יעוץ בנושא גיטרה לשמאלים

נiגy בwixר

New member
יעוץ בנושא גיטרה לשמאלים

שמעתי שהדעות חלוקות אצל המורים דעה א` טוענת:שעדיף ללמוד על גיטרה רגילה ובכך לא להיות מוגבלים לגיטרה שמאלית.וכך לדעתי גם יותר קל נראה לי ללמוד מאחרים.ודעה ב` טוענת:ששמאלי ילמד על גיטרה שמאלית כדי שהיד של הפריטות תהיה היד החזקה אצלו . . .אני אישית שמאלי וכשהתחלתי ללמוד גיטרה . .התחלתי לבד עם ספרים ועזרה מחברים..מעולם לא למדתי ממורה (רשמי)ממש. . . ועכשו כמעט שנה ואני מנגן די טוב רק שבפריטות ארפגו אני יותר מתקשה(אולי כי גם אני בקושי מתאמן על זה. . .)ואני רוצה לשמוע את דעתכם בענין!ובפרט מהשמאליים שבנינו על קשיים, טיפים,והמלצות... תודה מראש(ואשמח אם שמאליים ישלחו לי מסר אישי ואחזור אליהם כי יש לי כמה שאלות לשמאליים בלבד!)

sheepeH

New member
אם היית יכול

ואתה שמאלי הכי טוב להתרגל לגיטרה ימנית. אם אפשר אז זה המעשה הכי נכון. שמאליים זה כאב בתחת...

oneman2

New member
../images/Emo31.gif

אני אבקש ממנהל כלשהו למחוק את זה, זה מאוד מעליב.

נiגy בwixר

New member
ח ח

אני למדתי על גיטרה רגילה.ושמעתי מאחד שניגן 12שנים כמוני ואחכ החליט לנגן בשמאל עם גיטרה הפוכה וכרגע לומד. . . .שיערב לו. . .

חרד 19

New member
לפני שתהפוך

את מיתרי האלפא שלך תלמד לנגן טוב על רגיל ואם יש לך קצב טוב ביד שמאל רק אז אני יסכים לך להפוך מה שאתה צריך לזכור שהאיבנז החלומית שלך היא ימנית..........

sheepeH

New member
אני בעצמי שמאלי גאה

ככה שאני יכול להגיד על שמאליים כאוות נפשי

oneman2

New member
יש לך גאווה עצמית גבוהה מאוד, אם כך

אני אישית לא מוצא משהו מצחיק במה שאמרת.

ran 15

New member
עיני המתבונן...../images/Emo8.gif

אני בטוח שלא רצה להעליב את השמאליים..ככה שזה בסדר ..

CH3 CH2 OH

New member
אני שמאלי ומנגן על גיטרה ימנית

אני לא מבין בכלל מי החליט שהגיטרה ה"רגילה" היא ימנית כמו שאני רואה את זה, בגיטרה ימנית יד שמאל דורשת יותר גמישות ומהירות מאשר יד ימין שרק פורטת אז לקח לי קצת יותר זמן להגיע לרמה טובה עם המפרט אבל נראה לי שעדיף ככה (וזה עוד לפני שדיברנו על הקושי למצוא גיטרות שמאליות בארץ).

b l a c k d o g

New member
עם אתה אומר שכבר התחלתה

אז להתחיל פתאום לנגן בצד שונה יהיה מאוד לא נוח. אצלי בכול אופן בהתחלה שקניתי את הקלאסית הראשונה בקושי הצלחתי להחזיק אותה כימני אבל בצד הפוך החזקתי אותה הרבה יותר בקלות והתחלתי לנגן גם כשמאלי. נכון שבעתיד למצוא אקוסטיות וחשמליות זה קצת בעיה {במיוחד בארץ} אבל שווה לדעתי לנגן בצד שיהיה לך יותר קל בו עם אתה רוצה לשאול עוד שאלות אשמח לעזור לך במסרים

CPUBOOM

New member
אני שמאלי אבל

מנגן בימין כשהתחלתי את שיעורי הגיטרה ישר אמרתי למורה שאני שמאלי והוא אמר שכאשר מנגנים בגיטרה ימנית זה הרבה יותר טוב ניסיתי את מה שאמר לי ואני לא מגלה שום קושי למרות שלפני כן הייתי בטוח שאם אני ינגן בימין אני לא יצליח להיות מהיר וכ'ו אני בכל אופן ממליץ לנסות

ran 15

New member
בתור שמאלי שמנגן על שמאלית..

תעשה לעצמך טובה ותתרגל לנגן על ימין .... אני התחלית לבד ף ובגלל זה הפכתי מיתרים...אבל היום אני מצטער על זה מסיבה שפוטה , הכאב ראש שמלווה אותך בחיפוש גיטרות שמאליות , הקריזה שאתה חוטף שאתה נכנס לחנות כלי נגינה , שבה בד"כ מתייחסים לשמאליים כמו אל מצורעים...ממש לא רצויים , ובנסוף לזה , נניח וכולם יושבים ואיזה ימני ( גררררררררר) הביא גיטרה , אתה רוהצ לנגן גם אז אתה הופך אותה ומנסה לנגן ...קיצר תחסוך לעצמך כאב ראש ותתחיל על ימנית... בהצלחה. ד"א המורה שלי מנגן על ימין והוא שמאלי , אחד מוכרים פה הוא שמאלי ומנגן על ימין...בקיצור יש הרבה שמאליים -ימניים...

נiגy בwixר

New member
אז אני רואה שלא טעיתי

כשלמדתי על גיטרה רגילה.ככה אני תופס כל גיטרה של חבר. . .ולא צריך להיסחב עם הגיטרה שלי לכל חור . . . . .

ran 15

New member
בהחלט...

והיום אני לא חושב שזה כל כך קשה...אבל אין לי כוח להתחיל מהתחלה..

The Walrus

New member
אם אני הייתי שמאלי

לדעתי הייתי מנגן כמו דויל בראמל השני (זה שניגן עם רוג'ר ווטרס בin the flesh, היום מנגן עם קלפטון ועוד רבים אחרים). הוא פשוט לקח גיטרה ימנית רגילה ומנגן עליה הפוך - בלי להחליף את המיתרים אפילו, ז"א שהגבוהים למעלה והנמוכים למטה. זה אולי קצת לא נוח מבחינת הנובים והכל, אבל אם לומדים ככה מהתחלה זה נראה לי חוסך את הכאב ראש של למצוא גיטרה שמאלית\להפוך את סדר המיתרים כל פעם.

RoieL

New member
מה?

סטאפ אחד לגשר ואין עם מה להתעסק. אגב, הגיטרה בתמונה היא שמאלית למהדרין.

למעלה