסדר הנוכחי שפורסם תובא להצבעה.
גם אני הגבתי באסיפה בדיעה שהוגן לתת את הפיצוי המבוקש לסידרה ח בתמורה לנכונות לדחות את הפרעון בשנה וחצי.

ערן ממיטב אף הגדיל וטען ששנה וחצי זה זמן קצר מדי ושעדיף אפילו 5 שנים. להערכתי להארכה כה ניכרת מחזיקי ח הקצרה לא יסכימו.
שנה וחצי זה לא הרבה זמן ו-ח' יהנו מאקסטרה ריבית של 4% על חשבון סידרה 1, שלדעתי זה די מכובד. סה"כ הנכס לא בורח והוא נסחר כיום במחיר לא גבוה.
לכן בסה"כ לדעתי זו הצעה די מאוזנת.

yel5

Well-known member
ראה סעיף 2.

עקרונות ההסדר המוצע:
1. דחיית מועדי פרעון: קרן+ריבית לכל האגחים בחלופה1 ידחו ל 31.12.22 או, בחלופה2 ידחו ל 30.06.23, לפי החלטת מחזיקי האגח.
2. ריבית אגח ח: בחלופה1 תכלול ריבית פיגורים ע"פ שטר + 2.75%. בחלופה2 תכלול ריבית פיגורים ע"פ שטר + 4%.
3. חלוקה בעין לאגחים ב ו- ג: במועד כניסת ההסדר לתוקף, מחזיקי ב ו- ג יהיו רשאים להמיר האגח במניות בזן המשועבדות (לרבות החלק היחסי במניות ה pool).

קיימים עוד עקרונות שטרם הוסכמו.

להבנתי אגח 1 זה פיקציה,הסיכוי שפטרוכימים יצליחו למחזר את החוב בגין אגח ח עד סוף השנה הוא די אפסי. להערכתי אם בזן לא תהיה עוד אוקטובר באזור 220 אגורות הם לא יצליחו למחזר את החוב.
לאגח ח אין שום סיבה לתת להם עוד הארכה לכן הם יקחו נאמן שיממש את השיעבוד שלהם (וזה גם יצור לחץ על מניית בזן) בסופו של דב קשה לי לראות איך אגח 1 יצליח לקבל עודפים מהסיפור הזה.
לכן אני העברתי את הרוב של ההשקעה שלי מאגח פטרוכימים לבזן.

בורסה 2008

Well-known member
אני נוטה להסכים איתך. אגח1 הוא ספקולציה על מחיר בזן הרבה יותר מאשר תקווה לתשלומים כלשהם, אבל-
נגיד שיש לך שנה, פטרו1 לא רחוק מהשווי הנאיבי שלו, וזה אומר שאתה מקבל פה אופציה כמעט בחינם לשנה שמחיר בזן כן יגיע ואפילו רק יתקרב לאיזור ה-130. אני מבטיח לך שבמצב כזה פטרו1 יתפוצץ(כמה שיותר מוקדם ובכמה שיותר תנודתיות יותר טוב) ויקבל עוד ערך עצום מהאופציה. מקסימום, נשארת עם השיעבוד של מניות בזן שיש לפטרו1.
כרגע, נראה לי דיל טוב יותר מבזן.

למעלה