יש החלטה לעבור - ומספר שאלות

elifsh

New member
יש החלטה לעבור - ומספר שאלות

שלום לכולם

חזרנו מטיול (הפעלת ויזה ) לאוז , היה כיף לא נורמלי . קיבלו אותנו כל כך טוב כל הזוגות באדלייד ובמלבורן . ממש עזרו לנו .המון תודה להם .
אנחנו עוברים לאדלייד (שהיא די מדהימה כעיר ) ,אבל גם בגלל שקיבלנו ספונסורשיפ של SA.

בקשר לעבודה ( אני חרשתי על כל החומרים בפורום ) , אבל עדין יש מספר שאלות
אני בתחום תקשורת נתונים ,ב אוסטראלית ICT ...עבדתי גם בתחום RD, גם Pre/post sales , גם support/account management , היום יותר SALES ו business develop :

1. בכל המשרות המתפרסומות בתפקידים הפחות טכניים , בסגנון Project management ו כאלה ,אין הגדרות תפקיד מדויוקות ,הכל מאוד מרוח(יוזם,בעל מוטיבציה,יכולת בן אישית...) ונראה כאילו אתה מתאים לכל תפקיד. אין בעיה להגיש לכולם אבל יש הבדלים די משמעותיים במשכורות. איך ניתן לזהות מה באמת הם צריכים והאם אתה באמת מתאים ?

2.יש לי הרבה ניסיון בכל מני תפקידים ואני יכול להתאים למספר רב של תפקידים , כלומר יכול להיות גם ראש צוות וגם מהנדס תמיכה ... , האם חברות השמה עזרות למצוא כיוון?
האם אפשר להגיש באותה חברה לשני תפקידים ,למשל לראש צוות ולעובד בצוות , האם זה מקובל ? הסיבה העיקרית היא שהמטרה היא למצוא עבודה אבל אם יש אפשרות לתפקיד יותר בכיר ,אז למה לא

3. חיפוש עבודה מכאן ,האם ראיונות בSKYPE זה מקובל ( שיחת וידאו פותרת את הבעיה של פגישה אישית )? האם יש סיבה להתחיל לחפש מהארץ היום למרות שהמעבר היה רק בעוד 4-5 חודשים ?

כמובן אני אשמח לכל טיפ

תודה מראש
אלי
 
כמה תשובות

לא יכולה לענות על הכל אבל כמה נקודות שאולי יעזרו.
מבחינת איזה תפקיד, אני לא יודעת מה הנסיון המדויק שלך אבל תתכונן לזה שתצטרך כנראה ללכת אחורה. לדוגמא קצת קשה לי להאמין שמישהו יקח אותך כ business development manager ללא ניסיון מקומי. אבל בהחלט אפשרי להתחיל ממשרה יותר זוטרה ולהמשיך משם. אם עבדת בחברה שיש לה נציגות פה שווה לבדוק גם אותם כמובן אבל אני בטח לא צריכה להגיד לך את זה...
1. אני מציעה פחות להתמקד בדרישות מהמועמד ולקרוא היטב את תיאור התפקיד. שם תמצא את הדרישות האמיתיות מהתפקיד. כולם רוצים עובדים עם מוטיבציה אבל צריך להבין מה בדיוק מחפשים וזה בד"כ נמצא בתיאור התפקיד. קח את הקו"ח שלך, קח את תיאור התפקיד ותתחיל להשוות אחד לאחד מה שיש לך ומה חסר, זה יעזור לך לשלב ההתאמה של קורות החיים להגשת המועמדות וכמובן יעזור לך להבין אם אתה מתאים.
2. אני חושבת שאתה יכול לנסות לדבר עם recruiter או אפילו לעשות ייעוץ בתשלום שיכוון אותך מבחינת מה דרוש פה ומה אתה יכול להציע, למיטב ידיעתי הם גם עוזרים לכתוב את קורות החיים. לא חושבת שתמצא שירות כזה חינם, אבל לפני כמה שבועות היה פה שרשור עם טיפים לחיפוש עבודה שנתן קצת מידע במה סוכנים יכולים לעזור. לא נראה לי רעיון טוב להגיש לשני תפקידים בו זמנית באותה חברה, אני לא חושבת שזה מקרין טוב על המועמד, תבחר את מה שאתה יותר מתאים אליו והתפקיד שיש לך בו קייס חזק יותר.
3. אם אתה לא ספץ במשהו מבוקש מאוד סביר להניח שלא תוכל למצוא עבודה מהארץ. אין סיבה להתחיל לחפש אם המעבר בעוד 4-5 חודשים. בלי קשר שווה להסתכל בקבוצות לינקדאין וכד' כדי להתעדכן קצת ולהרגיש שאתה עושה משהו

ועוד הערה על ראיון - הראיון הראשון בד"כ טלפוני, אח"כ אתה צריך לעשות איזו עבודה (למלא שאלון, לכתוב תוכנה וכד תלוי בתפקיד) ואז יקראו לך לראיון, אז סקייפ זה לא כזה קיצור דרך קריטי, יש כמה וכמה שלבים לפני.
 
למעלה