יריקה בפרצופים אמיצים!!

aשרון

New member
יריקה בפרצופים אמיצים!!

שלום קלמן ליבסקינד. אני אפתח דווקא בהסכמות בינינו, והן לא מעטות: גם בעיניי זה צבוע, לפוצץ כנסים של הבית היהודי ולפנטז על קואליציה עם הומופובים גדולים בהרבה, שעוד מאשימים מצעדי גאווה בכל אסון טבע. אני גם יכול להסכים שהתקשורת "רוויה", ביחס לאוכלוסיה הכללית, אבל את זה אפשר גם לייחס לפתיחות בה לעומת מקצועות אחרים, שבינתיים מעדיפים את זה דיסקרטי (עסקים? ישיבות תורניות? ליגת העל בכדורגל?).

בעיקר אנחנו תמימי דעים בנוגע לפוסט הגזעני של יונתן גת על המועמד האתיופי, וגם אם הוא חזר בו מה...דברים, התמיכה האדירה שהובעה בו עדיין מהדהדת. ובכל זאת, לצמצם את כל הפלא שמתרחש לנגד עינינו לכדי "תעמולה שמאלנית", מוציא אותך עיתונאי שוגה ואדם קטן.

הנה עומד לו תלמיד תיכון מול כל השכבה, ובמקום להיות ילד הכאפות התורן, או להתחיל עם מישהי רק כדי לסמן וי ולצאת נורמלי מול ההורים והחברים, הוא מספר. והחברים, במקום להחרים או להטביע אותו בשלולית בוץ, עומדים ומוחאים לו כפיים. הם שמאלנים? יכול להיות. אבל הוא עדיין הומו. והם עדיין בתיכון. וזה עדיין קורה.

והנה קם גם ילד לשני אבות, שלא יכול ולא רוצה לדמיין את עצמו בשום תא משפחתי אחר, והוא לא מבין למה לעזאזל המדינה שלו לא נותנת להם ולשכמותם להתחתן, ולמה שר החינוך היוצא, הדי ליברלי, לא חושב שזאת משפחה. אתה בכלל מתחיל להבין מה ילד כזה עבר מדי שנה ביום האם? בכל יום הולדת בגן, בקטע של "אמא יקרה לי"? ומה קרה לו כשביקשו ממנו לצייר את המשפחה שלו? אבל מה זה משנה, גם הוא שמאלן תועמלן.

אז ינון מגל, עוד ליברל בשקל, שואל אותו מול כל הכיתה והאומה - שואל קטין! - אם הוא לא מבולבל מינית, ואם לאבא הלא-ביולוגי שלו יש ילדים. ונרגע רק כשהוא שומע ממנו: "תשאל את החברה שלי".

"הקבוצה הזאת שהשתלטה על השיח", כהגדרתך, היא לא עוד קבוצת אינטרס. היא מורכבת מאנשים שנושאים באותו נטל, באותן חובות בדיוק, אבל לא נהנים מזכויות היסוד השמורות לכל אחד אחר. ואין לה יותר זמן לחכות.

אני עוקב אחריך הרבה, מר ליבסקינד, נהנה לקרוא ולחלוק וגם מסכים עם לא מעט טענות על אפליה, סיקור בלתי הוגן, פסילה מראש ודעות קדומות כלפי מתנחלים בתקשורת. אבל המאמר הזה שלך, נכון ככל שיהיה בחלקים ממנו, הוא יריקה בפרצופים מהאמיצים ביותר שראינו כאן בשנים האחרונות. והם רק ילדים.

זהו פוסט תגובה של גיא רונן (פעיל חברתי בקהילה הגאה) בפייסבוק, למאמר של העיתונאי קלמן ליבסקינד באתר 'מעריב'.

המאמר של ליבסקינד: [URL]http://www.maariv.co.il/journalists/journalists/Article-466229[/URL]
 
אין פה אמיצים. אומץ בא מפחד. להט"ב זה אמיצות, כאן הבעיה...

תקרא כאן את התגובה שלי לאיציק. היא מתאימה.
+
קלמן הזה אומר כמה דברים:
1. הלהט"ב נוכחים מידי בתקשורת ולכן בשיח הציבורי - צודק.
2. הלהט"ב "רודפים" את מי שיכול לנהל איתם שיח (בנט) ולא אחר מי שיכול לעזור להם (חרדים) - צודק.
3. פתרון לבעיות הפרקטיות של להט"ב כבר נמצא, אבל להט"ב רוצים להפוך את הדת היהודית לפורצת דרך - צודק.
4. הלהט"ב מייצרים סביבה תקשורתית מאיימת - צודק.
5. טוען שאין לו בעיה עם להט"ב ואורח חייהם - לא נכון אחרת לא היה כותב פוסט שברובו מאוד נכון אבל שנופל על אוזניים ערלות.

דעתי האישית: בשקט משיגים יותר. יענו, כשרוצים להפציץ כור אטומי אז טסים מתחת לראדר
 

Uri04

New member
סתם, לצורך השוואה - הכושים, הנשים והלהט"בים בארה"ב

מעולם לא היו משיגים אפילו קמצוץ מההישגים אותם הם השיגו אילו נקטו בגישה שלך.
 

ItsikH

Member
זו גישה דיכוטומית שגויה, האלהת המצעד והפומביות כ"סלע קיומנו"
גם מסוכנת, נוצר מצג שווא שמהומות סטונוול והמחאה הציבורית - זהמה שהביא לשינוי ורק זה. הרי לו ייצאו ההומואים במוסקבה למחאה כזו, כל מה שיקבלו יהיה עצמות שבורות מהשוטרים וההמון כאחד, ובטהרן - גרדומים בכיכר העיר. מה שנדרש להשגת השינוי הוא תרבות ליברלית-דמוקרטית, שדוגלת בחרויות הפרט כערך - המחאה הציבורית היא רק אחד הכלים להשגת השינוי, אבל התמיכה הערכית הרחבה היא זו שמקיימת אותו.
 

Uri04

New member
לא מסכים בכלל בכלל

אף אחד לא אומר שהמצעד הוא "סלע קיומנו", אבל יש לו חשיבות מאוד גדולה בהעלאת מודעות ויצירת מצג (גם אם שווא) של אחדות של קהילה הנלחמת על זכויותיה. למחאות ולמצעדים האלה חשיבות מטורפת לשינוי התפיסה הרווחת של רוב הציבור תוך כדיי לחץ על נבחרי הציבור לפעול לשינוי החוק. אתה מציג מצב בו בכל המחאות הגדולות בהיסטוריה לא היו ממש חשובות, מפני שהציבור גם ככה שאף ברובו לשינוי מתקרב. טעות. ללא סטונוול, גם היום להטב"קים בארה"ב היו נשארים בתודעה של חריגים שמתכנסים בגנים ובמועדונים אפלוליים כי הממשלה לא היתה ששה לשנות ולתקן חוקים, ללא מרתין לותר קינג ודומיו ולולא המהומות בל"א, עדיין השחורים בארה"ב היו מופלים בכל מקום אפשרי; ללא המהפכה הצרפתית בה אלפי מבני הפרולטריון סיכנו את חייהם (וחלקם קיפחו את חייהם) מירב התמורות החברתיות שאנו תוצרים שלהם כיום פשוט לא היו מתקיימות; לולא מלחמת האזרחים בארה"ב סביר להניח שעדיין היתה בעולם המערבי עבדות וכו' וכו'. באף אחת מן הדוגמאות שציינתי (ויש עוד רבות אחרות) לא היתה אווירה של ליברליזם-דמוקרטי הדוגל בזכויות הפרט. באף לא אחת מהן. גם לא בארה"ב הנאורה. זכויות לא מבקשים בנימוס, זכויות תובעים בכוח.
 

ItsikH

Member
אנחנו נהנים להתווכח או מה?
לא אמרתי "כל המחאות הגדולות בהיסטוריה לא היו ממש חשובות, מפני שהציבור גם ככה שאף ברובו לשינוי מתקרב" - אמרתי שהמחאה היא חלק בלבד בתהליך, חלק חשוב אך לא יחיד ובודאי שלא מכריע [כפי שדוגמת איראן ומוסקבה שנתתי תמחיש].
מה שאני אומר הוא שיש נטיה להאליל את המחאה ולהפוך אותה לבלעדית בהשגת השינוי, כשבפועל המצב הפוך - המחאה מגיעה רק לאחר הלגיטימציה הבסיסית, הראשונית. דוגמת סטונוול ממחישה - כי רק עשור לפני כן בארים להומואים היו בכלל בלתי חוקיים בניו יורק! השינוי במהלך שנות השישים הושג באמצעים משפטיים ולא מחאות ציבוריות.
המהפכה הצרפתית לא קשורה בכלל לנושא - מראש דובר במשטר מונרכי ולא דמוקרטי כלל.
מלחמת האזרחים היא בדיוק דוגמא למה שאני מדבר עליו - לא העבדים עצמם הם אלו שנלחמו בה כלל, הכח שפעל למען ביטול העבדות היה הציבור הפרו-דמוקרטי.
 

ItsikH

Member
קלמן הזה מבטא חרדת קונספירציה ותו לא
הבחור המקסים טעה בתשובתו לינון מגל המנוול, היה צריך לענות "אני לא מבולבל, ואתה?" כי שאלה כזו היא חוצפה ועזות מצח, ממתי שואלים אנשים על מיניותם?
 
אני קורא את הליבסקינד כל יום שישי

הוא המקבילה הימנית החשובה מאוד ליוסי ורטר מ'הארץ' אותו אני קורא מדי יום. כקורא ותיק מאוד [ מאז גיל 10 בערך, עת נסגר 'דבר' אבי ואני עברנו לקרוא את 'הארץ' והשתתפתי במוני לעיתון מתוך החלטה מודעת] אני חייב,, ממש חייב באיזון ובחרתי ב'מעריב' החדש, של אלי עזור, ואני שמח על כל רגע. העולם נראה אחרת לגמרי מהצד השני, של הימין המתון [מרכז?] שהאג'נדה שלו לאומית.
אז קלמן הוא איש מבריק מאוד, חכם באופן יוצא דופן, חרדי שמצליח בניגוד לרבים מאתנו, כאן בפורום, להתבונן במציאות הפוסטמודרניסטית בעיניים נכוחות. כן קראתי את הטקסט של ליבסקינד, כן לא אהבתי אותו, כן ינון מגל מניאק, וליבסקינד אינו גרוע מאף אחד אחר.

ולא, מר"צ לא מיצגת אותי כמפלגת הומואים, ובכלל אני לא מחפש הומואים שייצגו אותי בכנסת, למה מי מת, שאני זקוק לנציג בכנסת.
 
למעלה