יש דבר כזה שנקרא עקיפה מימין

NTHR01

New member
מזדהה בענין המהירות הממוצעת..

אני נוסע המון בכביש בין צומת קסם לגלילות (אאל"ט), לא יודע מה מספרו. כביש רחב עם 4 נתיבים ברובו. מהירות מותרת 90. נסיתי פעם לעבור בו בלי ל עלות מעל המהירות המותרת לכל אורכו (עד מורשה). אחרי חמש דקות נשארתי לבד על הכביש, כולם עפו, התרחקו. פלא איך הם עשו את זה...

wil

New member
אני פעם הוכחתי נקודה לחברה שלי

ונסעתי כל הדרך ממחלף קק"ל באיילון עד מחלף קוממיות (דרום חולון) במהירות המותרת בלבד, כולל נסיעה לפי השילוט האלקטרוני (70) והגבלות מגוחכות באיזורי עבודה (50, 60). זה היה אבסורדי לגמרי, לא עקפתי אפילו רכב אחד (נסעתי כל הזמן בימני) ורק במקרה הצלחתי להשתלב שמאלה לכיוון חולון לפני לה-גארדייה כי במקרה היתה הפוגה של 10-15 שניות ברוב הנתיבים. גם עשיתי את זה בצורה מצחיקה, כי כל פעם שהמהירות המותרת עלתה נניח מ-70 ל-90 הורדתי דוושה לרצפה ברגע שעברתי את התמרור

iddo2005

New member
לפחות זה.....

אני שמח שמתקיים כאן הדיון הזה... כי לפי המצב בכבישים - אף אחד בכלל לא ח ו ש ב ב כ ל ל שהוא עובר על החוק כשהוא (היא) נוסעים בנחת 70 קמ"ש במסלול השמאלי בכביש מהיר... אולי נפרסם את הדיון הזה בשלטי חוצות?

falou

New member
זה לא ספיציפי לארץ

בכל מדינה בוכים על זה, גם באנגליה הסופר מסודרת. תמיד יש אסטרונאוטים ומספיק אסטרו אחד על מנת לשבש תנועה של כביש שלם.

לא בדיוק נכון

הבעיה אצלנו יותר מחודדת. זה כמו שתקחי לוח לבן ועליו נקודות שחורות. לדעתך כולם לבנים. העניין הוא שאצלנו הנקודות השחורות כמעט ומכסות את הלבן. באנגליה ומקומות אחרים מדובר ביוצא מהכלל שלא מעיד על הכלל.

אני חושב שצריך לפרסם את הדיון. רק ש

רק שהבעיה היא שחשבתי שהדיון יהיה יותר בעל גוון משפטי ולא סיפורים. לטעמי צריך לבטל את אפשרות מתן דו"חות לנהגים בשל 'עקיפה מימין' כל עוד לא מעמידים במקביל את הנהג שנסע בנתיב אמצעי/שמאלי, והוא הוא הגורם האמיתי לבעיה. אין אני חולק שאסור לעקוף מימין אבל נוצר מצב שלדעתי הוא עיוות דין וכל זה בגלל שקשה יותר לעצור את מי שלא נוסע בנתיב ימני, כי אז צריך לסמן לו לעצור, לוודא שהוא אכן ראה את השוטר ואז הוא צריך להשתלב בתנועה עד לעצירה במקום בטוח. המשטרה לא עושה את זה כי זה מצריך ממנה סבלנות. אני לא בא בטענות כלפי עובדה זו אלא לחוסר הצדק שמעמידים לדין צד אחד כאשר יש למעשה אשם נוסף ו'כבד' יותר שחמק מעונש. ברור שצריך לקחת בחשבון מקרים מיוחדים כגון השתלבות של כביש היישר למסלול השמאלי של כביש אחר (כמו שקורה בנתיבי איילון צפון מכיוון חולון שמשתלבים בצד שמאל קצת לפני מחלף השלום). במקרה זה יש להעמיד את הנהג לדין והוא צריך להוכיח את חפותו. אבל אסור מראש לוותר לו או להתעלם במכוון מחלקו בעבירה. וכמו שציינתי קודם: חוסר יכולת טכנית או הבנה של חוקי התנועה או יכולת אישית נמוכה של הנהג צריכה להוות עילה לפסילת רשיונו כיוון שרשיון הוא לא זכות הניתנת לכל אדם, ונהיגה רשלנית עלולה לגרום לנזק כספי ואף יותר מכך. על זה רציתי שיהיה הדיון. כל דבר גדול מתחיל מצעד קטן. וכאן אנחנו נכנסים לתמונה. למה שלא נציג מהפורום יוביל את המהלך לתקשורת

katom1

New member
המשטרה ...

בזמנו היה ראיון עם מפקד משטרת התנועה , והוא אמר שהמשטרה היתה רוצה להפוך את העבירה הזו ל"עבירת נעקף " . כלומר הנהג במסלול השמאלי הוא העבריין . ולראיה הוא ציין שבאותה שנה נתנו רק כ - 1000 (אלף) דוחות על העבירה הזאת .

פרטנר

New member
קצת סדר בדברים

החוק מחייב לנהוג תמיד בנתיב הימני ביותר. בכביש בעל 3 נתיבים בכיוון הנסיעה ישנו רק!! נתיב ימני אחד. כל השאר הם לא נתיב ימני. מעבר על פני רכב אחר נחשב כעקיפה. יש לעבור תמיד מצדו השמאלי של רכב נעקף. למעט מקרים מסויימים:1. הרכב (הנעקף) עומד לפנות שמאלה.2. ישנם 2 נתיבים לפניה שמאלה והנעקף בפנימי שבהם. 3. כנ"ל לימין. 4. הרכב העוקף נמצא בנת"צ.5. בכביש חד סטרי בעל 2 נתיבים או יותר שבו התנועה צפופה וכלי הרכב נעים בטורים, מותר לטור הימני להיות מהיר יותר ולחלוף על פני הרכבים בטור השמאלי. ולמציאות: DOUBLE X תיארה מצב שבו למרות נסיונה לנהוג כשורה ולחזור לנתיב הימני , קורה לא פעם שמגיח מאחור נהג מהיר וחסר סבלנות הממהר לעקוף מצד ימין. הוא גם ,קרוב לוודאי , מסנן קללה או שניים לנהגת שמפריעה לו . לזה קוראים חוסר סובלנות. נהג שלא מכיר בהפרשי יכולות נהיגה בין נהגים שונים בכביש (כל עוד אינם קיצוניים מדי) הוא בעצמו הסכנה והמטרד. כולנו, נהגים מוכשרים ומהירים שכמותנו, חוינו לא פעם נהג מהיר וממהר מאיתנו הלוחץ מאחור, מהבהב בפראות, ונצמד עד כדי סכנה. (לנוסעים בדרום הארץ התופעה מוכרת במיוחד). נהג שכזה המבצע עקיפה מטורפת מימין כיוון שאין לו שמץ של סבלנות לא אמור לגרום לי "לחטוף" דו"ח משוטר חרוץ. רכב התקוע בשמאל מעבר למידת הסבירות וגורם לרכב אחר , שהמתין בסבלנות, לעקוף מימין הוא העבריין האמור "לשלם" על כך. מהו זמן סביר? זמן שבו ללא כל ספק יכול היה הנהג העוקף לחזור בביטחה למסלול הימני ,במרחק בטוח מהרכב הנעקף על ידו. אנחנו חייבים להיות בכביש יותר סבלניים וסובלניים. אם קראתם עד כאן, והייתה לכם סבלנות אתם בהחלט יכולים להשתמש בתכונה החשובה הזו גם בכביש . אם לא קראתם עד לפה , אז איך אתם קוראים את המשפט הזה?

../images/Emo45.gif

כל מילה זהב. אגב-אתה יכול להשתמש בשני המשפטים (או רק האחרון) בתור חתימה. אולי אני אפילו אוסיף זאת לחתימתי

למעלה