ירידה באחוזונים... בת 8 חודשים

kita1000

New member
ירידה באחוזונים... בת 8 חודשים

מאיה נולדה באחוזון 50, משקל ואורך. אנחנו שנינו במשקל וגובה ממוצעים, והגדילה שלנו גם היא היתה ממוצעת מאוד. מאיה ינקה מלא עד 5 חודשים (+ שאוב מגיל 3 חודשים) וירדה במשך זמן זה לאחוזון 25 (משקל ואורך) בחודש השישי שילבנו בקבוק תמל ליום. מגיל 6 עד 8 חודשים הילדה עברה למוצקים, וירדה לאחוזון 8 במשקל, ו10 באורך. היא מקבלת תפריט עשיר מאוד, ואני לא כל כך יודעת איך, מתי והאם צריך להוסיף קלוריות: הנקת בוקר דייסה מועשרת בבוקר (תחליב+ 8 דגנים או קורנפלור, בריכוז גבוה יותר מהרגיל)+ מים כרצונה לאחר האוכל (בד"כ 20-30 מל) ארוחת 10: פירות מרוסקים (תכולה של גרבר גדול) עם תוספת חצי כפית טחינה או שקדיה ארוחת צהריים: ירקות + עוף + חצי כפית טחינה- מרוסקים- הכמות משתנה מיום ליום, אך בד"כ מקבלת כ100 מ"ל. מים חופשי בזמן הזה, אך לא שותה המון. אחה"צ: הנקות (בד"כ 2-3) ולעיתים גם חצי בקבוק תחליף לפני השינה. בלילה בד"כ לא רוצה לאכול הילדה מאושרת, נוחה (מאוד) ומתפתחת יפה מוטורית ומנטלית. הייתי רוצה לדעת האם התפריט מספיק לילדה בגילה או שצריך להוסיף לה קלוריות? האם הירידה באחוזונים נובעת מחסר בקלוריות (יש לציין שבחודש האחרון עלתה 100 גרם בלבד)? או מבעיה אחרת? בכל מקרה הנושא בבירור של הרופא, והוא הפנה אותנו לתזונאית. אבל התור הקרוב הוא ביוני.... עשינו גם ספירת דם, ונקבל את תשובת הרופא בקרוב. אודה לתשובתכם :)

ירידה באחוזונים

מכיוון שהכלכלה היומית מכילה כ-50% הנקה קשה לי להעריך את הכמות הקלורית היומית שבתך צורכת. אין ספק שארוחות המכילות מזון מוצק הינן מועשרות וסה"כ מכילות כמות יפה לגילה של בתך. הייתי מנסה להקדים את התור של הדיאטנית מכיוון שהנך צריכה יעוץ פרטני אשר אינו יכול להתבצע בצורה יעילה באינטרנט(חסר המון מידע) ובמקביל ממשיכה בבדיקות אצל הרופא על מנת לשלול בעיה פיזיולוגית. בהצלחה אביבית

למעלה