ימי מחלה בהריון

ימי מחלה בהריון

אשמח לעצתכן:
אני בשבוע 39 ובחודש ינואר הייתי כל החודש בימי מחלה חוץ משלושה ימי עבודה באמצע שהגעתי כדי לסגור קצוות.
אני עובדת עיריה. האם יכולים להחליט לא לשלם לי את החודש כי כמעט לא עבדתי בו? (רשום לי בתלוש שיש לי שלושים ומשהו ימי מחלה שמגיעים לי).
בנוסף, אם ימי המחלה מתחברים עם חופשת הלידה(אני צריכה ללדת כל יום) האם יכולים להוריד לי את כל ימי המחלה מחופשת הלידה?
תודה רבה.

mitmit11

New member
יש לך אישור מחלה

כי אם כן הם מחוייבים לשלם לך עבור הימים האלה וזה לא קשור כלל וכלל לחופשת הלידה שלך. חוצמזה - גם אם עבדת שעה הם חייבים לשלם לך שכר אחרת זו הלנת שכר. תשלום שכר זה לא אופציונלי....

כן. יש לי אישורי מחלה על כל הימים

לא ממש הבנתי את עניין הרצף. אני מעדיפה שימי המחלה ירדו מימי המחלה ולא מחופשת הלידה, כי ימי מחלה מגיעים לי יותר משלושים ימים. יש לי ימי מחלה כמעט כל החודש חוץ משלושה ימים באמצע החודש. אני צריכה ללדת כל יום..

mitmit11

New member
אז אין בעיה

תגישי את האישור ובגינו תקבלי דמי מחלה. חופשת הלידה תשולם ותחושב לך מהיום בו תצאי לחופשה שאינה מחלה ואין עליה אישור רפואי (יום הלידה או קצת לפני אם נמאס לך).

תודה

אני ממילא כרגע בבית לא משנה אם זה מחלה או חופשת לידה כך שעדיף לי ימי מחלה. זה מאריך את החופשה
תודה:)

olab

New member
תשלום עבור ימי מחלה

זה לא שהם יכולים "להחליט" לא לשלם על ימי מחלה, אבל לא בכל מקומות העבודה מקבלים תשלום מלא עבור ימי מחלה.
אני לא זוכרת את החוק במדוייק (יתכן שהיה שינוי..), אבל נראה לי שעל היום הראשון לא חייבים לשלם, על השני והשלישי משהו כמו 37% ומהרביעי 75%.
בכל אופן כל מקום עבודה קובע את הכללים שלו (כל עוד הם מטיבים על החוק)...

נאוה57

New member
מתוך אתר "כל זכות"

חוק דמי מחלה (תיקון מס' 4), התשע"א-2011 פורסם ביום 28.03.2011, ותקף מיום 01.04.2011. התיקון העלה את שיעור דמי מחלה בעבור ימי מחלה מיום 01.04.2011 (גם אם תקופת המחלה החלה לפני מועד זה). שיעור דמי המחלה הועלה ל- 50% משכר העבודה הרגיל בעבור היום השני והיום השלישי (במקום 37.5% לפני כן) ו - 100% משכר העבודה הרגיל מהיום הרביעי ואילך (במקום 75% לפני כן).

http://www.kolzchut.org.il/he/חוק_דמי_מחלה

הרבה מקומות משלמים 100% מהיום הראשון בכל זאת.

תדאגי דבר ראשון לאישור מחלה

עכשיו הכל תלוי ברצף ההיעדרות
אם נעדרת הרבה ימים ברצף אז שווה שיורידו לך את זה מימי המחלה. אין פה אפשרות שיחליטו לא לשלם אם יש לך ימי מחלה או חופשה.

אם אין רצף.... יש פה בעיה כי כל יום ראשון של מחלה הוא ללא תשלום ואם אין רצף כל פעם את מתחילה מההתחלה את ימי המחלה.

אם ימי המחלה מתחברים עם חופשת הלידה - זו החלטה שלך. את יכולה לבקש שיורידו משם אבל את יכולה להגיד שלא... שיורידו רק ימי מחלה או חופשה במידה ויש.

asiavagn

New member
גם אני עובדת במקום ציבורי

בבנק. יש ועד מטורף אין מה לדאוג, אם יש לך אישור רפואי הם מחוייבים לשלם לך על כל החודש ואסור לפגוע בחופשת הלידה. יתר על כן אם הלכת לבדיקות ע"ח זמן עבודה יש לך עד 40 לניצול ע"ח העבודה לפי חוק.

למעלה