יצירת סדר בשיבר הראשי

k-don

Well-known member
לפני כשנתיים התקנתי סנן בכניסה לבית. (השעון העליון בתמונה)
עכשיו החליטו במפעל המים להחליף שעון.
הם רוצים שיהיה רקורד בשני הצדדים של השעון כדי שיוכלו להחליף אותו בקלות.(כרגע הרקורד השני נמצא בצד השמאלי לגמרי)
בנוסף כנראה שכדאי להחזיר ברז אחרי השעון.
כמה לדעתכם צריך לעלות אינסטלטור לביצוע המטלה?
הבעיה היא הצפיפות של ההתקנה (לכן ויתרנו על הברז)
תודה

קבצים מצורפים

• שיבר.jpg
    שיבר.jpg
    5.4 MB · צפיות: 13

רשר

Well-known member
מנהל
הם רוצים שיהיה רקורד בשני הצדדים של השעון כדי שיוכלו להחליף אותו בקלות.(כרגע הרקורד השני נמצא בצד השמאלי לגמרי)
תודה
שנה את הסדר והחלף מיקום בין הווסת למסנן כך ווסת יקבל מים מסוננים ויחיה יותר זמן,
מכאן גם הפתרון המכני ע"י החזרת הרקורד למקומו אחריו המסנן, אם אין מקום בהמשך עבור לזוית ואפילו 2 לסיבוב 180 מעלות חבר את הווסת (אפשר גם במאונך, ולבסוף ברז לניתוק כל המערכת מהבית בזמן נקוי המסנן והחלפת מונה,
את האל-חוזר אפשר להתקין בכל מקום כרצונך אך עדיף לפני הווסת כי במצב כיום הווסת "רואה" את הלחץ בבית רק בעת זרימה ובאין זרימה הוא רואה רק את הקטע הקצרצר שאחריו ולכן עלול לחוות "הלם מים" בכל פתיחה וסגירה של ברז בבית,

k-don

Well-known member
שנה את הסדר והחלף מיקום בין הווסת למסנן כך ווסת יקבל מים מסוננים ויחיה יותר זמן,
מכאן גם הפתרון המכני ע"י החזרת הרקורד למקומו אחריו המסנן, אם אין מקום בהמשך עבור לזוית ואפילו 2 לסיבוב 180 מעלות חבר את הווסת (אפשר גם במאונך, ולבסוף ברז לניתוק כל המערכת מהבית בזמן נקוי המסנן והחלפת מונה,
את האל-חוזר אפשר להתקין בכל מקום כרצונך אך עדיף לפני הווסת כי במצב כיום הווסת "רואה" את הלחץ בבית רק בעת זרימה ובאין זרימה הוא רואה רק את הקטע הקצרצר שאחריו ולכן עלול לחוות "הלם מים" בכל פתיחה וסגירה של ברז בבית,
המטרה של הווסת זה להגן על הסנן. אז לא הגיוני לשים אותו אחריו.
מדובר על בניין בן 8 קומות בעיר שאיננה מישורית אז יש סכנה של עודף לחץ. (לא שידוע שהווסת בכלל תקין)
ייתכן שבחרנו את הסדר הזה כדי לנסות להשתמש בחלקים שהיו לנו (במקום לקנות כמה חלקים בגרושים).

רשר

Well-known member
מנהל
תודה
צילום דוגמה למה שקורה כצריך להוסיף מסנן ומוצא ההזנה במרכז הנישה

קבצים מצורפים

• כשאין מקום.jpg
    כשאין מקום.jpg
    KB 166.5 · צפיות: 4

רוני1955

Active member
קצת בעיה לענות לך. כאן בפורום עושים לבד, ולכן לא יודעים מחירי עבודה.

gb228

Active member
בגדול זה משחק עם האביזרים המתאימים בתוספת פשתן, טפלון, מפתח צינורות ומפתח שוודי.
את המופה הנוכחית מחליפים ברקורד. ברז נוסף אפשרי, אבל אני לא כל כך רואה מה השימוש בו. אם מתעקשים תמיד אפשר "לשבור כוון" כלפי מעלה ולחזור בחזרה כלפי מטה. אתה העליון, כך שאין לך בעיה עם הכוון הזה.
קח את התמונה לחנות טובה לאביזרי מים ונראה לי שיוכלו להציע לך את האביזרים הנדרשים.
האם מד המים כבר הוחלף? אם לא, תעשה את זה ביום שיחליפו, אולי מי שיחליף את המד יעזור לך בשאר העבודה תמורת תשלום סמלי.
ד"א - וסת הלחץ הכרחי? בשכונות חדשות עם בנינים חדשים יש בעיה של לחץ מים גבוה אבל אחרי כמה שנים בד"כ ריבוי המשתמשים והזדקנות הצנרת הציבורית גורמים במילא לירידת הלחץ לרמה שכבר לא מסכנת את הצנרת הביתית. תסובב רגע את ברז הכוון ותראה האם הלחץ בכלל עולה בצורה משמעותית.

k-don

Well-known member
בגדול זה משחק עם האביזרים המתאימים בתוספת פשתן, טפלון, מפתח צינורות ומפתח שוודי.
את המופה הנוכחית מחליפים ברקורד. ברז נוסף אפשרי, אבל אני לא כל כך רואה מה השימוש בו. אם מתעקשים תמיד אפשר "לשבור כוון" כלפי מעלה ולחזור בחזרה כלפי מטה. אתה העליון, כך שאין לך בעיה עם הכוון הזה.
קח את התמונה לחנות טובה לאביזרי מים ונראה לי שיוכלו להציע לך את האביזרים הנדרשים.
האם מד המים כבר הוחלף? אם לא, תעשה את זה ביום שיחליפו, אולי מי שיחליף את המד יעזור לך בשאר העבודה תמורת תשלום סמלי.
ד"א - וסת הלחץ הכרחי? בשכונות חדשות עם בנינים חדשים יש בעיה של לחץ מים גבוה אבל אחרי כמה שנים בד"כ ריבוי המשתמשים והזדקנות הצנרת הציבורית גורמים במילא לירידת הלחץ לרמה שכבר לא מסכנת את הצנרת הביתית. תסובב רגע את ברז הכוון ותראה האם הלחץ בכלל עולה בצורה משמעותית.
תודה.
אלך היום לחנות עם התמונות.
אולי נסגור שאקנה את הרכיבים וימליצו לי על אינסטלטור. (הרכיבים זה גרושים למעט מקטין הלחץ שאולי בכלל צריך להחליף)

איך אני יודע שמקטין הלחץ תקין?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
תודה.
אלך היום לחנות עם התמונות.
אולי נסגור שאקנה את הרכיבים וימליצו לי על אינסטלטור. (הרכיבים זה גרושים למעט מקטין הלחץ שאולי בכלל צריך להחליף)

איך אני יודע שמקטין הלחץ תקין?
ראיתי שיש לך גם מד לחץ. אז מד הלחץ יכול לגלות לך, האם מקטין הלחץ תקין או שלא.
לו גרת קרוב אלי... הייתי עוזר לך. מהיכן אתה?

k-don

Well-known member
ראיתי שיש לך גם מד לחץ. אז מד הלחץ יכול לגלות לך, האם מקטין הלחץ תקין או שלא.
לו גרת קרוב אלי... הייתי עוזר לך. מהיכן אתה?
בצפון.
מד הלחץ לא משתנה כשאני סוגר ברז ראשי ומשחרר לחץ מהסנן.
מה שאומר שאחד מהם לפחות אינו תקין

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
ראיתי כמה רקורדים במערכת. אפשר "להרוויח" אחד מהם בשימוש נכון וללא הפסד של מקום.

k-don

Well-known member
ראיתי כמה רקורדים במערכת. אפשר "להרוויח" אחד מהם בשימוש נכון וללא הפסד של מקום.
הרקורד שנמצא בסוף (משמאל) היה בעצם במקום צמוד לשעון.
כמדומני שהחלפנו אותם עקב התאמה של חיבורים

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
הרקורד שנמצא בסוף (משמאל) היה בעצם במקום צמוד לשעון.
כמדומני שהחלפנו אותם עקב התאמה של חיבורים
אפשר לשחק עם המחברים ולהפעיל הכל כראוי. לכל היותר תצטרך עוד מספר אביזרים קטנים.

למעלה