ישראל קנתה חיסונים לסוריה תמורת השבת הישראלית. בתרגום לשפה ביביסטית - ביבי סאנג'ר של פוטין והחרדים ומשחק אותה שולמן על חשבון כספי המיסים שלכם.

Katomishh

Well-known member
ההתעלמות המכוונת שהכספים מועברים באישורה של ישראל .
ברור שהתשלום של קטאר לפקידי הממשל של חמאס ולצרכים הומניטריים עובר באישורה של ישראל,
לרגע לא חשבתי שאני כותב פה לבורים שאינם מכירים את המציאות.
דרך אגב, לדעת מומחים רבים המליונים המעטים שהגיעו מקטר מונעים מלחמה עם חמאס שהייתה עולה לנו במליארדים רבים ישירים ועקיפים.
אבל אני לא שיקרתי, בניגוד לאלפיני שאמר שנתניהו מוכן לשלם לחמאס,
בעוד ברור גם לך שממשלת ישראל בסך הכל מאפשרת שיועברו לעזה כספים של קטאר.
לכי תציקי לו.

אלפיני

Well-known member
כי ככה עובדת דמוקרטיה, הממשלה הנבחרת היא זו שקובעת לאן ילכו כספי המיסים.
אם הציבור לא אוהב את ההחלטות הוא בוחר בנציגים אחרים.
יופי כל הכבוד. תחשוב מה זה אומר עלייך. או שאתה מנסה להנדס תודעה, או ששלך מהונדסת .

אור גינאל

Well-known member
מכיוון שלא הייתי בחדרים בהם סוכמה העסקה.
ואין לי מידע על הבעיות הכלכליות של סוריה
או מה המגבלה שמונעת מסוריה להשיג חיסונים מרוסיה או בכלל.
או מה המגבלה של רוסיה למכור לסוריה חיסונים .
יש לי שתי שאלות הדיוט :-
השאלה הראשונה - איך תנהג תנועת החמאס ?
השאלה השניה -האם העברת כסף מזומן לסוריה- (ככופר בעד הישראלית באשר היא שם) -
אשר תשמש לצורך התחמשות צבאית עדיפה יותר מאשר העברתם בצורה של חיסונים ?

אלפיני

Well-known member
השאלה הראשונה - איך תנהג תנועת החמאס ?
איך אתה חושב שהיא תנהג? הוא שוב רואה עד כמה המושחת מבלפור סחיט דבר שרק יגרום לה לעלות את המחר בכל פעם שהסיטואציה תהיה מולה.
האם העברת כסף מזומן לסוריה- (ככופר בעד הישראלית באשר היא שם) -
אשר תשמש לצורך התחמשות צבאית עדיפה יותר מאשר העברתם בצורה של חיסונים ?
בהמשך לשאלה הקודמת. לו היינו מעברים תמורה כמחווה בסיוע הומניטרי כפי שעשתה ישראל בזמן תקופת נוהל שכנות טובה בזמן מלחמת האזרחים בסוריה הדברים היו מתפרשים אחרת לגמרי.

אור גינאל

Well-known member
באמת שקשה לך שלא לעשות פוליטיזציה של המגיפה ? פוליטיזציה של כל דבר?
באמת אי אפשר לחשוב כך ברצינות על כל דבר .
רמזתי לך שיש לסוריה קשיים בגלל הסנקציות , ויש שם משבר הומניטרי שעלול להדביק את כל האיזור אם לא יטופל במהירות ואז כל המאמצים יהיו לשווא.
אז אם תשים לרגע בצד את משקפיים השחורות שמשחירות כל דבר וכל אדם תבין שישראל הייתה שותפה כאן במעשה גדול ומכיוון שיש עוד מעט בחירות לא צריך לספר לכל העולם איך העניין התגלגל.

אלפיני

Well-known member
באמת שקשה לך שלא לעשות פוליטיזציה של המגיפה ? פוליטיזציה של כל דבר?
באמת אי אפשר לחשוב כך ברצינות על כל דבר .
רמזתי לך שיש לסוריה קשיים בגלל הסנקציות , ויש שם משבר הומניטרי שעלול להדביק את כל האיזור אם לא יטופל במהירות ואז כל המאמצים יהיו לשווא.
אז אם תשים לרגע בצד את משקפיים השחורות שמשחירות כל דבר וכל אדם תבין שישראל הייתה שותפה כאן במעשה גדול ומכיוון שיש עוד מעט בחירות לא צריך לספר לכל העולם איך העניין התגלגל.
בלפור, אתה משעשע היום.... הרי כתבתי שהדברים היו מתפרשים אחרת לו ישראל הייתה מבצעת מחווה במסגרת דומה לנוהל שכנות טובה. חוץ מזה שגם רוסיה יכולה להעביר להם חיסונים על חשבונה לאחר שהתעשרה ממכירת נשק עבורם. שלא לדבר על איראן היכולה גם היא לתרום כסף שילך למטרה הזו במקום לנשק. ישראל היא גם בין האחרונות שיש לה מעבר בגבולות עם סוריה לכן גם בין האחרונות שצריכה לדאוג מכך.

מה שנתניהו עשה בפועל הוא להיכנע למעשה סחיטה. פשוט ולעניין. הוא ניסה להסתיר זאת בדרכו כאילו זה רצון של הרוסים. וטוב שהעניין הזה התפוצץ לכם בפרצוף. חבורת שקרנים, מאחזי עיניים וגונבי דעה.

אור גינאל

Well-known member
אתה טועה, הסנקציות מקשות מאוד על סוריה לנהל משא ומתן עם סין ורוסיה אף על פי שגורמי רפואה אינם נכללים בסנקציות העניין הוא העברת כספים הנוגעת למשא ומתן, ולכן אם יהיה נס ויהיה איזה רגע של היסח דעת שדעתך במקרה אינה משוחדת ומבולבלת - היה כאן אירוע הומניטרי על אף הקשיים וזה הפתרון שנמצא .
ועכשיו, אם תחשוב על הנזק האלקטורלי שזה יכול לגרום לגנץ ועל התועלת העצומה שזה יביא לנתניהו בהתחשב בהתבססותו בהסכמי שלום באיזור תבין עד כמה העניין רגיש ושצריך לשמור על חשאיות. ולא לעשות פוליטיזציה מעניין הומניטרי.

איציק5111

Well-known member
"ישראל קנתה חיסונים לסוריה תמורת השבת הישראלית" (msn.com)

העיקר שלכם הוא סיפר כי החליף את האקס דוסית המטורללת חובבת הסיכונים תמורת רועי צאן בלבד.

היש נציג מחבורת הכבשים הביביסטית שיכול "לזביר" את הסוגיה, או שמא אתם עדיין ממתינים להוראות מחייבות מבלפור שעליכם לדקלם?
זה לא רק ביבי....זה כל הימין הליכוד סער בנט בן גביר סמוטריץ שקד ליברמן הם כולם אותו זבל אנושי

Harrington

Well-known member
מנהל

ישראל קנתה חיסונים לסוריה תמורת השבת הישראלית. בתרגום לשפה ביביסטית - ביבי סאנג'ר של פוטין והחרדים ומשחק אותה שולמן על חשבון כספי המיסים שלכם.​

בשפה שלי (ואני מאמין של רוב הישראלים):
ישראל פעלה לסיוע הומניטארי להצלת והחזרת ישראלית שהסתבכה לישראל, בדיוק כפי שהיא נוהגת ב100% מהמקרים הללו. התמורה שישראל שילמה כללה ככל הנראה תשלום מסיום לרוסיה שבמסגרתו רוסיה תעביר לסוריה חיסונים. כך לפחות ע"פ דיווחים מסוימים ולא מאומתים. התשלום בטל בשישים במונחים תקציביים ישראליים וכמובן מוצדק בנסיבות העניין. כך גם שחרור רועי הצאן שחצו את הגבול מסוריה לישראל.
אשרי מדינת ישראל והנהגתה שפעלו בנושא זה כפי שפעלו.

אלפיני

Well-known member
בשפה שלי (ואני מאמין של רוב הישראלים):
ישראל פעלה לסיוע הומניטארי להצלת והחזרת ישראלית שהסתבכה לישראל, בדיוק כפי שהיא נוהגת ב100% מהמקרים הללו. התמורה שישראל שילמה כללה ככל הנראה תשלום מסיום לרוסיה שבמסגרתו רוסיה תעביר לסוריה חיסונים. כך לפחות ע"פ דיווחים מסוימים ולא מאומתים. התשלום בטל בשישים במונחים תקציביים ישראליים וכמובן מוצדק בנסיבות העניין. כך גם שחרור רועי הצאן שחצו את הגבול מסוריה לישראל.
אשרי מדינת ישראל והנהגתה שפעלו בנושא זה כפי שפעלו.
סיוע הומניטרי |יעני| . לך ספר את זה לכבשים ביביסטיות. שום סיוע לא היה מוצא לו התמהונית לא הייתה מחליטה לקפוץ גבולות בתקופת בחירות.

מעניין שלפלסטינים בגדה הוא לא מעניק סיוע שכזה למרות שהמגע אתם הרבה יותר הדוק והאוכלוסיות מתחככות אחת בשנייה כך שהאינטרס צריך להיות הרבה יותר גדול לפתור את הבעיה קודם כל שם.

Harrington

Well-known member
מנהל
שום סיוע לא היה מוצא לו התמהונית לא הייתה מחליטה לקפוץ גבולות בתקופת בחירות.
ואת זה אתה כמובן אומר לאחר מחקר מעמיק של כל המקרים הדומים שהתרחשו שלא בתקופת בחירות, נכון? או שאתה סתם ממציא לך המצאות כי, אפס, אנחנו בתקופת בחירות ונוח לך כעת לתקוף על בסיס זה (מה שנקרא על ראש הגנב בוער הכובע בלע"ז)?
מעניין שלפלסטינים בגדה הוא לא מעניק סיוע שכזה
אכן מעניין. לא שמעתי על פלסטינאי מ'הגדה' (מה זה?) שנזקק לחילוץ ממדינת אויב כלשהי. רוצה לפרט? לא שזה יהיה רלוונטי בדרך כלשהי. בשביל להשוות תצטרך למצוא ישראלי שנזקק ל"ע לחילוץ כזה. אבל אתה מוזמן גם לחפש פלסטיני אם זה מה שחשוב לך. לפחות אם תמצא כזה, ניתן יהיה לומר שתגובתך איכשהו רלוונטית (היא לא, אבל ניחא).

אלפיני

Well-known member
ואת זה אתה כמובן אומר לאחר מחקר מעמיק של כל המקרים הדומים שהתרחשו שלא בתקופת בחירות, נכון? או שאתה סתם ממציא לך המצאות כי, אפס, אנחנו בתקופת בחירות ונוח לך כעת לתקוף על בסיס זה (מה שנקרא על ראש הגנב בוער הכובע בלע"ז)?

אכן מעניין. לא שמעתי על פלסטינאי מ'הגדה' (מה זה?) שנזקק לחילוץ ממדינת אויב כלשהי. רוצה לפרט? לא שזה יהיה רלוונטי בדרך כלשהי. בשביל להשוות תצטרך למצוא ישראלי שנזקק ל"ע לחילוץ כזה. אבל אתה מוזמן גם לחפש פלסטיני אם זה מה שחשוב לך. לפחות אם תמצא כזה, ניתן יהיה לומר שתגובתך איכשהו רלוונטית (היא לא, אבל ניחא).
כבר תבין. ואני מניח שאברה מגיסטו אינו ישראלי מספיק עבורך, גם לא הישאם שעבאן א-סייד.
.
קורונה לא מבינה בפוליטיקה. או יותר נכון יש סיכוי שחבר המטורללים השותף לגועליציות אליהן את אתה מצביע יבינו גם הם שכן גם להתחסן אינם מוכנים.

נערך לאחרונה ב:
למעלה