ימי חופש לבעל שאשתו ילדה תאומים?

רינת1200

New member
ימי חופש לבעל שאשתו ילדה תאומים?

רציתי לדעת,

האם לאחר לידת תאומים לבעלי מגיעים ימי חופש מהעבודה עפ"י חוק? אני יודעת שבלידת ילד יחיד (אם אני לא טועה) אין חוק שמחייב את המעסיק לתת חופש, אם כי *מקובל* לתת 3 ימים לבעל. איך זה בתאומים? משהו שונה, או שגם כאן אנו תלויים ברצונו הטוב של המעביד של בעלי?

חשוב להדגיש כי אני מדברת על ימי חופש ולא על חופשת לידה. אני זו שאהיה בחופשת הלידה (ידוע לי שאפשר להתחלק חצי חצי, אך זה לא רלוונטי מבחינתי) וחשוב לי שבימים הראשונים לפחות בעלי יהיה איתי בבית...

לצערי, אין.

כמו אחרי לידה של ילד אחד. בעלי למשל מקבל מוועד יום אחד, רק ביום הברית. (אם זה בן) חחחחחחחחחחחחח. אנחנו בכל אופן מתכננים שיקח חופש על חשבונו, נראה לי בלתי נמנע, כי יהיה ב"ה אחרי ניתוח.

רינת1200

New member
תודה, זה גם התכנון שלנו....

אני בסה"כ בשבוע 17, לא יודעת אם יהיה ניתוח או לא- אבל הריון ראשון ואין לי מושג איך לטפל בילדים, ועוד תאומים...חייבת שהבעל יהיה איתי לפחות שבוע שבועיים בהתחלה.
וממש לא צודק שזה לא עפ"י חוק!!!

שירישי

New member
יכול להיות שאפשר לקחת ימים ע"ח ימי מחלה

מותר לקחת ימי מחלה כדי לסעוד קרוב משפחה מאושפז\חולה מדרגה ראשונה.
אולי כשאת עוד בבית חולים הוא יוכל לקחת ימי מחלה.

רינת1200

New member
זהו, קראנו איפה שהוא שאת 24 השעות שאחרי הלידה

אפשר לקחת ממכסת ימי המחלה. מצד שני, את אומרת שיום אחד -יום הלידה- מגיע לנו בכל מקרה.
השאלה גם איך מחשבים את "יום הלידה"...נניח שילדתי בערב, האם יום למחרת עדיין נחשב יום 1? כלומר מדובר ב-24 שעות או ביום "קלנדרי" מהבוקר עד הערב?

בכל מקרה, אנחנו בונים רק על כך שהוא ישתמש בימי החופש הרגילים שלו...

רינת1200

New member
אבל באמת נבדוק את מה שאת אומרת

בנוגע לימי מחלה בזמן שאני מאושפזת (בתקווה שיהיה קצר ככל האפשר..). תודה רבה

מהרגע שהם נולדים

יש לבעלך זכות לנצל ימי מחלה שלו על חשבון "מחלתילד" . אלו לא ימים נוספים אלא מתוך הימים שיש לו הוא לא חייב בעצמו להיות חולה. מותר עד 8 ימים כאלה בשנה.... (וכמובן שצריך אישור רפואי לכך אם המעסיק מתעקש)

רינת1200

New member
תודה, את לא חושבת שעדיף לשמור את הימים של

"מחלת ילד" עבור הזמן שחס וחלילה, הם באמת יהיו חולים?

ולהשתמש אחרי הלידה בימי חופש רגילים, אם יש?

מה שיש לו

יותר ונח לו יותר לנצל. גם בימי מחלה אמיתיים הוא תמיד יכול לנצל חופשה.....

ליבי 123

New member
בדקתי את זה מול בעלי שהוא מנהל משאבי אנוש...

אז על פי חוק באמת אין ימי חופשה שמגיעים לבעל עקב לידה.( אכן מרתיח!)
אבל הבעל יכול לפדות ימי חופשה על פי רצונו ( אם יש לו ימי חופשה לא מנוצלים)
והוא אכן יכול לקחת חופשת מחלה לטיפול באשתו ( טיפול בבן משפחה )
או לבקש מהמעביד חל"ת (חופשה ללא תשלום) לתקופה של שבוע שבועיים לאחר הלידה.
יש מקומות עבודה בהם מעניקים לעובד X מסויים של ימי חופשה במתנה עקב אירועים משפחתיים כמו אם העובד מתחתן או אם אשתו יולדת וכדאי לבדוק את זה מול משאבי אנוש בחברה שהבעל עובד בה.

בכל מקרה, ההמלצה הטובה ביותר היא שהבעל ישוחח על כך עם המעביד שלו מראש.
יעדכן אותו כי מדובר בהריון עם תאומים וכי ייתכן ויזדקק לשבוע- שבועיים חופשה לאחר הלידה כדי לסייע לך
ולעזור לך בהחלמה מהלידה.
וכך בעלך והמעסיק יסכימו ביניהם מראש על מה הולך לקרות ובאיזה אופן.
חשוב מאוד שאם מסוכם על חל"ת- שיהיה מסוכם בכתב! ובכלל כל סיכום עם המעביד תמיד כדאי שיהיה מסוכם בכתב.
כשאומרים את זה מראש בצורה מסודרת ולא "מנחיתים" את זה על המעביד מהרגע להרגע ביום שלאחר הלידה,
אז למעסיקים יש אפשרות להיערך להיעדרות של שבוע שבועיים, והם הרבה יותר סלחניים ובאים לקראת.

מקווה שעזרתי

למעלה