ילד שמן - איך מתמודדים

יעל י

New member
ילד שמן - איך מתמודדים

ה
בן 11 כיתה ה' ילד שמן ואפילו שמן מאד גם אנחנו ההורים שמנים עשינו בבית שינוי תזונתי - הוצאנו מתוקים כמעט לחלוטין,עברנו ללחם מלא וקל,הגדלנו ירקות בארוחות אבל נראה שכלום לא עוזר. הראש שלו כל הזמן באוכל ובמתוקים שבצד לאורחים ולא פותחים אם אין אורחים והוא אוכל כמויות אוכל עצומות ושמגבילים אותו הוא כועס,צועק,צורח ובוכה. אני ממש חסרת אונים אפילו מה שהדיאטיקאית הסבירה לו נכנס ויצא כאילו לא דיברה איתו. רעיונות התקבלו בשמחה...

dor and more

New member
חשבת על התוכנית המיוחדת לילדים של

שומרי משקל? שמעתי שהיא ממש טובה .

כרישונת

New member
שכחתי להסכים גם איתך .. ../images/Emo8.gif../images/Emo6.gif

התוכנית הזו עוזרת ועזרה להרבה ילדים.. מאידך- את מכירה את הבן שלך ויודעת אם מתאימה לו מסגרת כזאת. הכי חשוב- בלי לשדר לחץ.. נסי שהרצון יגיע ממנו. אחרת תשיגי בדיוק ההפך.

רון ו

New member
רק דוגמא אישית

שלום, אפשר להוסיף ספורט/חוגים לצאת ביחד להליכות, אולי מנוי לקאנטרי בריכה וכד' סביר שהוא מקבל משוב שלילי על ההשמנה בחוץ, אין טעם ליצר מתחים נוספים בבית, תנו לו לגבש את ההחלטה לבד. איך מצליחה תהליך ההרזיה אצלכם? אולי הקושי שאתם מקרינים מהתהליך מרתיע אותו? השתדלו להציג את ההרזיה ככיף מאתגר והוא יצטרף לבד...

אולי זה סוג של מרידה יעל?

נובע מהתנהגות קשוחה כלפיו? תראי, לעניות דעתי, עשוי לבוא שיתוף פעולה עם הילדים כשמפגינים כלפיהם כבוד וחום ובודאי מניעה בפגיעה בדימוי העצמי שלהם שגם כך רגיש ונמוך ובמקביל הצבת גבולות - זה יכול לסייע להם להגיע להחלטות נכונות בנושא אוכל וספורט מרצונם. נוקשות יכולה מבחינתם ליצור סביבה מלחיצה, שיכולה לגרום לאכילה מוגזמת כערוץ הימלטות או פיצוי, מבינה? אם הילד חושב/מרגיש ש"המשטר" קשוח, ומקפידים איתם מאד, האוכל יותרר מגרה ומפתה - הם אוכלים אכילה מונעת כדי שלא יחסר, פשוט כתגובה להרגשת ההגבלה בבית. אכילה מרובה משמשת דרך לפריצת גבולות קשוחים מדי אם הם מרגישים ש"משטר" ההורים איתם קשוח יעל. בואי נאמר ששני הקצוות לא טובים: ויתור מדי או נוקשות.. דוגמא בענין האוכל? ..נכון שהתפקיד המרכזי של האוכל הוא סיפוק הצרכים הפיזיים של רעב, אבל מדי פעם גם לתת מקום גם לאכילה מסיבות אחרות, כמו הנאה או בילוי. כפי שאנחנו תמיד מדברים על זה בפורום. מעונינת בעוד כיווני מחשבה או פרקטיקה?

כרישונת

New member
מסכימה גם!

יעלי, את צריכה לבדוק היטב מאיפה זה נובע אצל הילד. אם זה כי הוא רעב כל הזמן, ספקי לו ( בלי הצהרות) אוכל שהוא יחסית דל בקלוריות. אולי הוא רעב לדברים אחרים? ואולי ההתעסקות הזאת בדיאטה, בהרזיה, בהשמנה===> באוכל! כל הזמן אצלכם בבית מלחיצה אותו? ואולי יש לו בעיה אחרת? אולי חברתית אולי משהו אחר? בקיצור- לא סתם אמרו חכמינו "חנוך לנער על פי דרכו"- נסי למצוא עבורו את הדרך שלו ועזרי לו לעלות עליה בלי קשיים ולחצים נוספים על אלו שיש לו ממילא. בהצלחה ( יודעת שזה לא פשוט) ~
~

איזשהו חוג ספוטיבי שמהנה אותו ../images/Emo180.gif

כדורגל, כדורסל, טניס, שחיה בטח יש עוד משהו תמצאו משהו שהוא אוהב לעשות ומהנה אותו היום הילדים תקועים רוב הזמן ב-
מול הטלויזיה והמחשב ולא ממש פעילים מה שגורם להם להשמין זה בתוספת של תזונה נכונה (להוריד מטוגנים, גבינות עד 5% בלבד, לחם קל) אפשר לבנות תפריט אצל דיאנית בקופ"ח - תבקשי הפניה מרופא ילדים בהצלחה

כרישונת

New member
מסכימה עם פעילות ספורטיבית!

פעילות שהוא אוהב, והוא יתמיד בה ויצליח בה= גם תשקם לו את הבטחון העצמי ותגרום לו לרצות להיות קליל יותר כדי להצליח. מצד שני- אולי ילעגו לו שם.. אז צריך להתכונן לשני המצבים. ( ילדים יכולים להיות מאוד "רעים" לפעמים..)

אני קוראת עכשיו שכבר הייתם אצל דיאנית

והילד מסרב לשתף פעולה (סורי, קודם קפצתי להגיב לאחר שקראתי בריפרוף) אז יכול להיות שיש כאן גם סוג של מרד ואולי לא גם לנו קשה לשנות הרגלים והחליט שזהו.... עכשיו אנחנו רוצים אחרת וגם אחרי שכבר החלטנו הביצוע עדיין קשה אז בטח שלילד קשה. אם את אומרת שגם אתם בעודף משקל אז אפשר פשוט להחליט שלא מכניסים אוייבים הביתה (ולעזאזל האורחים - שיסלחו לי, כן - אבל הבריאות שלכם חשובה יותר) וגם אורחים אפשר לכבד בכיבודים דיאטטיים לא חייבים עוגות קרם ופיצוחים. אפשר לנסות דיאטה בלי לקרוא לזה בשם פשוט להסתכל על התוויות ואם רואים שמרבית הקלוריות מגיעות משומן פשוט לא להכניס הביתה. קראתי פעם את הספר של סמדר פרגר "הרזיה שפויה" יש שם איזשהי נוסחה לחישוב אחוזי השומן במזון ואם יש יותר מ-30% קלוריות שהמקור שלהן הוא שומן פשוט לא אוכלים ודווקא היא נתנה שם המון דוגמאות לדברים טעימים שמכילים הרבה פחות אחוזי שומן (יש לי את הספר איפשהו אני לא זוכרת בדיוק מה אבל אם זה מעניין אותך את יכולה לקנות אותו) הספר מבוסס על נסיון אישי והיא הורידה בשיטה הזאת בסביבות 40-50 ק"ג.

כרישונת

New member
יעלי.. לא שמתי לב למשפט חשוב שכתבת..

הראש שלו כל הזמן באוכל ובמתוקים שבצד לאורחים ולא פותחים אם בבית שלי היה אוכל טעים , מתוק ומפתה שאסור לי לגעת בו כי הוא רק לאורחים= הייתי צורחת אם לא היו נותנים לי אותו! הוא ילד.. את שוכחת את זה! למה את שמה לו פיתויים מול העיניים ולא מרשה לו לגעת בהם? ילד שהוא בעודף משקל ממילא הוא סובל, מבחינה חברתית כי לועגים לו בטוח, גם למשל בשיעור ספורט כי הוא מתעייף, מתנשף וקשה לו, גם בבית ננעצים בו חיצים והוא מרגיש שהוא לא בסדר כל הזמן.. ואת מראה לו "נחמה" (=אוכל טעים שיכול לשמש פיצוי) ואוסרת עליו להתקרב אליה.. למה? עכשיו קיץ, הכל יותר פשוט. האורחים שלך יאכלו בשמחה פירות העונה, אבטיח, מלון וכאלו דברים תץחשבי על הילד שלך!! לא עליהם.

היי יעל

ברוכה הבאה
תראי,מה שחשוב הוא(בעיני) להבין מה גורם לילד בן 11,להזדקק לכאלו כמויות של אוכל,יכול להיות שמשהו מציק לו,מטריד אותו,כואב לו והוא מפנה את זה לכיוון של אוכל,חשוב לדעתי לכשות מספר דברים במקביל,הראשון הוא להסביר לו ברוגע שצעקות לא יעזרו לו,אתם ההורים ואתם מחליטים מה יהיה בבית,ולא לקנות גם לא לאורחים,יש אורחים?צכינו פשטידות ודברים יותר בריאים גם האורחים ישמחו תאמיני לי!דבר שני,לנסות לדבר איתו יותר ולראות האם יש משהו שמפריע לו,ולנסות לראות אם הוא מוכן לשוחח על זה.דר שלישי הוא להתחיל להפוף את ההרזיה למשהו משפחתי ומהנה,ללכת להליכות יחד,להתחיל להעביר לו מידע על תזונה נכונה בכל מיני אפשרויות,כמו למשל,ילדים מקשיבים גם כשאנחנו לא יודעים,לנהל שיחות עם בעלך על תזונה נכונה ליד הילד אבל לא במפגין כלומר שהוא לא יבין שמדברים בשבילו,אלא פשוט שיחה בינכם,כמו כן אני ממליצה על ברק צור וסדנאות שלו,]שוט מצוינות ומחוללות פלאים. חשוב לזכור שילים בגילאים הללו לרוב מחקים את הוריהם ולכן חשוב שתשמשו גם דוגמא אישית לתזונה נכונה וספורט או שכל מאמציכם ירדו לטמיון בהצלחה ונשקיה לקטנטן

yaelgro

New member
בנוסף למה שנכתב

אני חושבת שלא צריך להחזיק "אוכל לאורחים" בבית. אם יש אורחים וידוע מראש שהם מגיעים, אז קונים את הדברים יום לפני, לא מחזיקים אותם כדבר קבע בבית. בנוסף, אני ממליצה בחום על התוכנית בבית חולים מאיר של דר' דני נמט ודר' אלון אליקים(זה לא דרך המלך, זה משהו אחר). אצלנו כל המשפחה התגייסה למען אח שלי כשהוא היה שם, והדיאטנית נתנה גם להורים שלי כל מיני עצות. התוצאה: אח שירד 18 קילו, ועד היום במשקל תקין. ומשפחה שלמה שעברה לחיות בריא יותר.

למעלה