יכול להיות שהייתה טעות מעבדה בבדיקת דם?

יכול להיות שהייתה טעות מעבדה בבדיקת דם?

החזרת עוברים על בסיס הורמונלי.
בדיקת E2 במכבי..
בסוף שבוע שעבר- יצא 8,000.
ביום ראשון הזה- 500. הרופא היה מופתע כי המשכתי לקחת הורמונים כרגיל ולא היה שום סיבה שירד.
בדיקת דם מהיום 11 אלף.

ממש לא מסתדרת התוצאה שבאמצע.. (LH ו P לא השתנו כמעט (נמוכים) בכל הבדיקות).

יכול להיות שזו טעות הקלדה או החלפת תוצאות בין מטופלות? אני בודקת את הערכים באתר מכבי. אם כן מטריד מאוד שרופאים עושים החלטות לגבי מינונים לפי הבדיקות דם האלה.

טוליתי

New member
זה קורה, לצערנו.

השאלה היא אם תמונת ה-US התאימה ביום ראשון שבו קיבלת את התוצאה 500 לתמונה של אלפים או של ביוץ? לפי תמונת ה-US אפשר לשער כמעט בוודאות.
&nbsp
אני כאן יותר מעשור, ונתקלתי פעמיים בטעויות מעבדה. פעמיים זה מעט מאוד, והופך את הסיפור לנדיר, אבל ב"פרדס" שלנו רואים הרבה דברים נדירים.
&nbsp
בהצלחה בטיפול. הקפידי לשתות מים, ואמן שתבשרי לנו בשורות טובות
.

13yaya

New member
פעם אחת קיבלתי תוצאה לא הגיונית

והרופאה התקשרה למעבדה וביקשה לעשות בדיקה חוזרת לאותה דגימה.
הם אכן עשו והתוצאה נשארה לא הגיונית (סבב שהתפקשש), אבל מסתבר שאפשר לבדוק שוב את אותה דגימה.

חבל שלא התלוננתי עוד באותו יום

אצלי זה לא כזה משנה.. החזרה על בסיס הורמונלי..
אבל כדי שיהיו מודעים ..

פולציסטית.. בשלושת הבדיקות

תמונת האולטרסאונד הייתה דומה (פרט לעובי הרירית), מלא זקיקים קטנים..
&nbsp
לוקחת אסטרופם אז הבנתי שהוא מפריע לכך שיהיה זקיק מוביל.

לא.. זה גבוה מידי אם הסיבה לערך הגבוה

זה ריבוי זקיקים גדולים. אצלי הסיבה היא תרופות.
&nbsp
הבעיה בגירוי יתר היא לא קשורה ישירות ל e2.. פשוט e2 כשלא לוקחים אסטרדיול הוא מדד לכמות הזקיקים הגדולים ואם יש המון מהם הוא בשמים (היה לי מעל 55 אלף בעבר, יומים לפני שאיבה), ולרוב גם להפך (ערך גבוה מרמז הרבה פעמים על הרבה זקיקים גדולים) ולכן זה דרך לכמת האם יש חשש או לא לגירוי יתר ובהתאם להחליט לגבי סוג מבייץ והאם לעשות החזרה.

נועה312

New member
בהחזרה על בסיס הורמונלי מה שחשוב זה עובי הרירית

והרירית שלי היתה מספיק עבה לקליטה באסטרדיול שלא עבר את האלף עם פרוגינובה. אין סיבה להמשיך לערכים כאלה..

למעלה