ישראייר ומלונות בראון מתרחבים ליוון (אידיבי)

• פותח הנושא dw
  • פורסם בתאריך

dw

Well-known member
מנהל
כידוע למחזיקי אידיבי ט' עדיין נשארו 25% ממניות ישראייר, ומתישהו אופיר נאור יממש את הנכס.
לדבריו לפחות ב 75 מלשח ואולי נגיע ל 100.
רשת המלונות בראון וישראייר מוציאות לאור את שיתוף הפעולה המתוכנן ביוון | כלכליסט (calcalist.co.il)

כמו כן אופיר נאור מזמן לחקירה את נושאי המישרה לשעבר:
אושרה בקשת נאמן אי.די.בי פיתוח לזמן לחקירה 4 נושאי משרה לשעבר - גלובס (globes.co.il)

yel5

Well-known member
נקווה לעדכונים:
1. האם נמצא קונה לאחזקתנו ב 25% ישראיר ב 80M וצפונה?
2. האם נמצא משקיע שיזרים הון לאידיבי או ירכוש החברה כולה?
3. מה עתיד המזומנים בקופה? להישאר עד למציאת משקיע או לחלק לנו?
4. גורל התביעות מ 2 סוגים: כנגד אידיבי (אנו נתבעים) וכנגד בעלי ענין ונושאי משרה (אנו תובעים).

jsphs

Well-known member
DW, ואחרים, סופ"ש נפלא ושבת שלום,

בעניין הצעת משפחת רייכמן,
יש משפט בעברית שאני אוהב: "זה נהנה וזה לא חסר" - מפת האינטרסים היא שרייכמן רוצים באידיבי בשל ההפסדים הצבורים במיליארדים וכן במזומן על מנת להכנס לעסקת We4G מול חזי בצלאל. כנראה שהם רואים בעסקי הסולאר משהו שאחרים לא. האינטרס של נושי אידיבי הוא להחזיר מקסימום קרן שניתן. המתווה מדבר על 550M ש"ח בממוצע בכתבה אל מול חוב של 830M ערך מתואם אג"ח ט - קרי מדובר על הפסד שליש מהחוב.

אני הייתי בודק את האופציה הבאה שלכאורה טובה לכולם:
א) לא לתת שום מזומן לנושי אג"ח ט אבל להגדיל את הכמות נניח ל- 700M ע.נ סדרת אג"ח חדשה של אידיבי נושאת ריבית של 5% שתשולם ב- 2026 בתשלום אחד.
ב) בכתבה מתואר כי בעבר המשפחה החזיקה בחברת בטוח בישראל ובמלון ולדורף אסטוריה בירושלים. בטוחני שיש למשפחה הזאת עוד נדלן בישראל.
ג) העסקה תכלול מזוג של נכס מבחוץ כמו נדלן בירושלים או במקום אחר בשווי משמעותי שישועבד במלואו לנושי האג"ח.
ד) רייכמן יוכלו להשתמש בהפסדים הצבורים של אידיבי ובקופת המזומנים כראות עיניהם.
ה) זכויות התביעה כנגד אלשטיין ישמרו לבעלי האג"ח - הבעיה היא לא פס"ד אלא איך גובים את הכסף. הנכס הזה כנראה עוד יתגלגל עוד די הרבה שנים.

DW, ואחרים, סופ"ש נפלא ושבת שלום,

בעניין הצעת משפחת רייכמן,
יש משפט בעברית שאני אוהב: "זה נהנה וזה לא חסר" - מפת האינטרסים היא שרייכמן רוצים באידיבי בשל ההפסדים הצבורים במיליארדים וכן במזומן על מנת להכנס לעסקת We4G מול חזי בצלאל. כנראה שהם רואים בעסקי הסולאר משהו שאחרים לא. האינטרס של נושי אידיבי הוא להחזיר מקסימום קרן שניתן. המתווה מדבר על 550M ש"ח בממוצע בכתבה אל מול חוב של 830M ערך מתואם אג"ח ט - קרי מדובר על הפסד שליש מהחוב.

אני הייתי בודק את האופציה הבאה שלכאורה טובה לכולם:
א) לא לתת שום מזומן לנושי אג"ח ט אבל להגדיל את הכמות נניח ל- 700M ע.נ סדרת אג"ח חדשה של אידיבי נושאת ריבית של 5% שתשולם ב- 2026 בתשלום אחד.
ב) בכתבה מתואר כי בעבר המשפחה החזיקה בחברת בטוח בישראל ובמלון ולדורף אסטוריה בירושלים. בטוחני שיש למשפחה הזאת עוד נדלן בישראל.
ג) העסקה תכלול מזוג של נכס מבחוץ כמו נדלן בירושלים או במקום אחר בשווי משמעותי שישועבד במלואו לנושי האג"ח.
ד) רייכמן יוכלו להשתמש בהפסדים הצבורים של אידיבי ובקופת המזומנים כראות עיניהם.
ה) זכויות התביעה כנגד אלשטיין ישמרו לבעלי האג"ח - הבעיה היא לא פס"ד אלא איך גובים את הכסף. הנכס הזה כנראה עוד יתגלגל עוד די הרבה שנים.
לא יודע מי מסתתר מאחורי השם משפחת רייכמן בכל מקרה הם מזכירים את משפחת אלשטיין או משפחת לבייב.
למשפחת הזאת אין שום נכס משמעותי בארץ ומה שהם מציעים תמורת כסף קש נזיל זה אגחים שלא יהיו שווים טפטים
והם בכלל בקנדה כך שספק אם מישהו יוכל להיפרע מהם ועוד בעוד 5 שנים כמו ההצעה המוזרה שלך.
בכל מקרה יהיו אלפי נוכלים שיסכימו לקחת 450 מליון ש"ח במזומן ולתת בתמורה ניירות נוצצים ובעוד 5 שנים שיחפשו אותם

jsphs

Well-known member
לא יודע מי מסתתר מאחורי השם משפחת רייכמן בכל מקרה הם מזכירים את משפחת אלשטיין או משפחת לבייב.
למשפחת הזאת אין שום נכס משמעותי בארץ ומה שהם מציעים תמורת כסף קש נזיל זה אגחים שלא יהיו שווים טפטים
והם בכלל בקנדה כך שספק אם מישהו יוכל להיפרע מהם ועוד בעוד 5 שנים כמו ההצעה המוזרה שלך.
בכל מקרה יהיו אלפי נוכלים שיסכימו לקחת 450 מליון ש"ח במזומן ולתת בתמורה ניירות נוצצים ובעוד 5 שנים שיחפשו אותם
אטלנטיק,

שים לב לתנאי שכתבתי:

"ג) העסקה תכלול מזוג של נכס מבחוץ כמו נדלן בירושלים או במקום אחר בשווי משמעותי שישועבד במלואו לנושי האג"ח.".

תנאי יסודי הוא בטחונות בארץ - הם היו הבעלים של וולדורף אסטוריה.

כמובן שללא בטחונות נאותים אין מה לדון.

משקיע88

Well-known member
אני זוכר נשכחות למשפחת רייכמן. בזמנו פול רייכמן ייסד את חברת אולימפיה אנד יורק שרכשה את קנארי וורף בלונדון (המזח הישן של נמל לונדון). היא פשטה את הרגל בגירעון של קרוב ל 13 מיליארד דולר. מאז הם הצליחו להתאושש ולמיטב זיכרוני עשו עסקים שונים בירושלים, כולל רכישת כיכר העירייה, שכונת רמת שלמה ומלון ממילא. התרשמתי לחיוב מנכונותם לאורך השנים לתרום לצדקה בנדיבות רבה. לדעתי בלבד אלה אנשי עסקים ישרים ובעלי כוונות טובות.

אני זוכר נשכחות למשפחת רייכמן. בזמנו פול רייכמן ייסד את חברת אולימפיה אנד יורק שרכשה את קנארי וורף בלונדון (המזח הישן של נמל לונדון). היא פשטה את הרגל בגירעון של קרוב ל 13 מיליארד דולר. מאז הם הצליחו להתאושש ולמיטב זיכרוני עשו עסקים שונים בירושלים, כולל רכישת כיכר העירייה, שכונת רמת שלמה ומלון ממילא. התרשמתי לחיוב מנכונותם לאורך השנים לתרום לצדקה בנדיבות רבה. לדעתי בלבד אלה אנשי עסקים ישרים ובעלי כוונות טובות.
זה כבר לא אותם אנשים ובתקופות אחרות. יש במשפחה הזאת עשרות אנשים ולך תדע עם מי מסתתר מאחורי השם "משפחת רייכמן" ומה היכולות שלו.
התרומות שלהם היו למוסדות תורה בירושלים

משקיע88

Well-known member
זה כבר לא אותם אנשים ובתקופות אחרות. יש במשפחה הזאת עשרות אנשים ולך תדע עם מי מסתתר מאחורי השם "משפחת רייכמן" ומה היכולות שלו.
התרומות שלהם היו למוסדות תורה בירושלים
אינני מנסה לנבא את פעילותו העתידית של שמעיה רייכמן על פי ההיסטוריה המשפחתית שלו, אבל ממש לא סביר להשוות למשפחות אחרות כמו לבייב או אלשטיין. איך זה קשור? שלד החברה של אידיבי מזמין אנשי עסקים שמעוניינים אולי בניצול של ההפסדים העצומים לצורך מס ואולי גם לחזור למעמד של חברה רשומה בבורסה. אם זה יאפשר להגדיל את התשלום למחזיקי אג"ח ט', מה רע? ברור שהנאמנים ידאגו לביטחונות נאותים וזה תפקידם.

למעלה