יעדי מבצע "עמוד מגן" לדעתי הם:

סוהי

New member
יעדי מבצע "עמוד מגן" לדעתי הם:

1.הפסקה מוחלטת של שיגור טילים או ירי כלשהו לעבר אזרחי ישראל.

2.הפסקה מוחלטת של הברחת נשק ואמל"ח לרצועת עזה.

אם שני הנ"ל לא יושגו במלואם - המבצע נכשל.

Wedgetail

New member
ואני לתומי חשבתי שהמטרה היא להעניק נקודות

זכות לביבי ולברק לקראת הבחירות

סוהי

New member
אז חשבת לא טוב.

עצם עריכת הקשר בין המלחמה בטרור וחילוץ תושבי הדרום מהסיוט ולבין השימוש ביציאה למלחמה לצורך קטיפת פירות לקראת הבחירות הוא כל כך ציני,שהוא עלבון לאינטליגנציה מצד אחד וזילזול באזרחי ישראל הדרומיים - בחייהם ובמשפחותיהם.

HenryiF

New member
זה אכן עלבון לאינטליגנציה

של אנשים שחושבים, ששיקולים כאלה לא קיימים בהכרה, או בתת-הכרה, של המחליטים.

יש דיון על תנאי התגובה הישראלית להפסקת האש, נתניהו: נגד, ליברמן: לא לוותר, ברק: להסכים.
כל אחד בונה לעצמו במדויק את הנישה של הבוחרים שאליו הוא פונה. ובינתיים קצת נזק, ואולי כמה הרוגים, זה שיקול לא רציני במאזן הלאומי.

הרי לא ברור שכולם בעד? תהיה הפסקת אש, השינויים יהיו מינוריים. אף מטרה בודדת של מטרות המבצע הרשמיות לא תושג.
תושג מטרה אחרת, לא רשמית, אך זו האמיתית. של הגברה מסוימת של ההרתעה הישרלית, לזמן מסוים, תוך הקטנה מסוימת של קצב כניסת נשק לעזה.
ברור שהמטרות האמיתיות של המבצע לא נאמרו רשמית. האספסוף הישראלי לא מספיק בוגר להבין שיוצאים לכזה מבצע עם מטרות מאד חלקיות וגמישות.
אז מאכילים את חסרי המחשבה בתעמולה מטומטת. הבחירות בפתח הרבה יותר חשובות מחינוך נכון של הקהל הישראלי.
אספסוף לא חושב אפשר למשוך באף. לאנשים חושבים עלולה להיות דעה עצמאית, ואז איך ננסה לעבוד עליהם בספינים של בחירות?

אני לא טוען שהם עושים זאת בהכרה מלאה, אך לא ייתכן שזה לא קיים בתת הכרה. זה פשוט נוגד את המבנה הפסיכולוגי של האדם.

חוסר הנכונות של הממשלה לדחות את הבחירות לכמה חודשים, כדי להסכים לא להרוויח רווח פוליטי מאווירת "הסכמה לאומית" של מלחמה, הוא אינדיקציה מאד מאד חזקה, שלשיקולים הפוליטיים הפנימיים יש משקל מאד גדול.

blackbomber

New member
השמאל רצה בחירות בסמיכות ל"מחאה"...

השמאל "הוציא את כל התחמושת" בזמן הלא נכון, נהדפה ה"מתקפה" וכעת הוא נותר ללא הספקה וללא מטרה.
התסכול ברור!
השמאל טעה באסטרטגיה שנקט, כעת הוא הולך להיות מובס כי אי אפשר להחזיר את הגלגל לאחור.

זה הזמן להודות לחברים שלכם הפלשתינים ש"דפקו לכם את הצורה" בהתייחס לבחירות...
אולי אתם תפנו אליהם בבקשה? הרי עשיתם כל-כך למענם, למה שלא יעשו למענכם?
פנו אליהם! תגידו להם:
"איבן איל כלב, תפסיקו את הטרור שלכם עד לבחירות! לטובתכם"...
נראה לך שהם יקשיבו לכם?
לא.
למה?
כי הם ערבים, כאלו המאופיינים באלימות/רצח/בוגדנות.

שילת של

New member
נהנית תמיד לקרוא את המילים שנתניהו

שם בפיך.

מעניין האם אתה לא רק כותב כמו באוטמאט, אלא
האם אתה לפעמים חושב שאולי אולי גם אחרים צודקים בביקורת עליו.

יום רגוע שיהיה לכל עם ישראל.

שילת של

New member
נו למדת מחבריך הימינים איך לכבד בני אדם

ובפרט נשים.

כל הכבוד מרכינה ראש בפניך.

עוז1131

New member
אלגרו לא יפה. שילת ידידה שלי

אני אשלח לך את ברק בתחפושת
שיכנס לך מתחת לרגל בתור מוקש נעליים.

blackbomber

New member
הסכמה מלאה.

1. עניין הפסקת הברחת האמל"ח צריכה להיות באמצעות ערבות בינלאומית.

2. יש להפסיק גם את הפעילות נגד חיילים ואזרחים באיזור הגבול.

3. יש להשאיר לחמאס כוח ברמה כזאת שיוכל להיות שווה מול הכוח של פאתח שלבטח יינסה לכבוש שוב את הרצועה לנוכח היחלשותו של החמאס והג'יאהד.
חשוב מאוד שיעסקו בלחימה האחד נגד השני.

סוהי

New member
הערות לסעיפים 2,ו-3

פעילות נגד צבא היא לגיטימית כמו שתגובת הצבא תהיה לגיטימית....אזרחים במדינה דמוקרטית לא יכולים להגיב עצמאית אבל צבא יכול בהחלט.

לחמאס אפשר להשאיר נשק המשמש משטרה מקומית בלבד.......עינייניהם הפנימיים של הפלסטינים הם לא מעיניינינו.

HenryiF

New member
כלומר לדעתך

לדעתך ישראל יצאה למבצע, שבו היה ברור ל-כ-ו-ל-ם, במשרד הבטחון, בצה"ל, בממשלה - שאין אף סיכוי קלוש שבקלושים, להגיע לאף מטרה בודדת?

סוהי המומחה להצהרות חסרות משמעות.
טינגלי שטוחן מים

סוהי

New member
העובדה שזו דעתך אינה הופכת את שלי לחסרת סיכוי

אסור לצאת למלחמה בלי להגדיר יעדים מפני שאז המלחמה תתנהל - לא תנוהל.........אני הבעתי את דעתי על היעדים מפני שבלעדיהם אין טעם במבצע הזה.יכול להיות שלך יש יעדים ברי סיכוי....אני מקווה שהם מצדיקים יציאה למלחמה להגשמתם............אז אשמח אם תציג אותם ונוכל להתיחס.

למעלה