יעוץ בנושא פיטורים- דחוף

מצב
הנושא נעול.

ericd

New member
יעוץ בנושא פיטורים- דחוף

יעוץ בנושא פיטורים- דחוף
המעסיק שלי דוחה לי את הפיצויים כבר 5 חודשים ולא משלם לי. לאחרונה בעקבות איום שאפנה לבית משפט הוא מציע לי לקבל 20000 שקל במקום 26000 שמגיעים לי כחוק ,אולם הוא מתנה את הכסף בזה שאחתום לו שאין לי שום תביעות נגדו ולא אדרוש בעתיד שום סכום נוסף (כלומר הוא רוצה להבטיח את עצמו שישלם רק 20000 שקל ) אם אחתום לו ואקח את הכסף האם אוכל בכל זאת לתבוע אח"כ את היתרה או שאאבד את זכותי? האם מגיעה לי הלנה?

שיר ורד

New member
אם עבדת מעל שנה ופוטרת

יעוץ בנושא פיטורים- דחוף
המעסיק שלי דוחה לי את הפיצויים כבר 5 חודשים ולא משלם לי. לאחרונה בעקבות איום שאפנה לבית משפט הוא מציע לי לקבל 20000 שקל במקום 26000 שמגיעים לי כחוק ,אולם הוא מתנה את הכסף בזה שאחתום לו שאין לי שום תביעות נגדו ולא אדרוש בעתיד שום סכום נוסף (כלומר הוא רוצה להבטיח את עצמו שישלם רק 20000 שקל ) אם אחתום לו ואקח את הכסף האם אוכל בכל זאת לתבוע אח"כ את היתרה או שאאבד את זכותי? האם מגיעה לי הלנה?
אם עבדת מעל שנה ופוטרת
לא בגלל ביות משמעת חמורות/ גניבה וכדומה תגיש תביעה לבית הדין לעבודה, לפצויי פיטורים ופצויי הלנת פצויי פיטוריים. אם תחתום יתכן שתאבד את זכותך ויתכן שלא, רוב הסכויים שאז לא תצקבל פצויי הלנה.

בעקרון אין תוקף לויתור על חלק

יעוץ בנושא פיטורים- דחוף
בעקרון אין תוקף לויתור על חלק
מהפיצויים. מאחר וחוק פיצויי פיטורים הוא חוק מגן קוגנטי (שאינו ניתן להתניה) וחתימה על מסמך ויתור הינו חסר תוקף- הרי אפשר לתבוע את ההפרש בבית הדין. ואולם, אם תחתום על מסמך הנקרא "כתב ויתור וסילוק" המבוסס על סעיף 29 לחוק פיצויי פיטורים ובו יכתב במפורש שקבלת סך של 20,000 ש"ח כפיצויי פיטורים לצורך פשרה. אין סיכוי שבית הדין יפסוק לך סכום נוסף. לכן, בחן היטב את המסמך עליו אתה נדרש לחתום.

מצב
הנושא נעול.
למעלה