ילד עם רגישות לנושאים רפואיים

Ani15

New member
ילד עם רגישות לנושאים רפואיים

בן 10 התעלף בביה"ס במהלך הרצאה על מחלה. לאחר שנשללו סיבות רפואיות, סיפר שהוא לעיתים מרגיש לא טוב כשהוא רואה או שומע דברים "רפואיים", ורופא הילדים אמר ש"יש אנשים עם רגישות כזו, כמו שיש אנשים שמתעלפים למראה דם" והציע פשוט להימנע מתמונות והרצאות כאלה. לילד צפויות עוד שנים רבות במערכת החינוך, כולל לימוד של נושאים כמו גוף האדם וכו', וגם אם לא יפנה לכיוון הביולוגיה, סביר שייפגש במראות כאלה במקומות שונים. האם יש טיפול (פסיכולוגי?) שיכול לשפר את המצב? צריך לציין שהוא אובחן עם ADD (לא חמור) עם המלצה לטיפול רגשי בנושאים כמו תחרותיות ופרפקציוניזם. האם יש קשר בין הדברים? תודה!
 

yonadavg

New member
הימנעות

אכן לא כדאי להימנע מתמונות והרצאות שכאלו. הימנעות רק עשויה לחזק את הבעיה. אך יש להחשף לנושא תוך ליווי במסגרת של טיפול. ניתן לחפש מטפלי CBT העוסקים בטיפול בילדים. טיפולים אחרים, כגון טיפול במשחק יכולים לגעת בתכנים מכיוונים קצת אחרים ולנסות לבחון מדוע הילד מגיב לכך באופן הזה. קשר לפרפקציוניזם הוא אפשרי אך לא הכרחי וצריך לראות האם זה מתקשר אצל הילד עצמו.
 
../images/Emo45.gif מסכימה עם תשובתך

עדיף לעצור את זה (כלומר את הבעיה) כשזה עוד קטן. אחרת מעגל ההימנעות נוטה להמשיך ולהתרחב. וקשר טוב עם הגוף חיוני לבריאות ולאיכות החיים שלנו.
 
למעלה