ילד משותף בפרק ב'

zebrra

New member
ילד משותף בפרק ב'

זוגי ואנוכי ביחד כבר 3 שנים. שנינו גרושים, אני עם שני ילדים והוא ללא ילדים. לאחרונה איחדנו את מגורינו, אנחנו חיים עכשיו בבית אחד עם שני ילדי, מערכות היחסים מצויינות, והאהבה פורחת. זוגי מעוניין בילד משותף, ואני בלחץ. מעבר לעובדה שהמודל שקיים אצלי בראש על גידול ילדים מושפע מהזוגיות הקודמת שלי (וזה היה רע), אני גם מרגישה היום שאחרי שעברתי משבר מאד גדול כשהתגרשתי והצלחתי לבנות את חיי לשלמים וטובים, מפחיד אותי להכנס שוב למערכת שיוצרת איחוד מלא. אני שמרתי עד היום (למרות הזוגיות הבאמת טובה) על עצמאות מלאה תוך תחושה של- אם אי פעם תגמר מערכת היחסים הזו אני על הרגליים, יש לי את העולם הפיזי השלם שלי ואני יכולה לחזור לחיות עם שני ילדי ולהצליח לדאוג לכל צרכינו מבלי לבנות הכל מחדש. אני מבינה שכנראה יושבת עלי טראומה מעברי שלא נותנת לי מנוח, והייתי רוצה מאד להכנס לתוך הרחבת המשפחה בלב שלם לגמרי, אבל אני לא בטוחה שאני רוצה להפטר ממנגנוני ההגנה שמאפשרים לי עכשיו לחיות את חיי עם משענת עצמית שמקנה לי בטחון, ואני מוצאת את עצמי במבוי סתום. מוכרת לכם התחושה הזו? אתם מוכנים לשתף אותי בחוויות שלכם בהקשר הזה ?

של מי ההחלטה ???

בוקר טוב זברה , ובכן אחרי שהגעת לאיזון המערכת המשפחתית עומדת בפני טלטלה חדשה , הבטחון שגבשת לעצמך וסביבך עלולה / עשוייה להתערער . מה עושים עם החששות ? האם "נפטרים ממנגנוני ההגנה " ???? ובכן ממנגנוני ההגנה לא נפטרים כי בלעדיהם עלולים להתפרק , ואין לנו להגיע למצב שכזה שאינו רצוי ואיננו בריא. יש לטעמי לשטוח את ההתלבטות הבעייה בפני בן זוגך, לחשתפו בחרדותייך ,אולי לתת פרק זמן לבחינת השינוי [ המגורים המשותפים ] בחייכם . מכל מקום לא למהר , להגיע לידי החלטה מתוך בחירה נקייה שלך , שלכם ואולי יש מקום למפגש - שניים עם איש מקצוע . אגב בני כמה ילדייך ואיך מערכת היחסים ביניהם לבן זוגך ??? יום טוב ובהצלחה יוסי

zebrra

New member
תודה יוסי

מערכת היחסים שלנו נעה בקצב מאד איטי ונבחנה בסבלנות לאורך כל הדרך. המגורים המשותפים באופן רשמי יצאו אל הפועל לאחר שתקופה ארוכה הם היו מאד קרובים לזה והחלטנו לאחד את השורות גם רשמית. היחסים בין זוגי לילדי מצויינים (הם בני 13 ו-8). הרצון שלי הוא אכן להגיע ליכולת בחירה נקיה גם שלי, ולכן אני שוטחת את הדברים. אין לנו הרבה זמן לחכות מכיוון שגם לשעון הביולוגי יש מה לומר- אני בסביבות ה-40.

זברה , לא רואים עליך ....

את נראית הרבה יותר צעירה. האם נושא ילד משותף עלה , ולו בדרך אגב , בנוכחות ילדייך וכיצד הגיבו ??? יום טוב.

ERICP1

New member
כתבת "זוגי מעוניין בילד משותף"../images/Emo35.gif

מה את רוצה? לדעתי שעונים ניבנו על מנת לקדם ולמנות את הזמן, והם לא צריכים להיות שיקול כלל בהקשר זה, אני מניח שאם הכל ואני מדגיש הכל היה במקום שאז שאלתך לא היתה נישאלת, אני מאמין בללכת אחרי מה שאני מרגיש, מעניין איך הוא היה מגיב לו היית אומרת לו שהחלטתך סופית היא ואת לא רוצה ילדים נוספים (ממנו ובכלל).

zebrra

New member
אני חושבת

שאם היו שואלים אותי בגדול אם אני רוצה עוד ילדים הייתי אומרת - לא. אבל אני יודעת שהחיים הם הרבה יותר בפרטים הקטנים- אני חיה בזוגיות עם איש שאני מאד אוהבת, והרצונות שלו מאד מעניינים אותי, ואין לי ספק שפרי אהבה משותף יעשה לנו מאד טוב, העניין הוא שאני לא ממקום תמים ונקי כמו בזוגיות ראשונה, ולכן נכנסים לי שיקולים (אני חושבת שלא רק מודעים) שבאו עקב נסיון וחוויות החיים. איך היה מגיב?...אני לא אוהבת לשחק בכאילו. אני לא חושבת שיש כאן מקום לתרחישי תגובה ותוצאה, אני כן מעוניינת בשיקול דעת ובהליכה למקומות חדשים אחרי בחינה וברור מעמיק שלהם עצמם.

zebrra

New member
חחחחחחח ../images/Emo9.gif

(האמת שבאמת לא רואים עלי, אנשים מתעלפים כשהם שומעים שיש לי כבר בן 13 ) אבל רגע רצינות- מעניין אותי לדעת, מהכיתוב שלי נשמעתי ממש צעירה? הילדים שלי כבר מתכוננים ללידת אח חדש מאבא ואישתו, ואצלנו הנושא עלה רק כדרך אגב והושמעו תגובות בסגנון די מחפף כרגע, נראה לי שהתגובות די דומות לתגובות לילד חדש בכל משפחה שהיא ללא מורכבות מיוחדת.

kisslali

New member
אולי זה ישמע צדקני

אבל במקום לחשוב עליך ועליו את צריכה להתחיל את העניין מלחשוב על הילד שיוולד, אחרי שתגיעי למסקנה חד משמעית שהוא יהיה מאושר רק אז יש מקום לשקול רצונות שלו ושלך. אני אומרת את זה כי כמוך חשבתי על זה, אז, והחלטתי שלנו זה אולי כיף לגדל ילדים בשנות הארבעים והחמישים שלנו, לילדים פחות... גם הילדים הבוגרים שלי מאד אהבו את הרעיון, גם להם לא ממש קשה עם בן הזוג שהצטרף למשפחה שלמזלי יש לו כבר שלושה משלו... (זה עזר להחליט נגד). אם את עושה ספירת קולות, תסמני אותי כ'נגד' למרות שזה בלי שום קשר לטענות שהבאת... בהצלחה במה שתחליטי, ללי

zebrra

New member
הורות בגיל 40

היא דבר די שכיח היום במחוזותינו. אני לא מרגישה שנעשה עוול כלשהו לילד בעניין הזה, נהפוך הוא, אולי בגיל 40 ועם נסיון של שניים קודמים אעשה את הדברים יותר בריא נינוח ונכון מאשר בגיל 25. ומה יהיה כשהוא יגדל?...לזה הרי אין שום בטחון בכל גיל שהוא. תודה על תגובתך, אבל זה בהחלט לא מהווה אצלי שיקול כנגד.

kisslali

New member
גם משקל יתר די שכיח היום במחוזותינו

אז? מצד שני מסכימה עם המשפט השני שהכל יראה יותר קל ונינוח מצד שלישי לא מצליח לי להדביק את המשפט האחרון לעתידו של ילד. ובכלל אם כך את מרגישה לכי על זה ויהיה אשר יהיה. גמני מצטערת שלא ילדתי עוד שניים לפחות, מוקדם יותר רק שלצערי לא התאפשר לי וחבל. בהצלחה, ללי

ללי, קצת חסר רגישות, לא?

את משווה בין עודף משקל לבין הורות מאוחרת? מצטערת. לא קביל בעיני. עודף משקל הוא (א) עניין אישי, (ב) עניין אישי, (ג) עניין אישי כבר אמרתי? נכון שיש לו גם השלכות בריאותיות כלשהן, אבל מה זה קשור להחלטות לגבי הורות מאוחרת? את חושבת שאם אני שמנה אז עדיף שאני לא אביא ילדים לעולם? הלוווו, הסתבכת קצת, ללי. יש הרבה יותר אמהות שמנות מאשר אמהות מבוגרות (סתם בשביל הגילוי הנאות, אני נמצאת עמוק עמוק במשבצת עודף המשקל). אני במקרה מאלה שחושבים שעדיף לילדים שההורים שלהם לא יהיו מבוגרים מדי, אבל הנה אני בת 41 והבת הקטנה שלי בת 5 - יהיו שיגידו שתהיה לה אמא סבתא כשהיא תגיע לתיכון, וזה נכון. מסכנה, אה? מצד שני לגדולים שלי יש אמא צעירה. תכל'ס, אם משאת נפשה וחייה של זברה היא עוד ילד, אין שום סיבה לא לנסות עכשיו, תוך מודעות לסיכונים המוגברים של הריון ולידה בגיל הזה. אי אפשר לפסול את העניין רק בגלל הגיל. אני חושבת שזברה צריכה להחליט רק ממקום אחד: מהרצון שלה. האם היא רוצה, או לא רוצה, עוד ילדים? האם היא רוצה, או לא רוצה, לעבור הריון ולידה, עם כל מה שכרוך בזה? ואם היא מחליטה שהיא רוצה ילד נוסף, האם היא רוצה, או לא רוצה, לגדל ילד בודד? (ילד שאחיו הגדולים גדולים בהרבה - סביר שיישאר לבד עם ההורים בשלב יחסית מוקדם. לא כיף.) שוב אני חוזרת למשבצת הפרטית שלי: יש לי ארבעה ילדים שאני אוהבת כנפשי. זה מעייף. אני לא רוצה לגדל עוד ילד בשום פנים ואופן. אני לא רוצה לעבור עוד הריון, עוד לידה, עוד לילות בלי שינה. להגיד לך שבגלל זה אני לא מרגישה מערבולת של הורמונים והמיה בבטן כל פעם שאני פוגשת את התינוקות של האחים שלי? לא יכולה. אני מרגישה, ואני אוהבת, ומדי פעם יש לי בדלי מחשבה של איזה כיף זה תינוק... עד שאני נזכרת שהכיף הזה כרוך בכל הדברים האחרים, וזה מיישר לי את ההורמונים. זברה - זו החלטה לא קלה, אבל את זו שצריכה לקבל אותה. מתוך התחשבות ואהבה בבן הזוג, זה כן. מתוך הרגשת חובה כלפיו - זה לא. אומלל הילד שנולד מתוך תחושת חובה.

ילדתי ילד בת 42 ואני אומרת

לך שיש יתרון בכל גיל.כשאת בגיל הזה את לא הסבתא של הילד אבל את אמא יותר נינוחה ומסתכלת על העולם בדרך אחרת.ממרומי גילך המופלג..... זה משמר אותך צעירה יותר ובעניינים יותר בענייני נוער,ילדים ביגוד שפה וכו,וקירות הבית השוממות מילדים שפרחו מהקן מחכות לך בגיל מופלג יותר..הילד לגמרי לא ניזוק להיפך הוא מקבל אמא וסבתא במתנה עם כל היתרונות.......

kisslali

New member
רק עכשיו ראיתי - סליחה

על התגובה המאוחת. כן, אני משווה בין משקל יתר להורות מאוחרת ברמת הנפוצות? שניהם נפוצים כיום יותר מבעבר. אז? איך בדיוק זה מסבך אותי? אמרתי שמשקל יתר אינו עניין אישי? ממה הסקת שאני חושבת שיש קשר נוסף בין השניים? ודרך אגב, אם הייתי חושבת שיש בעיה עם שמנות שיולדות סביר להניח שהייתי נשארת ערירית! ללי

החתולית

New member
ואולי...

את פשוט לא רוצה עוד ילד ? ראשית, לטעמי לחיות בתוך זוגיות / משפחה, כאשר את שומרת כל הזמן על התחושה שבכל רגע הכל יכול להתפרק, וחשוב לך לשמור על היכולת האמיתית להתחיל מדש - גורע הרבה מהיכולת שלך להיות שלמה בתוך הזוגיות הזו. אני מבינה את הצורך במנגנוני הגנה, אבל אחרי שלוש שנים, הייתי רוצה לחוש בטוחה בתוך הזוגיות שלי. לעניין ההריון אישית איני מאמינה שזוגיות אינה ממומשת אם לא נוצר ממנה ילד.זוגיות יכולה להיות נפלאה, אמיתית, שלמה וממלאת גם ללא ילדים משותפים. אני יכולה להבין את רצונו של בן זוגך להיות הורה, זה נושא שמוכר לי היטב ומעסיק אותי לא מעט. בדיוק באותה מידה, אני יכולה להבין את חוסר הרצון שלך (אם הוא אכן קיים), בהריון ולידה ובגידול תינוק אחרי שיש לך חיים מלאים וילדים בוגרים. אני יכולה לייעץ לך רק עיצה אחת - אל תביאי ילד לעולם אלא אם כן את שלמה לחלוטין עם נושא ההורות.

ילד הוא פרי של אהבה

בעולם הקטן שלי קשה לי להיות אמביוולנטית בנושא של הצורך בביטוי של היצירה האנושית הכי יפה שיש, ילד שבא מאהבה. בעולם הכאוטי (שנכתבו עליו אינספור ספרים - על הכאוס אני מתכוונת) קשה מאד להגיד משפטים כמו - יש לי את העולם הפיזי השלם שלי, מבלי להרחיב חיוך - בלי ציניות, עם יד על הלב. שתינו יודעות שאפשר לתכנן, ואפשר להשקיע, ואפשר ואפשר ואפשר, והנה, אופס הקערה מתהפכת וטורפת את קלפי התיכנון הכי שווים שיש. לגופו של המבוי הסתום, אם את מתכוונת לבן הזוג המקסים אליו חברת, במושגים של שארית חייך, נסי לדמיין אותו ללא ילד שלו, כשהוא כל כך אוהב אותך וחסרה לו האבהות, שהיא אינהרנטית כמו האמהות. את רואה אותך שלובת זרוע, מזדקנת עם האיש שאת אוהבת, בלי רגשי אשמה ? למדתי שעם ילדים תמיד מסתדרים, ואני רואה אותם סביבי, אצל כל האנשים שאני אוהבת. כשלעצמי יצרתי אחד, כי גדלתי עוד שנים. ברטרוספקטיבה, אני מצטערת שלא ילדתי עוד שלושה. חשבתי די כמוך, לגדל שלושה ילדים זה לא פשוט, (אני בתפקיד האם החורגת לשנים ועוד אחד משותף). תכננתי להזדקן בזרועותיו של מי שהיה בעלי. נבצר מאיתנו לתועלת שנינו. נותרתי עם ילד אחד ושני אקסים מקסימים, ועם תחושה קלה של החמצה. אני לגמרי יכולה להבין את האהוב שלך, ולרמוז לך, לא לקחת על עצמך את האחריות הכל כך כבדה, להותיר אותו בלי תוצר מופלא של אהבתכם

אש אש

New member
באתי רק להגיד.....ש....../images/Emo22.gif

אני לא יודעת מה להגיד...
סתאאאם שתדעו שאני עדיין פה

למעלה