ישנה תופעה חדשה בריקודי עם

ישנה תופעה חדשה בריקודי עם

אני לא בקי ממש בתופעה החדשה הזאת אבל בכל זאת התחלתי להרגיש אותה ולא הבנתי אותה אלא רק אתמול בערב כאשר הייתי בהרקדה בקיבוץ גליל-ים.למעשה התופעה קיימת גם באוניברסיטה.מה שקורה זה שהנהלת האוניברסיטה משמשת כקבלן או כמפיקה של החוג היא מחפשת מרקידים ומשלמת להם משכורת.המרקידים במקרה זה אחד מהם הוא גדי ביטון לא צריכים לשבור את הראש.תפקידם הוא רק להרקיד ולדאוג שיהיו כמה שיותר רוקדים כדי שיהיו יותר רווחים כספיים.תופעה דומה יש בהרצליה בהרקדה בקיבוץ גליל ים.שם יש אדם קבלן שהוא מפיק ומארגן הרקדות. הוא שוכר אולמות .בהתחלה הוא שכר את האולם במטווח של הרצליה.כנראה לא השתלם לו במטווח אז הוא עבר לחדר האוכל של גליל ים כי כנראה האולם זול יותר וחוץ מזה חברי הקיבוץ יכולים לספק לרוקדים אוכל ושתיה כי להם זה עולה בזול כמו גזר קצוץ מיץ ועוגיות שיש באופן קבוע בחדר האוכל.כמו כן הוא שוכר מרקיד ואם המרקיד לא מצליח לגייס כמה שיותר רוקדים להרקדה תוך זמן קצר אז הוא זורק אותו כמו שזרק את המרכיד כדורי מהמטווח בהרצליה.לקבלן אין סבלנות כי מה שמעניין אותו זה כמה ישאר לו יותר רווח.זאת גם הסיבה שמחיר הכניסה בגליל ים עולה 25 שקלים.בקיצור הוא דואג לכל.למאבטח הוא לא דואג כי זה יוריד לו מהרווחים שלו.המרקיד לפני שמגיע להרקדה כמובן יכול לנוח ולישון בבית ובלי לדאוג לכלום.יכול להיות שזאת התחלה חדשה בתחום ריקודי העם ואז יתחילו מחירי הכניסה לריקודים לעלות.וודאי שלא יהיו הנחות בכניסה למרקידים.פשוט תחום ריקודי העם יעבור מסחור כמו שקורה בכדורסל,כדורגל וכל מיני עסקים אחרים. מחירי הכניסה יוכלו להאמיר ולא תהיה שליטה עליהם.יכול להיות אפילו שאותו קבלן לא מבין כלום בריקודי עם הוא מומחה בכסף.
 
זזו תופעה מקובלת - מזמן

מאז שריקודי עם הפכו להיות עבבודת פרך למדריך אשר דורשים הכנות טכניות רבות : מכשירים משוכללים - רמקולים כבדים - מזגנים ראויים - כיבוד (כיד המלך)- ריקודים מסובכים , אשר דורשים הכנה להדרכה - צפיפות רוקדים ועוד, קשה למרקיד לדאוג לכל העינינים הטכניים. כך צצו המאכרים - ששוכרים אולם , ומאפשרים למדריך לחשוב רק על ההרקדה. פעם כל חתונה או בר מצוה עשו בבית ובכפר. כל המשפחה היתה עסוקה בהכנות לחפלה. היום - יש קייטרינג. כולם באים לחתונה ולאירועים כמו לורדים. משרתים מסביב. זה עולה יותר - ועל זה צריכים לשלם. אבל יש מקורות טובים לתשתום, אלה האורחים. פעם יכולת לבוא עם ספר או אגרטל - כמתנה לחתונה. היום כל סועד משלם לפחות 250 שקל. (כמתנה) אז מה הפלא. העולם השתנה. גם בריקודים
 
לחבר-תודה לך על התשובה הממצה שלך

הייתי רוצה להוסיף שבעצם התשלום עבור הכניסה לחוגים היום הוא לא יותר יקר מאשר אפילו מלפני 27 שנים.עשיתי חישוב וראיתי שבמשך כל השנים האלה המחיר הוא בערך שליש אחוז מהשכר הממוצע במשק,אלא שכיום יש לאנשים הוצאות רבות אחרות שבעבר לא היו כמו מחשב ואחזקתו הגדולה או מכונית או כמו שאמרת על המתנות לחתונות וכולה.פעם כאשר מחיר הכניסה לחוג עלה 2 לירות אז המשכורת הממוצעת היתה 600 לילות.מחיר הכניסה יחסית למשכורת אותו הדבר. אז אפילו המדריכים הרויחו יותר מהיום כי המחיר ששלמנו אז היה במקרים רבים מסובסד על ידי ההסתדרות או העיריות.
 
למעלה