יש דיסק SSD חיצוני ויש דיסק SSD פנימי ..

רוב הזמן נח

Well-known member
הפנימי הוא דיסק רגיל שאפשר להתקין עליו מערכת הפעלה.
בחיצוני משתמשים כדיסק לגיבוי קבצים וכאלה.

השאלה היא אם יש דיסק שהוא גם וגם.
שיש לו חיבורים לדיסק פנימי לשימוש פנימי
ושיש לו גם חיבור נוסף שמאפשר לו בשעת הצורך להתחבר גם דרך USB כדיסק חיצוני?

arseny92

Well-known member
מנהל
הפנימי הוא דיסק רגיל שאפשר להתקין עליו מערכת הפעלה.
בחיצוני משתמשים כדיסק לגיבוי קבצים וכאלה.

השאלה היא אם יש דיסק שהוא גם וגם.
שיש לו חיבורים לדיסק פנימי לשימוש פנימי
ושיש לו גם חיבור נוסף שמאפשר לו בשעת הצורך להתחבר גם דרך USB כדיסק חיצוני?
פתח את המארז של החיצוני, בפנים הוכנס כונן פנימי לכל עניין עם חיבור SATA ופלטה קטנה עבור התממשקות ל-USB
ההיפך גם קיים, מארז ריק שאפשר להכניס אליו כונן פנימי

רוב הזמן נח

Well-known member
פתח את המארז של החיצוני, בפנים הוכנס כונן פנימי לכל עניין עם חיבור SATA ופלטה קטנה עבור התממשקות ל-USB
ההיפך גם קיים, מארז ריק שאפשר להכניס אליו כונן פנימי
לפתוח דיסק חיצוני זה סיפור שיכול לשבור את הכיסוי שלו. אני מתכוון שהדיסק כבר יגיע עם חיבור בשביל לשים אותו בצורה פנימית וגם חיבור בשביל לשים אותו בצורה חיצונית. בלי לפרק משהו או לחבר אליו משהו בנוסף.

זאת דרישה כל כך מוגזמת או לא ברורה לבקש שייצרו משהו כזה?

frankthe2

Active member
לפתוח דיסק חיצוני זה סיפור שיכול לשבור את הכיסוי שלו. אני מתכוון שהדיסק כבר יגיע עם חיבור בשביל לשים אותו בצורה פנימית וגם חיבור בשביל לשים אותו בצורה חיצונית. בלי לפרק משהו או לחבר אליו משהו בנוסף.

זאת דרישה כל כך מוגזמת או לא ברורה לבקש שייצרו משהו כזה?
קיבלת תשובה:
יש מארז חיצוני ריק שאתה יכול לחבר למחשב ולקנות עבורו איזה דיסק שתרצה כל עוד הוא מתאים לחיבורים שיש במארז שקנית.

רוב הזמן נח

Well-known member
קיבלת תשובה:
יש מארז חיצוני ריק שאתה יכול לחבר למחשב ולקנות עבורו איזה דיסק שתרצה כל עוד הוא מתאים לחיבורים שיש במארז שקנית.
גם לדיסק קשיח פנימי מכני יש חיבורים שמאפשרים לחבר אותו דרך USB חיצונית. זאת לא היתה השאלה.

frankthe2

Active member
גם לדיסק קשיח פנימי מכני יש חיבורים שמאפשרים לחבר אותו דרך USB חיצונית. זאת לא היתה השאלה.
מאחר ואתה מתעקש - אז הדרישה שלך היא מוגזמת או לא ברורה.
היא מוגזמת כי אתה מבקשת לחבר את ההרד דיסק "בלי לפרק משהו או לחבר אליו משהו בנוסף." - זה ציטוט שלך וזה בלתי אפשרי לחבר הרד דיסק בלי לחבר אליו משהו.
בכל אופן אתה בטח מתכוון לדבר הבא:

רוב הזמן נח

Well-known member
מאחר ואתה מתעקש - אז הדרישה שלך היא מוגזמת או לא ברורה.
היא מוגזמת כי אתה מבקשת לחבר את ההרד דיסק "בלי לפרק משהו או לחבר אליו משהו בנוסף." - זה ציטוט שלך וזה בלתי אפשרי לחבר הרד דיסק בלי לחבר אליו משהו.
בכל אופן אתה בטח מתכוון לדבר הבא:
כנראה זה באמת מוגזם מה שבקשתי. בסך הכול ביקשתי שבדיסק עצמו יהיה גם חיבור SATA וגם חיבור USB.

ככה שאם מתחשק לי יהיה אפשר לחבר אותו למחשב כדיסק פנימי
ואם מתחשק לי יהיה אפשר לחבר אותו למחשב גם כדיסק חיצוני.

זה מאוד מוגזם לבקש שכונן אחד יגיע עם תמיכה בשתי האפשרויות האלה?

י_357

Member
כנראה זה באמת מוגזם מה שבקשתי. בסך הכול ביקשתי שבדיסק עצמו יהיה גם חיבור SATA וגם חיבור USB.

שלום

טכנית זה כפי הנראה לא מוגזם אבל מכיוון שרק מיעוט צריך/דורש את האופציה הזו שכפי הנראה תייקר את המוצר בעוד מספר דולרים
אז הם אינם כוללים אותה, ניחוש פראי שלי.

רוב הזמן נח

Well-known member
שלום

טכנית זה כפי הנראה לא מוגזם אבל מכיוון שרק מיעוט צריך/דורש את האופציה הזו שכפי הנראה תייקר את המוצר בעוד מספר דולרים
אז הם אינם כוללים אותה, ניחוש פראי שלי.
המצב שיש למישהו מחשב ונגיד הוא קנה מחשב חדש ועכשיו הוא רוצה פשוט לקחת את הדיסק הפנימי ולחבר בקלות בצורה חיצונית למחשב החדש בשביל להעתיק משם קבצים, הוא לא ממש מצב נדיר.

ככה שזאת אפשרות די מועילה שלדיסקים הפנימיים המודרניים של היום, יהיה גם חיבור מובנה של USB לחיבורם חיצונית.

frankthe2

Active member

אני משתדל להבין אותך אבל לא מצליח.
אתה יכול לקחת כל כונן פנימי ולחבר אותו למחשב עם שני חיבורים: חשמל ונתונים - את זה אתה אמור להכיר.
הבעיה היא שאתה רוצה לחבר את אותו כונן בחיבור חיצוני.
אז נתתי לך פתרון יש כבל שמתחבר ל usb ומחבר לך את הכונן הפנימי למחשב כמו כונן חיצוני - נתתי לך קישור למוצר. מה אתה רוצה?

רוב הזמן נח

Well-known member
אתה יכול לקחת כל כונן פנימי ולחבר אותו למחשב עם שני חיבורים: חשמל ונתונים - את זה אתה אמור להכיר.
אז נתתי לך פתרון יש כבל שמתחבר ל usb ומחבר לך את הכונן הפנימי למחשב כמו כונן חיצוני - נתתי לך קישור למוצר. מה אתה רוצה?
בתגובה מעליך

י_357 הבין מה אני מבקש.​

SicTransit

Active member
הוא רוצה לחסוך 16$.

רוב הזמן נח

Well-known member
הוא רוצה לחסוך 16$.

המתאמים של הדיסקים הקשיחים המכנים שצריכים גם חיבור חשמל, הם באיכות ירודה.
אם המתאם הזה טוב, אז אולי זה פתרון.

למרות שאם היה על הדיסק עצמו חיבור USB זה היה עדיף.

במקרה קניתי פעם אחד כזה. אבל עוד לא יצא לי להשתמש בו.

HelpSupport

Active member
דיסק SSD חיצוני לא צריך חשמל בנפרד - חיבור ה- USB מספק את החשמל לרכיב ו- @frankthe2 סיפק לך קישור מתאים לצורך הענין.

רוב הזמן נח

Well-known member
דיסק SSD חיצוני לא צריך חשמל בנפרד - חיבור ה- USB מספק את החשמל לרכיב ו- @frankthe2 סיפק לך קישור מתאים לצורך הענין.
הכוונה שלי שלא יהיה צורך במתאמים. מחברים לדיסק כבל לחיבור פנימי ואחר כך אפשר לנתק אותו ולחבר כבל בחיבור חיצוני.

frankthe2

Active member
הכוונה שלי שלא יהיה צורך במתאמים. מחברים לדיסק כבל לחיבור פנימי ואחר כך אפשר לנתק אותו ולחבר כבל בחיבור חיצוני.
גם כשאתה מחבר כונן בצורה פנימית אתה מחבר שני חיבורים. גם כשאתה תחבר בחוץ אתה תחבר שני חיבורים - data + power. לא מבין מה הבעיה שלך.

רוב הזמן נח

Well-known member
גם כשאתה מחבר כונן בצורה פנימית אתה מחבר שני חיבורים. גם כשאתה תחבר בחוץ אתה תחבר שני חיבורים - data + power. לא מבין מה הבעיה שלך.
כי חיבור פנימי נעשה ליותר זמן. והחיבורים והכבלים שניהם כבר שם.
חיבור חיצוני יכול להיות לזמן קצר, בגלל זה כונן חיצוני מתחבר בכבל אחד. היו צריכים לשים חיבור כזה גם לכוננים הפנימיים, למקרה שירצו לחבר אותם בצורה חיצונית.

arseny92

Well-known member
מנהל
חיבור חיצוני יכול להיות לזמן קצר, בגלל זה כונן חיצוני מתחבר בכבל אחד. היו צריכים לשים חיבור כזה גם לכוננים הפנימיים, למקרה שירצו לחבר אותם בצורה חיצונית.
בגלל זה קיימים מארזים ריקים אשר מאפשרים להכניס כונן פנימי ולחבר בכל ממשק אשר נתמך על ידי החיבור במארז
לו היו כוננים פנימיים עם חיבור פנימי וחיצוני יחד, היו נמצאים משתמשים שהיו מנסים לחבר בשני הממשקים בו זמנית, לא עושים זאת כי כונן או שאמור לשדר נתונים ב-sata בגשר הדרומי בלוח האם, או לשדר sata אל לוח מארז אשר מגשר את האות ל-usb

אות נתונים טורית מעולם לא תתחבר ליותר ממשאב יחיד באותו זמן נתון
משאבי אכסון מבוססים אות מקבילה הם כונני PATA, כלומר IDE, וממשק מקביל לא יכול לתמוך בתעבורה מהירה

נערך לאחרונה ב:
למעלה