יכול להיות שבגלל שנהייתי צמחונית עליתי במשקל?

יכול להיות שבגלל שנהייתי צמחונית עליתי במשקל?

שלום,קוראים לי שיר ורציתי לדעת איזה פעילות ספורטיבית ( בבית) אני יכולה לעשות שיחסית יוריד הרבה קלוריות?
אני יחסית לא מלאה אבל בזמן האחרון עליתי במשקל וזה קצת מפריע לי וגם אני חושבת שזה בריא..
ריצה והליכה פשוט משעמם אותי אני מפסיקה אחרי מעט מאוד זמן,מה עוד אפשר לעשות?

בנוסף רציתי לשאול- אני כבר כמעט צמחונית, בקושי אוכל בשר ועוף ובזמן האחרון יותר מתמיד. יכול להיות שזאת הסיבה שעליתי במשקל? ואם כן איזה תוספי תזונה טבעיים אפשר לקחת במקום? עדיף לא כדורים אלא אוכל שיש לו אותם ערכים בריאותיים..
תודה רבה :)

SomebodyElse

New member
תראי.

לגבי פעילות גופנית - כל סוג של אירובי הוא טוב ושורף קלוריות. את צריכה למצוא ספורט שמוצא חן בעינייך ושאת יכולה להתמיד בו, או דרך שתצליחי להתמיד. יש כאלה שאוהבים חוגים, יש כאלה שאוהבים להתאמן בחדר כושר מול טלוויזיה, יש כאלה שאוהבים להתאמן בחוץ ולנקות את הראש. הכל תופס, ואת פשוט צריכה למצוא מה מדבר אלייך. זה עניין אינדיבידואלי לחלוטין.

לגבי הצמחונות, זה נראה שאת מבלבלת בין כמה נושאים:
קודם כל, אם את מחליטה להיות צמחונית, את צריכה לוודא שהתזונה הצמחית מספקת לך את כל מה שאת צריכה. זה לא אומר בהכרח שאת צריכה תוספי תזונה, אבל את כן צריכה לבדוק את התזונה שלך. כדאי גם לעשות בדיקת דם בשלב הזה, כדי שתוכלי להיות במעקב אחרי חוסרים שעשויים להיווצר בהמשך. את יכולה לקפוץ לפורומים המקבילים (צמחונות וטבעונות + תזונה צמחונית וטבעונית, אם אני לא טועה) ולהתעניין שם לגבי תחליפים לבשר בתזונה, ואפשר גם להתייעץ עם דיאטנית איך לאכול כדי שלא יהיו חוסרים תזונתיים.
אבל מבחינת עליה במשקל - ברמת העיקרון ההימנעות מבשר ועוף כשלעצמה לא גורמת לעליה במשקל, וגם תוספי התזונה, אם תזדקקי להם, לא ישפיעו על המשקל (לטובה או לרעה). בשביל לרדת במשקל את צריכה לאכול פחות ממה שאת מוציאה. יכול להיות שעשית שינוי בתזונה שבעקבותיו את אוכלת יותר, גם בלי לשים לב בהכרח, וזה גורם לעליה. עוד דבר שיכול להיות זה שבגלל שאת לא אוכלת עוף או בשר, את מסתמכת יותר על פחמימות וזה גורם לצבירת נוזלים ונפיחות שיכולה להתבטא גם במשקל.
אלה דברים שאת צריכה לבדוק עם עצמך או עם איש מקצוע.
בשורה התחתונה, צמחונות לא אמורה לגרום לעליה במשקל או לחוסרים תזונתיים אם עושים אותה נכון.

shuttles

New member
אני חושבת כמוך לגבי הכל

לגבי שאלת פעילות גופנית ו"מה עוד אפשר לעשות", אוסיף "להתרגל". כל מי שעוסק בפעילות גופנית לא נהנה מכל שניה ושניה ולא מגיע בכל פעם בכיף גדול אל הפעילות. המון קשור בהרגל. גם לצחצח שיניים זה משעמם, אבל משום שאנחנו רגילים אל פעילות זו, אנחנו לא מקדישים מחשבה לשעמום שבה ומתרכזים באפקטים החיוביים שלה (שמירה על בריאות השיניים). גם להתקלח זה משעמם (ואפילו לרוב לוקח אפילו יותר זמן מאשר אותה פעילות אירובית בחדר כושר או בחוץ
). מתרגלים.

אותו דבר נכון לגבי פעילות גופנית: מתרגלים אליה ומקבלים אותה כחלק מהשגרה. ברור שגם נהנים במהלכה (או לא סובלים במהלכה), אבל לא ברמה של "איזה כיף, אני שוב הולכת לבהות בקיר וללכת מהר 40 דקות, איזה אושר, סוף סוף הגיעה השעה ביום!". ומתרכזים באפקטים החיוביים שלה - התרומה לבריאות, התרומה למראה הגוף והתרומה להרגשה הפנימית הנפלאה. זה שווה את השעמום בכל פעם ופעם.

Minerva

New member

אדיר! את כל כך צודקת! גם לצחצח שיניים זה משעמם- אבל התרגלנו. אחת התגובות המעולות!

mayane21

New member
יקירה, אני לא מסכימה

עם המשפט "כל מי שעוסק בפעילות גופנית לא נהנה מכל שניה ולא מגיע בכיף גדול".

אני אישית לא אעשה שום דבר מתוך הכרח. אני נהנת מהפעילות הגופנית!
אני מתמידה כי כיף וטוב לי, אני מגוונת ולא נותנת לזה לשעמם אותי. משלבת מוזיקה ולא בוהה בקיר, מוצאת את סוגי הספורט שאני מתחברת אליהם וכך גם מתמידה לאורך שנים.
הרגל יכול לעיתים גם לשעמם. גיוון ומציאת סוגי הספורט שמוצאים חן- יכולים לתרום.

אפשר לשלב- גם לתת לאפקטים החיוביים לדרבן וגם לעשות את הפעילות- בכיף.

shuttles

New member
אני שמחה לשמוע על אי-ההסכמה, יקירתי

כי אני שמחה מאוד לשמוע שיש אנשים יוצאי דופן בעניין הזה
. רובנו לא כאלה... כשנופלים באותו מיעוט - זה נפלא!

mayane21

New member
אני לא חושבת

שיש כאן יוצאי דופן או מיעוט. יש ויש, זה אינדיבידואלי ואי אפשר לעשות הכללות.

אך כפי שאמרת, העיקר לא להגיע למצב של סבל והכי חשוב- שנהיה בריאים.

SomebodyElse

New member
אני גם חושבת

שיש אנשים שנהנים מפעילות גופנית.
אני כמובן לעולם לא אהיה אחת מהם (
), אבל they're out there, מתאמנים ונהנים
.

shuttles

New member
בהחלט קיימים! גם אני נהנית מפעילות גופנית!

כאשר אני כבר שם, בתוכה. כי אני אוהבת את התחושה
. אבל להגיע לחדר כושר...מלחמה
.

כנראה לא הצלחתי להסביר את עצמי טוב מספיק
. אני עוד צריכה לחשוב איך לעשות את זה...

Minerva

New member
אני דווקא חשבתי שהסברת טוב

השורה התחתונה היא שכדאי לנסות לעשות את הפעילות מהנה ככל האפשר, אבל אם היא עדיין משעממת? עדיין צריך לעשות. וחשוב להתרגל למה שמועיל לבריאות- ממש כמו לצחצח שיניים, שזה לכל הדיעות משעמם

אני נהנית גם

וממש לא מלחמה בעיני להגיע לחדר הכושר אלא זכות!
עושה מבחירה מלאה כי זה כייף לי,
אם לא הייתי נהנית -מזה לא הייתי שם.
וגם אני כמו מעיין לא אעשה משהו בכוח.
דווקא יש המון שעושים את זה מבחירה והנאה ולא כולם עושים את זה כי צריך. ממש לא יוצא דופן.

Zorikit

New member
יכול להיות מסיבה אחת:

את לא צורכת מספיק חלבונים ומפצה על זה בהרבה פחמימות שמה לעשות - פשוט משמינות יותר.

פעילות ספורטיבית בבית - אני ממליצה על קלטות של אירובי או זומבה למשך שעה.

shuttles

New member
מה שזוהר התכוונה לדעתי הוא

שכאשר מפצים בפחמימות על תחושת חוסר השובע, נוטים לאכול הרבה. זו לא החלפה של 1:1 של כמות החלבונים בכמות הפחמימות, אלא צריכת כמות גדולה של פחמימות על מנת לשבוע. ועולים במשקל כתוצאה מזה.

אני חושבת שהדגש

צריך להיות על 'מה' אוכלים ולא כמה. (כן, אני יודעת, הדעה שלי רחוקה מהמיינסטרים)
יש לא מעט דוגמאות של נשים וגברים שאוכלים בין 3000-6000 קלוריות ביום שמרביתן מפחמימות ולא עולים במשקל.
רק מה, הם לא אוכלים לחם-עוגות-צ'יפס. הם אוכלים פירות, אורז מלא וכו'.

dancing soul

New member
לגבי

הצמחונות...אני תמיד יורדת בתפריט צמחוני\טבעוני. כשחוזרת לאכול רגיל עולה. אז לא בטוחה בכלל שזה בהכרח קשור. אמנם צורכים פחות חלבון אבל גם הרבה יותר סיבים, וגם אוכל יותר משביע.

למעלה