יש ברשותי אופני הרים שהסבתי לכביש...

פיסקין

New member
יש ברשותי אופני הרים שהסבתי לכביש...

אופני ראלי זנב קשיח בנות יותר מ10 שנים ששמתי להם צמיגי כביש דקים ואני נהנה מכל רגע של רכיבה עליהן... רכיבה חלקה מהירה ועדיין מאפשרת לעלות מדרכה או לקפוץ ממנה ...אני גר באזור המרכז ואני אוהב לרכב בעיקר בעיר ורצוי כמה שיותר באזור הפארקים והים.

אני מדי פעם רואה אופניים urban בעיקר באינטרנט, מאחר ועושה רושם שהזא'נר הזה לא ממש חזק בארץ, כי בארץ כולם רוצים אופני דאון היל והם כולה רוכבים בפארק, או קרוס קאנטרי וזה לא מנוצל כראוי ...

אני מעוניין לעבור שלב לאופניים יותר חדישים, השאלה על מה אתם ממליצים ? כי אני רואה שבמקור אופני urabn מגיעות ללא שיכוך קדמי... השאלה אם לא כדאי להתעקש ועדיין ללכת על בולם קדמי שמתאים לעיר ? !

ואיזה דגמים מומלצים ? ללכת על דגם ייעודי ? או שלקחת שלדה שאני אוהב מאופניי הרים זנב קשיח ולהחליט איזה בולם לשים עליהן

שבוע טוב

appatic

New member
הבעיה היא שבארץ כולם רוצים אופני URBAN

והם כולה רוכבים באיזור הפארקים והים...

אם אתה נהנה מכל רגע למה להחליף? ומה חסר לך באופניים שיש לך עכשיו שאתה רוצה להשלים עם זוג חדש?
לפי התיאור שלך אופני URBAN (בהנחה שאתה מתכוון לזה במובן ה- TRIAL של המילה, לא במובן העירוני - אחרת היית אומר פשוט: עירוני, לא?!), לא ממש יתאימו לך ומה שאתה צריך זה זוג היברידי משובח.
אם כן - יש כאלה יפיפיים במחירים סבירים למדי אצל TREK, MARIN וכמעט לכל מותג שמכבד את עצמו.
נושא הבולם הקדמי תלוי באופי הרכיבה - ובהתאמה האישית לסגנון שלך ולאופי שלך, ולכן זה לא משנה.
אני הייתי הולך על אופני פלדה עם מזלג קדמי קשיח; מרכיב עליהם סליקים בשרניים (BIG APPLE?) ונהנה מכל רגע.
בהצלחה בפארקים ובים!

פיסקין

New member
למה לא לקחת לדוגמא אופני כביש ולהחליף כידון ?

לקחת דגם שהוא לא יותר מדי רדיקלי בתנוחה שלו ולהחליף לו כידון גבוה

ראיתי השבוע בנמל אופניים מעניינים, לצערי לא זוכר ממש את השם, אני אשמח אם מישו יוכל לעזור, הם לדעתי היו סינגל ספיד והשם שלהם היה משו בסגנון psiad אבל יש מצב שאני כבר לא זוכר ... מאוד אהבתי את העיצוב והתנוחה

אפרופו שלדת פלדה, אני מתאר לעצמי שאתה חושב על זה בגלל שהיא יותר משכחת את הזעזועים... יש לך דגם ספציפי שאתה חושב עליו ?

מה לגבי לקנות צמיגים או חלפים באופן כללי ברשת ? משתלם ?

פיסקין

New member
קלעת בול, זה בוטקיה איזה מדהימות וואוו

למה באמת לא לקחת אופני רכיבת כביש ספורטיביות ולשנות להם כידון ? זה סיפור יקר מדי ?

bnayal

New member
אפשרי בהחלט. לא צריך להיות יקר מידי.

העניין מסתבך כשיש ידיות הילוכים על הכידון.
יש הרבה אופציות. מציע לך לקפוץ לאחת החנויות ולהתרשם.

פיסקין

New member
בגדול מה שהיתי רוצה לשנות באופני כביש זה 2

דברים :

הצמיגים שאני מעריך שמצריך החלפת החישוקים ? נכון ?

ואת הכידון ... שמן הסתם יצריך חיבור ההילוכים לשיפטרים חדשים

האם אני בכיוון הנכון ?

bnayal

New member
להחליף צמיגים לאיזה סוג?

המגבלה של צמיגים באופני כביש זה המרווח בשלדה והחישוקים.

בכידון יש לך ידיות מעצורים וידיות הילוכים. שניהם צריכים לעבור התאמה מכידון כביש לכידון שטוח (או סוג אחר שתבחר)...

פיסקין

New member
להחליף לצמיגים קצת יותר רחבים מצמיגים דקיקים

של אופני כביש ספורטיביות ....

אני מתנצל מראש שאני לא יודע להשתמש במונחים המדוייקים והמקצועיים ...

bnayal

New member
יש לך כבר שילדה?

קודם תחליט מה אתה מחפש, סינגל ספיד \ פיקסי? אופניים היברידיות?
אחר כך תחליט תקציב. כנס לחנויות ותראה מה מציעים או לחילופין אתה יכול להרכיב לבד כל מיני דברים (למשל לחפש אופני כביש ישנים בגרושים ולשפץ, אלו האופני עיר שלי, עלה לי בערך 800 ש"ח הכל כי שיפצתי לבד).

יש ז'אנר של אופני אורבן שמתבסס על

שלדות כביש עם גאומטריה הרבה יותר נוחה (יש גם נישה נוספת שהיא אופני סייקלוקרוס שזאת שלדת כביש לכאורה עם יכולות בשטח).
אני רוכב על שלדה יעודית למה שאתה מחפש, השלדה נקראת רואד-ראט של חברת קוטיק.
קוטיק נחשבת כנראה לחברה הטובה בעולם לשלדות ז"ק פלדה.
הייתרון הוא שאני רוכב עם כידון שטח, ללא שיכוך, צמיגים דקים יעודיים לשטח וגם לכביש והכייף לא נורמאלי.
יש לי עוד כמה זוגות אופניים איכותיים במחסן אבל את כל רכיבות ה"אורבן" והשבילים בפרדסים במישור החוף אני מבצע איתם.
אם מעניין אותך תתקשר אליי
אייל
0526906470

Anarchy1

New member
הוא התכוון לאורבן

במובן של אורבני ! לא אורבן סגנון הרכיבה,
ז''א אופניי עיר.
הייבריד בשפתך.

sevenduo

New member
ממליץ על Thorn האנגליות

או כל דגם אחר של אופני תיור/עיר מכרומולי עם גלגלי 26 או700c . במקרה של 700c אז לעיר לא פחות מצמיגי 40 ממ כדי שיהיו טובים גם לעלייה על מדרכות וכו.
יש המון אופציות לשילובים שונים של כידון וחלקים, סבלים לתיקים וכו.

AdiX

New member
אופני היבריד

אני מניח שאתה מתכוון לאופני היבריד, אלו אופני עיר עם הילוכים וצמיגים ברוחב "בינוני" הינו, לא דקים כמו צמיגי כביש ולא רחבים כמו צמיגי שטח.
היתרון הוא שאפשר לרכב במהירות מכובדת על הכביש ולא ללא כאבים בישבן ברכיבה על מדרכה.
תנוחת הישיבה נוחה יחסית, והכידון שטוח כמו באופני שטח.
ישנם דגמים עם בולם קדמי לטובת עוד קצת נוחות (על חשבון קצת יעילות) ויש כאלו בלי, לשיקולך.
אופנים כאלו יש לרוב היצרנים ובמגוון מחירים, מציע לך לעשות סיבוב בחשמונאים וכו' או בחנות החביבה עליך.
ולא פחות חשוב, לקנות זוג אופנים שהתחברת אליהם ובחנות שתרגיש בה בבית ושתתן לך שירות טוב.

חוץ מזה, שיש גם אופני סינגל ספיד או פיקסי, אבל זה כבר סיפור אחר וגם כיף ברמה אחרת.

פיסקין

New member
רואה פה הרבה את המילה פיקסי, מזה ?

סינגל אני כבר יודע ...

ורוצה להודות לכל החברים פה ששפכו לי אור ועוזרים לי לקבל כיוון

AdiX

New member
ככה

פיקסי דומה לסינגל ספיד, אבל בלי FreeHub או Freeweel או פריילוף בלשון העם.
כלומר שגם בזמן נסיע בירידה למשל (אבל גם במישור) צריך לסובב את הפדלים כל הזמן כי הם בעצם "מחוברים" לגלגל האחורי.
רכיבה בפיקסי דורשת קצת טכניקה והסתגלות אבל כיפית מצד אחד ומאתגרת מצד שני.
החסרון זה שבאמת תמיד צריך לפדל, גם במישור ארוך שבו באופניים רגילים כיף לתת להם לזרום ולהסתכל על הנוף, לנוח וכו', זה קצת מעייף במיוחד למי שפחות בכושר, בקיץ מזיעים יותר. מצד שני, זה יכניס אותך לכושר, נסה לרכב "רק" 2 ק"מ בלי להפסיק לפדל אפילו לחלקיק שניה...
וכן, בדרך כלל לרוב הזוגות יש ברקסים, אופניים בלי ברקסים נראה טוב בסרטים בעיקר.
חוץ מזה, שלא כל אחד מתחבר לזה.

הערה חשובה, בדרך כלל לאופנים כאלו יש נאבה דו צדדית, אחת פיקסי ואחת freeHub , כל אחת בצד של הגלגל, כך שניתן לרכב פיקסי או סינגל ספיד.
כדי להחליף נדרש פירוק של הגלגל נאחורי והרכבה שלו ב 180 מעלות, עניין של 10 דקות.

אני אישית רוכב על KHS Urban Soul.

פיסקין

New member
לפיקסי יש ברקס אחורי כמו אופניים של פעם ?

או שהפדלים תמיד בתנועה נקודה ? אפשר כביכול לעצור עם הפדלים ?

AdiX

New member
ככה

לפיקסי אין ברקסים כמו של פעם. צריך להפעיל המון כוח ומשקל נגד המומנט של הגלגל וזה לא לכל אחד ולא לכל מצב ולא נחשב בטיחותי (מרחק עצירה גדול מאוד)
ברקסים כמו של פעם נקראים טורפדו נדמה לי והם עובדים אחרת.
בפיקסי מרכיבים בדרך כלל ברקסים רגילים (כמו בכל אופני כביש)

למעלה