יצאתי החוצה לטייל בערב ושמעתי מישהו שאומר למה לא סוגרים להם את החשמל?

Harrington

Well-known member
מנהל
יש על זה דיבור אבל מאוד מינורי - יותר נכון לחישה.
מה יש לדבר על זה כל כך הרבה? ברור לגמרי שישראל לא תוריד להם כעת את החשמל המועט שיש להם. ודאי לא בהתחשב בכך שזה כנראה לא יוביל לשום דבר מיוחד שיסייע לישראל. אז אפשר לדבר על זה שעות אבל בתכל'ס זה די מיותר על פניו.

מה יש לדבר על זה כל כך הרבה? ברור לגמרי שישראל לא תוריד להם כעת את החשמל המועט שיש להם. ודאי לא בהתחשב בכך שזה כנראה לא יוביל לשום דבר מיוחד שיסייע לישראל. אז אפשר לדבר על זה שעות אבל בתכל'ס זה די מיותר על פניו.
אי אפשר לעשות כלום בלי חשמל היום,אני רוצה לראות איך הם מסתדרים במלחמה בלי זה.

Harrington

Well-known member
מנהל
גם ככה בקושי יש להם חשמל, בין השאר בגלל שהאינטליגנטים פגעו בקווי החשמל של עצמם. אפשר בשקט להניח שלבכירי ארגוני המחבלים יש גנרטורים וכך גם למפקדותיהם. כלומר פגיעה בחשמל המועט שיש להם, ספק אם ייפגע ביכולות הירי שלהם מחד אבל ברור שייפגע פגיעה הומניטרית קשה בבלתי מעורבים מאידך.

בנסיבות אלו, למרות שהתסכול מובן, ספק אם ניתוק יתרת החשמל שהרצועה מקבלת מישראל הוא הפתרון למשהו זולת להוצאת קיטור ישראלית.

dory30

Well-known member

יצאתי החוצה לטייל בערב ושמעתי מישהו שאומר למה לא סוגרים להם את החשמל?​

תן לי לשער, שהאיש הנ"ל הוא לא מומחה גדול לצבא וביטחון. ככה זה אצלנו, כל אחד חושב שהוא יותר מומחה מהמומחים. הייתי מסתמך על דבריו של גיורא איילנד שהיה ראש המל"ל. לדבריו, אי אפשר לנצח במלחמה הזאת. צריך לחתור לשיפור אסטרטגי ביחס לקודם- ולהתחיל לחשוב על היום שאחרי. השילוב המנצח, לדעתי- הוא בין הפעלת כח צבאי על תשתיות הטרור וחיסול ראשיו, לבין דאגה הומניטרית של מצרים וכוחות בינ"ל אחרים לשיקום הרצועה ולסילוקם של גורמים מיליטנטים מתוכו. אם הם כ"כ מתעניינים בפתרון הסכסוך, שייתנו יד ויעזרו. כמו שטורקיה, שאני לא סובל, השקיעה בפארק התעשייתי בעזה ולפחות ניסתה לגלות אכפתיות.

תן לי לשער, שהאיש הנ"ל הוא לא מומחה גדול לצבא וביטחון. ככה זה אצלנו, כל אחד חושב שהוא יותר מומחה מהמומחים. הייתי מסתמך על דבריו של גיורא איילנד שהיה ראש המל"ל. לדבריו, אי אפשר לנצח במלחמה הזאת. צריך לחתור לשיפור אסטרטגי ביחס לקודם- ולהתחיל לחשוב על היום שאחרי. השילוב המנצח, לדעתי- הוא בין הפעלת כח צבאי על תשתיות הטרור וחיסול ראשיו, לבין דאגה הומניטרית של מצרים וכוחות בינ"ל אחרים לשיקום הרצועה ולסילוקם של גורמים מיליטנטים מתוכו. אם הם כ"כ מתעניינים בפתרון הסכסוך, שייתנו יד ויעזרו. כמו שטורקיה, שאני לא סובל, השקיעה בפארק התעשייתי בעזה ולפחות ניסתה לגלות אכפתיות.
מה שאני אוהב בגיורא איילנד זה השם לו.

dory30

Well-known member
הערה: לא "חזרתי מפרישה", אכתוב כאן אבל בתדירות נמוכה יותר מבעבר.

למעלה