יש בעיה גדולה באתר שלכם חופש

John Merrick

New member
יש בעיה גדולה באתר שלכם חופש

ראיתי הרבה פעמים שכתבתם על הלכה של הרב עובדיה יוסף שאמר שאסור לחטט באף בשבת... ואתם מנסים ללעוג לדתיים ולהלכה עם הקטע הזה... אבל.. ואבל גדול עכשיו: הרב עובדיה יוסף מעולם לא קבע הלכה כזאת! בשום מקום בהלכה לא ילקוט יוסף ולא בשו"ת ואפילו לא באיזה עיתון חרדי מופיע פסק ההלכה הזה אם זה טעות תשנו אותה מהר אתם מטעים את הציבור אם זה שקר אז אין טעם לבקש ממכם לשנות

קל וחומר ../images/Emo13.gif

ועכשיו רק תאר לך מה ניתן להסיק לגבי מקורם של טקסטים דתיים בני אלפי שנים שכותביהם כבר נאספו מזמן אל אבותיהם... אם אני חוזר לרגע לדיון המצחיק בשני העולמות המקבילים שהיה כאן זה מכבר: או שעולם הפסיקות ההילכתי הוא וירטואלי בלבד ואינו משפיע על התנהגות במציאות, או שהוא כן. העובדה שאנשים אינם קורעים נייר טואלט בשבת מוכיחה מן הסתם שהוא כן, ועכשיו - כמו שאמר ג'ורג' ברנרד שואו - נשאר רק להתדיין על המחיר. שערות באף כן או לא? תולעים בחסה? שעון שבת? כריתת עורלה? לגופו של ענין, זו הפעם הראשונה שאני נתקל במשך כל השנים האחרונות בהכחשה לפסיקת האף הידועה. אשמח לשמוע או לראות ראיות. (שלא לומר היכן היו אנשי ש"ס היקרים בשנים האחרונות בנושא זה?)

John Merrick

New member
ראיות? הטוען עליו הראיה!!!

אתם טוענים באתר שלכם שהרב עובדיה יוסף פסק כך וזוהי טעות/שקר מוחלט שנועד לגנות את ההלכה על ציבור החילוני עצוב שאתם מעולם לא מודים בטעות ולא חוזרים בכם משקר אין הלכה כזאת בשולחן ערוך או הילקוט יוסף וזו עובדה. זה לא הופיע בשום עיתון חרדי וזוהי פשוט המצאה חילונית אנטית המקור להמצאה הזאת נמצא בקישור שהבאתי בהודעה קודם

גוססי

New member
כדי לסלוד מההלכה....

לא צריך את הרבובדיה, יש בה מספיק רעיונות דוחים גם בלעדיו. הוא רק מספק את הצחוקים.

John Merrick

New member
תקנו את השגיאה/הטעיה/שקר באתר

או שאתם במקרה מחב"שים חסרי מצפון??

לא בריא להתרגש...

טענתנו מבוססת על מה שפורסם בכל כלי התיקשורת. הקישור שאתה הבאת הוא בסך הכל קישור לדבריך שלך במקום אחר. בנסף, איש לא אמר שיש כזאת הלכה במקום אחר (ואם היתה, לא היתה נדרשת ממילא פסיקה בנדון). יש בשו"ע מספיק דברים ששווים פירסום באתר "חופש" (וחלקם אף פורסמו) גם ללא ענין החיטוט באף. אין בכך כדי לרמוז שאם משהו מתפרסם בכל כלי התיקשורת הוא בהכרח נכון, אבל רצוי להשתכנע בכך לפני שמבטלים דבר שזכה לפירסום כה רב בהנף יד (או הנף עכבר...) ללא קשר: "הטוען עליו הראיה" הוא טיעון מעניין מאד, בעיקר ביחס לטיעונים כגון "קיום אלוהים" ודומיהם.

John Merrick

New member
עובדה שזה לא נפסק בהלכה ולא כתוב

בשום מקור יהודי ואפילו לא בילקוט יוסף אם אתם טוענים שקיימת הלכה יהודית ועוד של אחד מגדולי הדור - כדאי מאוד שזה יהיה נכון.כמובן שבאתר אתם מנסים בסך הכל ליצור רושם שלילי על דברים שאתם לא מבינים בהם ולכן לא תשנו את מה שכתבתם יפה! יש הלכה חילונית בכלי התקשורת - שווה לפרסם את זה! הרי זה אתר חופש החילוני לא? הוא ניזון מהתקשורת החילונית ומהשקרים החילונים!! ואחרי זה יש לכם בעיה עם "מסיונרים"..... הרי אתם משתמשים בשקרים ורמאויות והפוסל פוסל במומו אתם "מוכרי הסמים האמיתיים

מילים כדרבנות...

א. אם באמת זה לא כתוב בשום מקור יהודי אחר, זה חיזוק לעובדה שמדובר בפסק הלכה חדש. למר יוסף אכן נטיה ידועה להסיק מסקנות חדשות מפורטות ממקורות יהודיים קודמים, וחלק ממסקנות אלה זכו עם הזמן לכינוי "פסקי הלכה". במקרה הספציפי שלנו זו מסקנה די ישירה מדיני שבת קודמים שכן נכתבו. ב. למרות הכתוב בא', זה פורסם במקורות יהודיים רבים מאד, העוסקים בתיקשורת. ג. נכונותו של הכינוי "גדול הדור" תלויה באופן מובהק בקריטריונים על פיהם נבחנת אותה גדולה. ד. אכן, אם אנו טוענים משהו, כדאי שזה יהיה נכון. לכן אני מנסה לברר אם זה נכון. אם נשתכנע שזה אינו נכון, סביר שנשנה את נוסח האיזכור של הסיפור. ה. אנו מנסים ליצור רושם שלילי על דברים שאנו חושבים שהם מזיקים לעם ולמדינה, ורושם חיובי על דברים שאנו חושבים שהם מסייעים לעם ולמדינה. ו. האתר ניזון ממקורות רבים מאד, ביניהם גם התיקשורת החילונית והדתית. ז. דבריך לגבי שקרים ורמאויות גובלים בהוצאת דיבה - אני הייתי נזהר יותר. ח. לרוב באי עולם, לא רק לנו, יש בעייה עם מסיונרים. שבת שלום, ניצן

John Merrick

New member
תגובות לדברים שאמרת

א. כבר אמרתי שאין פסק הלכה כזה וגם לא חדש (כי אז זה היה מופיע בילקוט יוסף) וזה לא כתוב בשום דיני שבת אתם כתבתם באתר שהרב עובדיה יוסף אסר לחטט באף בשבת זה שקר וכזב ב. אתה כותב "מקורות יהודיים" במקום לכתוב מקורות חילוניים.. זה הדרך שלך להשקיט את המצפון שלך אני מבין על ההטעיה הנוראית הנמצאת באתר ונ.ב - אני חושב שמי שמשווה יהודים מקרבי רחוקים למוכרי סמים בסמטה - הוא זה שצריך להזהר יותר.. לא יכול להיות שופט שירשיע מישהו על הוצאה של דיבה נגדכם. זה דומה לגמל שתובע את הגב של גמל אחר

ולגופו של ענין?

לפני שאני מתייחס לטענותיך: כאמור, אם יש לך ראיות בלתי-תלויות לחיזוק דבריך בנושא (החיטוט באף), נשמח לקבלם. ולטענות הנילוות עצמן: א. ניתן להסיק מדבריך כאילו כל מילה שמוציא מר יוסף מפיו נכתבת בילקוט יוסף? נראה בלתי סביר בעליל. לגבי "כתוב בדיני שבת" - ראה תגובתי הקודמת. לגבי "שקר וכזב והטעיה" - ראה כל ההתכתבות עד כה. ב. כתבתי "מקורות יהודיים" בעקבות כתיבתך שלך, כי גם אלה מקורות שנכתבו בידי יהודים. לא בדקתי מי מהם חילוני וכמה. כמות המקורות בנושא היא גדולה מאד (שוב, אין זה אומר שהדבר נכון, אבל ראה תחילת תגובה זו). ג. ההשוואה בין "דת" ו-"סמים" מוסברת היטב באתר כאן וכאן. אין בה לדעתי נושא חוקי משתי סיבות: (א) היא אינה מאשימה אף גורם ספציפי בדבר שלא עשה, (ב) היא אינה מכילה עובדות לא נכונות (נשמח לתקן באם נפלה טעות). שבת שלום

אלוהימת

New member
לגבי הראיות - אתה צודק, לגבי החיטוט

באף, אני שמח שסוף סוף התברר שיש אלוהים ושעבדו עובדיה רשאי לחטט באף ואפילו בשבת.

ראיות? הטוען עליו הראיה!!!ו

וואללה כמה שאתה צודק!!! זה מה שאני תמיד אומר למי שטוען בפניי שיש אלוהים. אף פעם לא הביאו לי הוכחה אחת נורמלית שיש דבר כזה וברוב המקרים מבקשים ממני שאוכיח שאין. כל כך מעורר רחמים.

framgang

New member
זה לא עניין החיטוט באף

אני זוכר במעורפל את השיעור הזה ויש חילוקי דעות בנושא והרב עובדיה הביא את דעת המקלים ואת דעת המחמירים. אני לא דתי בכלל אבל אני נגד סתם השמצות והכללות. זה כמו שדתיים מסויימים אומרים שיש המון פשיעה ולעומת זאת הם "נקיים". הרי פשיעה יש בכל מקום ועוד השמצות מ2 הכיוונים.

לעג

מי שמתעסק בענייני חיטוט באף, האם זה מותר או אסור, ומתפלפל בנושא, בהחלט מותר ואף רצוי ללעוג לו. וכל המרבה הרי זה משובח. מה גם שהוא עושה זאת בעקיפין על גבינו. חילונים במדינה משמלמים הרבה כסף למוסדות הדת השונים בדרכים שונות ומשונות, ונאלצים להכפיף את אורח חייהם בגלל שהדת דבוקה למדינה באין מפריד (נישואין, קבורה), או בגלל חרמות והתנהגות ביריונית (אוכל כשר). התכנים הדתיים הם תמיד אוויליים - גם התכנים המוסריים של הדת, מאחר שמטרת המוסר היא קידוש הדת ולא אנושיות והערכת הזולת. כשנתקלים בתכנים כמו החיטוט באף והוצאת השערות ממנו, וזה קורה הרבה - כל הגמרא עמוסה בחיטוטים כאלו, ללעוג להם זו ממש מצווה מדאורייתא

למעלה