יצירתיות

יצירתיות

אנשים אומרים על עצמם : "אני לא יצירתי"
"כי אני לא יודע לצייר, לפסל" וכו',
התמונה בראש היא של פיקאסו.
האם רק מי שיש לו כישורים יוצאי דופן הוא יצירתי?
מהי יצירתיות ? מהי יצירתיות בשבילכם ?
איך היא יכולה לעזור לכם להשיג מטרות (גם בריאותיות) ?

"אם אתה יכול לחלום את זה אתה יכול לעשות את זה" (וולט דיסני)

קצת על יצירתיות

אדם יצירתי מעלה רעיונות לא שגרתיים,
חושב מחוץ לקופסה, מוכן לשנות תפיסות ופרדיגמות (בשפת האימון),
כדי להיטיב את חייו.
איזו אמונה/תפיסה/פרדיגמה קיימת ומעכבת השגת שינוי בחיים ?
איזו אמונה/תפיסה/פרדיגמה כדאי לאמץ כדי לשפר את איכות החיים ?

אופטימיות כמנבא הצלחה

אלישבע,
אהבתי את תשובתך,
למה הכוונה ב"אופטימיות נקיה"?
אופטימיות היא היכולת לראות את חצי הכוס המלאה,
היא כמו נבואה שמגשימה את עצמה,
היא המנבא הטוב ביותר להצלחה, לשפע וגם לבריאות פיזית ונפשית,
וניתן לחזק אופטימיות.
באיזה מצבים את כן אופטימית ?
האם יש מצבים שלא?

אופטימיות נבנית

מרטין זליגמן בספרו "אושר אמיתי" אומר שתכונות של
אופטימיות ותקוה מבטיחות עמידות טובה יותר
נגד דכאון כאשר אירועים רעים מתרחשים,
תפקוד טוב יותר בעבודה, ובריאות פיזית טובה יותר.
הדבר המעודד, הוא אומר, שאפשר לבנות אותם.

מירב189

New member
מהי יצירתיות בעיני?

יצירתיות הינו כל דבר אשר יוצא מהראש אל הפועל.
חשיבה יצירתית להגשמת חלומות, כאשר האופטימיות שיש בתוכי וגם התקווה, היא מהווה לי את הדרך לצאת מדיכאון, פשוט להרפות את המחשבות הרעות ולתת למחשבות החיוביות להכנס פנימה לתודעה וגם אם זה על האוטומט עד שהמח קולט את התדר הזה ואז עוד מחשבות בתדרים חיוביים, מביאה ליציאה מדיכאון או מכל כאב נפשי ופיזי מנסיון.
לגבי מחלות קשות שהיו הן פיזיות והן נפשיות, פשוט כתבתי את הרגשתי ואחר כך כתבתי מחשבות חיוביות למחשבות הרעות ואז נצחתי את המחלה על ידי כניסה לתודעה מחשבות בריאות.
כמו כן, לחלום על עבודתי החדשה, גם שהיו חששות, אמרתי לעצמי שאני אצייר במח את התקשורת הטובה עם המטופלת שלי ועם האחראים עלי ואת ההדרכה הטובה שלי בכדי להקנות מיומניות וכילים למטלות הבית ולכל דבר.
וראו איזה פלא, הכל יתגשם ונהפכתי בלי עין רעה, טפו טפו טפו, לסומכת מעולה, המטופלת שלי הסכימה להפרד מהחפצים הרבים והעמוסים בבית וממש רוקנו את המקרר, את פינת האוכל, את השולחן בסלון והבית התחיל להראות כבית.
אין ספק, גם יצרתי קשר טוב עם החבר של המטופלת שגר איתה, שרנו ביחד שירים שהוא אהב, שמנו מוזיקה ופשוט דרבנתי גם על ידי החבר שלה, שהוא מאוד נקשר אלי את המטופלת שלי וההישג היה לא קטן והניב פירות מדהימות מההשקעה שהשקעתי בהם.
לכן, אכן אופטימיות, תקווה וחשיבה יצירתית יכולה לנבא ולחלום את אשר אנו רוצים, כאשר מתחילים בתחילת הנסיון לאמן את המח בקטן וכאשר מאמינים בהגשמת הדברים אזי הצלחה מגיעה במהרה.
יצירתיות שלי היא באה לידי ביטוי גם על ידי החשיבה היצירתית שלי בכדי לפרוק מתחים, תסכולים, כאבים ותמיד אני אני משאירה תקווה במח, בלב ובכתיבה וזה נכנס לתודעה ומתגשם.
לגבי האחים שלי, הם פשוט נכים רגשית, זה דבר הזוי, אחותי פשוט לא רוצה לבקר את אבא שלי בבית חולים, אם מישהו הלך לבקר בבוקר, אזי זה מספיק ולא צריך עוד פעם ביום ואם אני לא הולכת לבית החולים בבוקר כי אני מטפלת בהורים שלי ואחר כך לעבודה ורוצה שתחליף את הביבסיטר עד אני אחזור מבית החולים, היא פשוט לא רוצה ולא מבינה דבר.
בכל דרך שהיא הסבירה לה זאת, אך היא אטומה ולא מקבלת זאת, אתמול ממש עצבנה והתפרצתי עליה, כבר לא יכולתי, היא לא יכולה למנוע ממני לבקר את אבא שלי, אם היא לא רוצה לבקר אותו, אזי לפחות שתתן לי לבקר אותו והיא פשוט נכה רגשית וחושבת רק הנוחיות שלה והחיים ולא אכפת לה מאחרים.
אני יודעת דווקא מתוך קושי לעכל את אשר אבא עובר וגם לה קשה להסתגל למצב שהורים מזדקנים ויש להם מחלות וצריך לטפל בהם, אך היא נכנסת לדרמות ולפניקה, כאשר התקשרתי לה כאשר אבא שלי נפל ורציתי לקחת אותו למוקד בהתאם להמלצה של אחות של מכבי ללא הפסקה, כי אבא שלי לא רצה ללכת למיון והיא שכנעה אותו ללכת למוקד והאחים פשוט לא תפקדו, חשבו להשאיר אותו ככה ואז אמרתי להם, אין מצב שאני משאירה אותו ככה או שאני מזמינה אמבולנס, או מוקד או מיון ואז הם השתכנעו ומאז כל אחד היה רק פעם אחת במשך שבוע יום, זה פשוט הזוי, מופרך ולא מתקבל על הדעת.
הסברתי לה שלחולה שליד אבא, אנשים כל הזמן באים אליו ואבא מרגיש רע עם זה, שאין לי משפחה שבאה לבקר אותו, אזי הרשתה לי לבוא אליו מחר והיא תשמור על אימא, אבל זה נורא, זה בא אחרי התפרצות וכעס רב וגם קמתי בחמש בבוקר כדי לבשל לכולם בכדי ללכת לבקר את אבא שלי, לפני שאימא שלי תתעורר ולא תתן לי לבשל.
אזי זה קשה, מוריד מהכוחות, אבל אין מה לעשות, צריך לקבל זאת וללכת עם מה שיש, בתקווה לעתיד ורוד הן בעבודה, הן בבית והן משפחתי, לו יהי אמן ואמן סלע!.
תודה למי שקרא עד כה, זוהי כבר חשיבה יצירתית להאמין שאפשר ללמוד ולהעזר מאחד לשני.

בהצלחה בשינוי איכות חיינו,

מירב

מירב189

New member
אחותי היא אקדמאית ואינטלגנטית ואשת הייטק, מה שמראה שלא תמיד

השכל מראה את האינטלגנציה, דווקא אינטלגנציה רגשית, היא החוכמה והצלחה בכל.
לאור האטימות והמוגבלות שלה לראות את המציאות כפי שהיא.
&nbsp

קערת העץ

מירב היקרה,
את יצירתית בדרך בה את
מתגברת על קשיים,
ומשיגה את מטרותיך.
רתמת את אחותך לעזרה על אף שזה לא בא מתוכה.
ובהקשר זה אני מביאה סיפור
שלפעמים לא צריך יותר ממנו:

"קערת העץ"
במשפחה אחת חיו ביחד אב ואם, בנם הקטן והסבא.
קשרים אמיצים נקשרו בין סבא לבין נכדו.
המשפחה נהגה לאכול את הארוחות יחד.
את הכלים הנאים ערכו על שולחן מכוסה במפה יפה.
באחד הימים, כשישבה המשפחה לאכול,
נשמטה קערת האוכל מידיו הרועדות של סבא.
המפה היפה התלכלכה, הקערה נשברה.
מאותו היום קבעו לסבא מקום ליד שולחן קטן.
את האוכל הגישו לו בקערת עץ.
סבא היה יושב בפינתו ואוכל בשקט את ארוחתו.

באחד הימים, כשהסתכלו אבא ואימא על בנם,
ראוהו יושב על הרצפה ומגלף כלי מעץ.
הביטו במעשיו ולאחר מכן שאלה אותו אימא: "מה אתה עושה?"
והילד ענה: "אימא אני מכין שתי קערות מעץ".
התפלא אבא על מעשה בנו ושאל: "ולשם מה לך קערות עץ?"
"אבא" - אמר הבן – " אני מכין אותן לכם, כשתהיו זקנים כמו סבא,
תוכלו לאכול מתוכן מבלי ללכלך את המפה".
הביטו האב והאם זה בזו ודמעות עמדו בעיניהם.
אחר כך הם ניגשו לסבא והתנצלו בפניו על מעשיהם .
מאותו היום חזר סבא לאכול יחד אתם ליד השולחן המשותף.

מירב189

New member
כן, רק יש אנשים שהם נכים רגשית ולא רואים בגלל זה את המציאות

העכשיווית ולכן הם עושים מה שנח להם ומה טוב לעבורם ובלי התחשבות באחרים.
אחר כך היא התקשרה אלי בערב ואמרה שהיא שהולכת לאבא זה היה בסביבות תשע בערב, שהיא יודעת שזה זמן כמעט לכיבוי אורות בבית חולים ולא התחשבה אולי אבא רוצה לישון ושהיא צריכה להתקשר, כאשר דיברתי עם אבא שלי, הוא לא היה נינוח כי הוא רצה לישון ולא רצה שהיא תבוא עכשיו, אך אמרתי לו שהיא כבר הגיעה אליך כי היא דיברה איתי רק מתי שהיא הגיעה.
והיא התקשרה לאחי שיבוא בבוקר לאבא שלי כדי שאני לא אשלם מונית, אך כאשר אמרתי לה שאני צריכה גם לנסוע לאבא בערב כי ביקש ממני, היא רוצה שאני אלך בצהריים אחרי אחי כמה שעות טובות עד שיהיו אוטובוסים, כמה הזוי, אמרתי לה שהוא אדם מבוגר וחולה הוא לא יכול להשאר ערני כל כך הרבה שעות וכל הזמן נדנדה לי רק שלה יהיה נח ובזמנים שלה ולא משנה את האחרים ושאי אפשר, אבל בסוף היא נכנעה והיום יש מי שמבקר את ההורים שלי, אך זה מצריך הרבה כוחות ואנרגיות מצידי כי בא רק כאשר אני מתעצבנת ומתפרצת, כאשר אני מסבירה יפה, היא פשוט גועלית, את גרה בבית הורים ולא משלמת שכר דירה, לא משנה שאני מטפלת כל הזמן באימא שלי והיא יודעת שהיא נמצאת אצלה כמה כוחות צריכים בשבילה, אך היא בשלה.
גם אם אני לצאת לבלות, אינני יכולה, כי הפרימדונות חושבים רק על עצמם.
נכון גייסיתי, אבל זה צריך לבוא בצורה נכונה ולא שאני ארגיש לא טוב עם זה.
תודה ורדה האהובה על הכל, את מקסימה
.
&nbsp
&nbsp

הסיפור מקסים, ורדה

אני מכירה אותו מזמן, נגע מאוד ללבי. צר לי שאני לא כל כך פנויה להגיב יותר לעומק. שיהיה שבוע טוב.

מירב189

New member
סיפור מעניין ויש לו מוסר השכל, אך לעיתים במציאות ישנה

מורכבות ומופשטות עמוקה יותר ולכן לא תמיד קל, לעשות זאת על ידי הסברה כלשהי למישהו אחר את הצרכים שצריכים אם לעצמנו או לאדם אחר.
&nbsp
&nbsp

למעלה