יצירה על הפרפר

יצירה על הפרפר../images/Emo53.gif../images/Emo53.gif../images/Emo92.gif

בס"ד אני לא מצליחה לחשוב על רעיון מקורי ונחמד בנושא הפרפר..
חשבתי להכין עם הילדים פרפרים משקפים, ולתלות על חוט דייג.
יש לכן אולי עוד רעיונות?
תודה מקסימות מראש!

תודה מקסימה!!../images/Emo140.gif

בס"ד אבל לא ממש הבנתי מה עושים עם השיפוד-את מה גוזרים לחצי-את השיפוד או הקש?

מאד יפה ומיוחד

לתת לילדים מברשות שיניים לטבול בצבע ולגרד אותן עם האצבע על השקפים הצביעה מאד מיוחדת

גוזרים את השקף

בצורה הרצוייה הצביעה בדרך זו ממלאת את המשטח אפשר גם עם טוש ארטליין לסמן שטחים

בובת אצבע פרפר

מציירים פרפר וגוזרים את קווי המתאר שלו. במרכז גופו גוזרים שתי רצועות (שנשארות מחוברות) אליהן הילד יכול להשחיל את האצבע. בהצלחה

בסוף הכנתי מגזרות של פרפרים../images/Emo13.gif

בס"ד מהשקפים, הילדים צבעו בצבעי ארט-ליין בהירים, ותלינו את הפרפרים על החלונות בגן,ויצא מקסים!! אבל עכשיו יש לי מאגר רעיונות, תודה שוב מקסימות!!

פתית

New member
הסיפור על הפרפר סי

יש לי סיפור נחמד על פרפר שמחפש את הכנף השנייה שלו, הסיפור גם מלמד את המושג סימטרייה ואפשר להראות לילדים תמונות של פרפרים ולחפש את קו הסימטרייה בכל פרפר (וגם בגוף שלנו) אם זה מעניין אותך,תקראי לי...

פתית

New member
לסנופית וטולי הפרפר סי

מכינים מראש:פרפר מושלם מבחינה סימטרית (גם בצורה וגם בצבעים) כנף אחת גוזרים ושמים סקוץ' כדי שנוכל להצמיד את הכנף חזרה(בסוף הסיפור) מכינים בעלי כנף נוספים וחרקים מעופפים ולכולם כנף אחת מודבקת בסקוץ'(שאפשר יהייה להוריד ולהחזיר) דוגמאות:נשר ,חסידה, דבורה,יתוש,זבוב,(כיד הדמיון הטובה) הסיפור: אני כותבת את הסיפור בקווים כלליים ,אתן מוזמנות להפוך אותו דרמטי יותר ובאורך הנראה לכן. הפרפר סי התעורר בבוקר ורצה לעוף לחפש צוף, פתאום הוא ראה שחסרה לו כנף אחת, סי מנסה לעוף ולא מצליח,הפרפר סי עצוב מאד ,באה אליו חסידה ושואל למה הוא עצוב, סי מסביר לחסידה , שבלי כנף שנייה הוא לא יכול לחפש צוף. החסידה מציעה להשאיל לסי את הכנף שלה, רק לכמה דקות, הוא יכול להשתמש בכנף שלה ולחפש צוף. בשלב הזה מפרקים כנף אחת מהחסידה ומצמידים לפרפר. אבל הכנף לא מתאימה (למה?) הילדים מסבירים שהכנף גדולה מדי, לא באותה צורה וכו'. סי מודה לחסידה, מחזיר לה את הכנף ונשאר עצוב... הסיפור ממשיך ובכל פעם מישהו אחר מציע עזרה לסי(ובכל פעם הכנף לא מתאימה, היא גדולה מדי או קטנה מדי) עד שבסוף נמלה חרוצה מוצאת את הכנף של סי, מצמידים את הכנף והיא מתאימה בדיוק! זה הזמן להסביר את המושג סימטריה(לפרפר שלנו קוראים סי כי הוא סימטרי) מחפשים יחד עוד דברים סימטריים,דברים שאם נצייר להם קו באמצע- שני הצדדים יהיו שווים.(הפנים שלנו ,הגוף שלנו...) מקווה שעזרתי

דידי14

New member
סנופש

יש לי רעיון מקסים, אך אני לא בטוחה שאצליח להסביר לך אותו: יש סוג מסויים של עלים (אין לי מושג מה שמם!) שצורתם מזכירה פרפר כשהם יבשים. מאןד יפה לצבוע עם דביקי, להוסיף עיניים ומנקה מקטרות כמחושים. אני אנסה לברר לך מה שם העץ... מקווה שהבנת...זה יוצא מקסים

למעלה