ימנים - תזכורת - למה השאירו את השטחים אצלנו אחרי 67?

כפיקדון לעשית שלום,חשבו שזה יתן לנו מינוף במשא ומתן.

וטעו.

קורה טועים.

ברגע שאתה מבין שטעית צריך לתקן מייד את הטעות לפני שהיא תגדל(התנחלויות).

השמאל לא תיקן והביא את החורבן על עצמו.

כל הקונספט של ישראל היה שגוי - הקונספט היה להכריח את הערבים לעשות שלום.

גם בזמן השמאל הקונספט השגוי נמשך,לא הכריחו אבל לחצו חזק,ולכן הדרדרנו לאן שהדרדנו.

זה נתן לימין אם הרעיונות מהעבר(ארץ ישראל המורחבת) להתחזק.

מה שהיה צריך לעשות במקום זה לחזק את הגבולות:

להחזיר מייד כל מה שניכבש(הוגן והגיוני) ולבצר את הגבול.

השמאל לא הבינו שהערבים כרגע לא רוצים לעשות שלום,מה שקרה עם מצריים היה בלחץ(בקומבינה של קיסינג'ר),

מצריים לא רצתה לעשות שלום ולכן רצחו את סאדאת.

שלום זה רק אח"כ שניגמרו העימותים ויש רצון טוב.

קודם צריכה להיות הפסקת אש יציבה שנים רבות.

למה ירדן הסכימה לעשות שלום בקלות?

היינו הפראיירים שלהם ולקחנו את הפלסטינים מהשטח שלהם - הם היחידים ששמחו להפסיד במלחמה את השטח.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כפיקדון לעשית שלום,חשבו שזה יתן לנו מינוף במשא ומתן.

וטעו.

קורה טועים.

ברגע שאתה מבין שטעית צריך לתקן מייד את הטעות לפני שהיא תגדל(התנחלויות).

השמאל לא תיקן והביא את החורבן על עצמו.

כל הקונספט של ישראל היה שגוי - הקונספט היה להכריח את הערבים לעשות שלום.

גם בזמן השמאל הקונספט השגוי נמשך,לא הכריחו אבל לחצו חזק,ולכן הדרדרנו לאן שהדרדנו.

זה נתן לימין אם הרעיונות מהעבר(ארץ ישראל המורחבת) להתחזק.

השמאל לא הבינו שהערבים כרגע לא רוצים לעשות שלום,מה שקרה עם מצריים היה בלחץ(בקומבינה של קיסינג'ר),

שלום זה רק אח"כ שניגמרו העימותים ויש רצון טוב.

קודם צריכה להיות הפסקת אש יציבה שנים רבות.

היינו הפראיירים שלהם ולקחנו את הפלסטינים מהשטח שלהם - הם היחידים ששמחו להפסיד במלחמה את ה⁴שטח.

1. אז אזכיר לך שבן גוריון קרא מיד לאחר תום מלחמת ששת להחזיר את כל השטחים ולא שעו לו.
2. מי שהחל את מסע ההתנחלויות היו דווקא ה0מול.
3. כשם שבמצרים היה פלג בעם שסירב להשלים ולבצע את תהליך השלום, ומתוכם הגיעו רוצחי סדאת (האחים המוסלמים), כך גם בארץ: ביום בהיר אחד צצו עשרת הרבנים שעשו פולסא דנורא לרבין והתירו את דמו. איש מגדולי השב"כ לא קלט עד כמה יקרב המעשה את הרצח והנה זה קרה. טוב. ישנם גם שיאמרו, שכל מה שקרה קרה בכלל בברכת השב"כ. ואז צץ הנבל יגאל וסיים את המשימה.
4. אבל העובדות מלמדות שהנהנתן לא התנגד להסכמי קמפ דייויד והוא כיבד אותם. אז או שהראש האשם הוא בעצם 0מולן בתחפושת ולכן אין כל תהיה מדוע הוא פועל כך, או שהוא פשוט הונה את עדר מעריציו. כך או כך, אין כל סיבה ללכת 30 שנה לאחור ולהאשים את רבין. כי גם אם רבין שגה, מי שהמשיך את דרכו והתחבק עם ערפאת היה הראש האשם. לכן, אין להתעלם מהעובדה, שהאיש שהביא למירב האסונות כמלאך חבלה עם תעודות, היה הראש האשם בכל.
5. הכי יפה היה הרגע, שבו בנו של הראש האשם, שמשתמט משירות מילואים בעת מלחמה, העז לצייץ ממיאמי תחת שמירה יקרה ומיותרת של 2 אנשי שב"כ פוסט המשמיץ את הרמטכ"ל, את ראש השב"כ (שדואג עד היום לאבטח את הפרזיט) ואת האלוף חלבה, שכבר התפטר מתפקידו. זהו שיא החוצפה, אבל ברי שכל הביביסטים דווקא יצדדו בעדו.

אז אזכיר לך שבן גוריון קרא מיד לאחר תום מלחמת ששת להחזיר את כל השטחים ולא שעו לו.
😲

לא הייתי אז - מבחינתי זה מידע חדש.

מי שהחל את מסע ההתנחלויות היו דווקא ה0מול.
אתה שמאל לא? מה נידבקת ב "אפס"?

התחילו אתה מתכוון בסיני?

כי אני זוכר שקראתי זה שהתחיל בימין באלון מורה נדמה לי.

בון דוק

Well-known member
😲

התחילו אתה מתכוון בסיני?

אם לדייק אז בן גוריון לא הסכים שיחזירו את ירושלים ואת הגולן
וגם הציע להרוס את חומות העיר העתיקה

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אם לדייק אז בן גוריון לא הסכים שיחזירו את ירושלים ואת הגולן
וגם הציע להרוס את חומות העיר העתיקה

לא אתווכח אתך. אז לגבי ירושלים הוא ראה בשלמות העיר יעד. לגבי שטחים אחרים, לא.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
😲

לא היית "צריך להיות שם". הכל נמצא בגוגל...
כי ככה התרגלתי...
התחילו אתה מתכוון בסיני?

כנראה שאתה זוכר חלקית. קח מויקיפדיה:
"לאחר מלחמת ששת הימים הוקמו מספר התנחלויות בחסות ממשלת ישראל בראשות המערך, ובשנים 1977–1986 עלה מספרן במהירות בתמיכת ממשלות בגין, שמיר ופרס. התמיכה בהתנחלויות מזוהה בעיקר עם הימין ועם הדתיים, וההתנגדות להן מזוהה בעיקר עם השמאל".
עפ"י הבנתי (המוגבלת משהו), אם מישהו התחיל, הרבה יותר קל להמשיך והעובדות מדברות על כך שממשלת ישראל בראשות המערך החלה בתהליך.
אתה יכול להבין אם כך, שהשמאל מעולם לא היה ממש שמאל והימין הישראלי יכול בהחלט להיות מואשם במגע שמאלני לא מבוטל.

Harrington

Well-known member
מנהל

רק נזכיר, על אף דבריך הנכונים ברובם המושג "להחזיר" לא היה רלוונטי כבר בשלב מוקדם יחסית. ירדן, ממנה כבשנו את השטח, לא רצתה אותו בחזרה. אגב היא גם לא הייתה הבעלים החוקיים עליו לפני כן, כך שמבחינה משפטית כמובן שלא היה כל צורך "להחזיר" לה את השטח. אבל בכל מקרה, היא הצהירה יותר מפעם אחת ובאופן הרשמי והפומבי ביותר שניתן, שהיא לא מעוניינת לקבל את השטח הזה בחזרה לידיה. לכן כל המושג "להחזיר" פשוט אינו רלוונטי לדיון.

המשתמשים בו, גם היום בהתשפ"ד או 2024 למניינם, בס"ה מבקשים להנדס תודעה, ליצור אווירה כאילו בידינו משהו שאינו שלנו, שגזלנו ממאן דהוא שלא כדין ועל כן אלינו "להחזירו". המונח הנכון כמובן הוא 'למסור'. על זה אפשר לדבר. אבל הדיון הזה צריך להתקיים על בסיס מושגי האמת הרלוונטיים. לא מושגים שמשמשים רק ליצור מצגי שווא בעיני מי שזכרונם קצר.

מצרים (כמו גם ירדן מאוחר יותר) חתמה על הסכם שלום עם ישראל מסיבה אחת והיא הגעתה למסקנה שאין בכוחה, לעת ההיא, להשמיד את מדינת ישראל. מאז וממיד נותרה בה הכוונה שהיה ויגיע יום בו תהיה אפשרות ריאלית לעשות כן, היא תצטרף למערכה על אף הסכם השלום (אחד משרי החוץ שלה אף הצהיר כך במפורש לפני קרוב לעשור וחצי). אגב לטעמי זאת הסיבה האמיתית שארה"ב שלחה את נושאות המטוסים שלה לאזורנו מיד לאחר שמחת תורה. על-מנת למנוע את הסברה ממצרים שהגיעה שעת כושר וניתן, בכוחות משותפים (אילו חזבאללה היה מצטרף למערכה בזמן אמת) להשמיד את מדינת היהודים.

מהסיבה שציינתי ומאחר ובנסיבות העניין והשאיפה הישראלית לחתימת הסכמי שלום עם כמה שיותר מדינות ערביות, היא יכלה לקבל לא מעט מישראל על אף שהלכה למעשה לא הגיע לה מאומה. עד היום ירדן היא הנהנית העיקרית מהסכם השלום עם ישראל, כאשר לנו אין מזה הרבה. שקט בגבול הכי ארוך במדינה, אך שקט זה התקיים גם בלי הסכם ולירדן אין (נכון לאותה תקופה) את הכוח הצבאי להתמודד עם ישראל, בוודאי לא לבדה.
היינו הפראיירים שלהם ולקחנו את הפלסטינים מהשטח שלהם - הם היחידים ששמחו להפסיד במלחמה את השטח.
אכן כך. זאת אגב גם הסיבה שירדן מתנגדת להקמת מדינה פלסטינית (נוספת) באזור בקעת הירדן. היא מתה מפחד שעל גבולה המערבי תקום ישות מדינית עם הנהגה פלסטינית חזקה. זה יסכן את מעמד בית המלוכה ההאשמי סכנה של ממש. אמנם כלפי חוץ היא כמובן חייבת להתבטא אחרת, אבל מאחורי הקלעים ובתכל'ס היא תעשה הכל כדי למנוע הקמת מדינה פלסטינית כזאת באזור הזה.

למעלה