יישומי מחשב למדעי החברה

פישגוז

New member
יישומי מחשב למדעי החברה

שלום לכולם. אני צריך להתייעץ איתכם לגבי משהו אז הניסיון שלכם יכול לעזור לי. אני כרגע עומד להירשם לאוניברסיטה הפתוחה וללמוד כתואר ראשון "כלכלה וניהול". הסמסטר שקרב ובא הוא סמסטר קיץ, מה שאומר שזה יהיה לי אולי קצת קשה כי זה סמסטר ראשון שלי (לכל דבר יש פעם ראשונה, לא?
בגלל שזה סמסטר קצר, ולצערי אני יהיה חייב בכל מקרה ללמוד את הקורס של "יישומי מחשב למדעי החברה" אז חשבתי שאם כבר עדיף ללמוד אותו אז עדיף ללמוד אותו בזמן הסמסטר הזה ולא לבזבז עליו זמן בסמסטרים הארוכים. הבעיה היא שאני רואה שאין קורסים מורחבים בסמסטר הקרוב ל"יישומי מחשב למדעי החברה", אלא רק קורסים בהנחיה רגילה. הידע שלי במחשבים הוא נורמלי למדיי - כלומר, אני יודע להשתמש באופיס ובאינטרנט והכל אבל לא ברמה אבסולוטית. ואני מפחד לקחת את הקורס הזה בהנחיה רגילה כי זה קורס ראשון שלי ואולי אני לא אסתדר עם הנחיה רגילה? המלצות? עזרה? משהו? חלק אמרו לי שכדאי לי קודם כל לברר בטלפון. יכול להיות שלמרות שלא נרשם בספר\באינטרנט קורס מוגבר, יכול להיות שהחליטו לפתוח אחד כזה. בנוסף אמרו לי שבגלל שזה קורס קליל יחסית ולא אמור להיות קשה, אז אין לי מה לפחד מהנחיה רגילה. מה דעת המומחים פה? תודה! בן.

rayag5

New member
יישומי מחשב למדעי החברה

זהו קורס קל לחלוטין שדורש ידע בסיסי בלבד. גם אם מדובר בהנחיה רגילה, לא בעיה לעבור את הקורס בהצלחה. אני ממליצה לך לקחת אותו בסמסטר קיץ. בהצלחה. חג שמח.

123dagmaluach

New member
לך על זה!

אל דאגה, זה בהחלט קורס שאין בעיה להתמודד איתו בהנחייה רגילה. ואם אתה רוצה גם לקבל עליו נקודות זכות, אתה חייב לעשות אותו בקייץ כי זה המועד האחרון שבו עוד מקבלים עליו נקודות. החל מסמסטר א 2006 הוא עדיין יהיה חובה אבל לא יקבלו עליו נקודות כך שבכל מקרה הוא שווה את זה גם אם זה בהנחייה רגילה ובאמת שאין לך מה לדאוג. אם הצלחת להגיע לפה לפורום בכוחות עצמך - כנראה שצתליח לעבור את הקורס הזה בהצלחה יתרה... ברוך הבא לאו"פ ולפורום וחג שמח

פישגוז

New member
תודה על התגובה, שאלה נוספת

אני יודע שבגלל שזה קורס ראשון שלי ושזה סמסטר קיץ מותר לקחת קורס אחד בלבד בסמסטר. אני צריך באחד הסמסטרים הבאים ללמוד חשבון דפרנציאלי, ובשביל כך אני צריך לקחת את הקורס הכנה לחשבון דפרנציאלי. זה לא בדיוק קורס, אלא יותר הכנה לקראת הקורס למי שלא עסק הרבה זמן במתמטיקה או למי שעשה בתיכון פחות מ 5 יחידות. גם העלות שלו היא עלות של חצי קורס. האם אפשרי וכדאי לקחת את ההכנה לחשבון דפרנציאלי ביחד עם המחשבים? או שכדאי לי להירגע, לקחת את המחשבים לבד, ובסמסטר הבא לקחת את ההכנה ביחד עם איזה קורס אחר?

פישגוז

New member
בנוסף לזה,

אני יודע שבגלל שזה קורס ראשון שלי ושזה סמסטר קיץ מותר לקחת קורס אחד בלבד בסמסטר. אני צריך באחד הסמסטרים הבאים ללמוד חשבון דפרנציאלי, ובשביל כך אני צריך לקחת את הקורס הכנה לחשבון דפרנציאלי. זה לא בדיוק קורס, אלא יותר הכנה לקראת הקורס למי שלא עסק הרבה זמן במתמטיקה או למי שעשה בתיכון פחות מ 5 יחידות. גם העלות שלו היא עלות של חצי קורס. האם אפשרי וכדאי לקחת את ההכנה לחשבון דפרנציאלי ביחד עם המחשבים? או שכדאי לי להירגע, לקחת את המחשבים לבד, ובסמסטר הבא לקחת את ההכנה ביחד עם איזה קורס אחר?

ניצלו"ש.. לגבי הממ"נים בקורס..

מבחינת סמסטר קיץ, מה היא צפיפות הגשת הממ"נים? חשוב לי, יש לי עוד שני קורסים ללמוד באופן עצמאי ולגשת לבחינותיהם.

נועה321

New member
יישומי מחשב

קורס קל, יש גם הנחיה מוגברת בקיץ(ביישומי מחשב הנחיה מוגברת בסמסטר רגיל = 8 מפגשים בלבד, ונראה לי שזה כך גם בקיץ...), אם אתה צריך לעשות קורס זה, כדאי לקחת אותו בקיץ הקרוב, כי זו האפשרות היחידה שלך לקבל עליו נקודות... הכנה לחדו"א = לא לקחתי, אבל לא נראה לי שצריכה להיות בעיה עם זה.... אין בחינה בסוף, אין על זה נקודות, והקורס לא יקר (באופן יחסי....), (לי,אישית, זה נראה בכל זאת בזבוז כסף לעשות את ההכנה הזו,למרות שזה אומר שבמהלך הקורס עצמו (חדו"א) אצטרך לעבוד קצת יותר קשה מחלק מאלו שעושים את הקורס....)

למעלה