ישיבות ההסדר - הדרך למלחמת אזרחים

עדכאן

New member
ישיבות ההסדר - הדרך למלחמת אזרחים

פלנגות דתיות, המשרתות בנפרד. מקבלות הכשרה צבאית מספקת כדי להילחם, אך לא משרתות זמן מספיק כדי להוות תרומה ממשית לביטחון ישראל. 'משרתות' יותר זמן בישיבות מאשר בצבא, חשות נאמנות לרבנים ונשמעות לפקודות הרבנים ולא לפקודות הצבא. זו הנוסחה להביא על ישראל מלחמת אזרחים. גוש יהודה שמעבר לקו הירוק, מצפצף על החוק לא מהיום, בזמן האחרון זה עבר גם לצהל. מתי תירה היריה הראשונה בנסיון למנוע פינוי התנחלות ? ופינוי התנחלויות - יבוא בכל מקרה ! נראה שמדובר רק בשאלה של זמן. באופן סמלי היריה הזאת כבר נורתה, אם לא בעמונה אז בסרבנות ההמונית בחברון. ושלא תהייה אי הבנה, מספר הסרבנים היה רב בהרבה ממספר המועמדים לדין ! הכתובת על הקיר: הפלנגות של ישיבות ההסדר - נוסחא בטוחה למלחמת אזרחים.
 
לא נסחפת ?

ראשית, חלק ממתגיסי ישיבות ההסדר כן משרתים בפלוגות מעורבות. כשהנטייה היום היא להרבות דווקא בעירוב ולא בהפרדה. שנית, את הסרבנים שפטו והכניסו לכלא. במלים אחרות - אנשים עברו עברה נשפטו וישלמו את המחיר. שלישית, הסרבנים לא התעמתו עם חבריהם, כך שלא היתה סכנה ל 'יריה הראשונה'. ודווקא ברמת העיקרון אני מסכים אתך - מי בכלל צריך את ישיבות ההסדר ?
 

עדכאן

New member
האלוף שטרן ביקש לבטל כל הפרדה

והדבר לא ניתן לו ! כך שעדיין חלק גדול ממתגייסי ישיבות ההסדר הם בגדר של פלנגות דתיות מובדלות משאר חיילי צהל, ומצייתות לרבנים ! היריה הראשונה לא חייבת לבא דווקא בעימות בין סרבנים לנשמעים לפקודה. אלא שעצם הסירוב, והסערה שמתחוללת סביב כל פינוי עשויים להביא לפתיחה באש. ואז תעלה השאלה, לצד מי ילחמו הפלנגות של ישיבות ההסדר ? נדמה לי שהתשובה ברורה - הם ילחנו בצהל ויצייתו לפקודות הרבנים ! והרי לך מלחמת אזרחים ! כמו שכבר אמרתי - 'רק' תריסר מהסרבנים נשפטו ונשלחו לכלא, רבים אחרים הגיעו ל 'עסקת טיעון' - הם סייעו בלוגיסטיקה אבל לא השתתפו בפינוי בפועל. רמת העיקרון חשובה אבל לא מספיקה. יש להיאבק לחיסולה של תופעת ההשתמטות תחת מעטה ישיבות ההסדר. הם משרתים בסך הכל 16 חודש. כמו שכתבתי - זמן מספיק כדי להכשיר אותם להיות לוחמי פלנגות הרבנים, רחוק מלהספיק כדי לשרת את בטחון ישראל. שאם לא כן, למה שאר הלוחמים נדרשים לשרת 36 חודש?
 

gershon17

New member
יש דרך הרבה יותר קצרה למלחמת אזרחים

האנשים הטובים בכפר מנדא, וכל תומכיהם הרבים.
 
למעלה