יקינטון שנשבר, מה עושים?

פלטרון

New member
יקינטון שנשבר, מה עושים?

שתלתי מספר פקעות של יקינטון. אחד מהם, כמה חבל, נשבר, ובשלב מאוד מוקדם. ב"שלב מאוד מוקדם" אני מתכוון כשהגובה של כל הקינטון הוא 5+ ס"מ . ב"נשבר" אני מתכוון ל"שיבולת" שפשוט מצאתי אותה שכובה, מנותקת מן הצמח. השאלה שלי היא - יש מצב שהיקינטון יוציא "שיבולת" חדשה, או ש.. הוא פשוט יצמח ללא הפרח? היקינטונים שתולים באדנית, במרפסת, פונה לכיוון דרום-מערב (כלומר מרפסת שמש). מצד שני, זה אומר שהיקנטון חשוף לכל כמות הגשם. אולי זו טעות? קראתי שזה גורם ל"עמוד" להיות בשרני מדי ולכן שביר יותר. כדאי להכניס אותם למקום מקורה כדי לשלוט בהשקייה שלהם? פתרון אחר? תודה. אלי חדש, תודה על עזרתך בנושא הכלניות ירושלים. הלכתי לפי ההוראות - שתלתי לפני כחודש, השבוע יצאו ניצנים ל-3 פקעות. אולי זה יהיה קצת מאוחר מבחינת מזג האוויר, אבל.. כרגע זה מה יש.

אלי חדש

New member
הגנה מגשם ורוח תמנע את שבירת ניצני הפריחה.

לפעמים מוציא הצמח ניצן פריחה נוסף קטן יותר . העלים ימשיכו למלא את הבצל וכך תהיה פריחה בשנה הבאה.

הפקעות פורחות שנה הבאה בדרך כלל?

או שדרוש טיפול מסוים? להכניס למקרר לפני שתילנ או משהו?

אלי חדש

New member
כאשר הצמחים יקמלו

ויתיבשו באופן טבעי הרחק את העציץ ממקור מים ותן למצע העציץ להתיבש. בתחילת חודש אוקטובר שנה הבאה הוצא את הפקעות מתוך העציץ נקה משאריות אדמה והכנס בתוך שקית ניר (לא נילון ) לארגז הירקות במקרר למשך 4-6 שבועות . לאחר מכן יש לשתול אותם מחדש. מכיון שאתה משתמש בעציצים רצוי להשתמש במצע חדש או להעשיר את המצע הקיים עם אוסמוקוט . בהצלחה

למעלה