ייעוץ

1מוש

New member
ייעוץ

הי לכולן חדשה כאן, יש לי 3 ילדים 8,4,4.5 חודשים, כולם ישנו אצלנו במיטה עד גיל 3.5 (כשהבטן התחילה להפריע) ואז עברו למיטה שלהם. (כולם כלומר בני ה 8 וה- 4) זו היתה הכוונה גם עם התוספת החדשה שעכשיו בן 4.5 חודשים השניים הגדולים גם ינקו הגדול עד 9 חודשים והשני עד שנתיים וחצי, הקטן גם הוא ניזון מהנקה בלבד, אלא שלפתע גיליתי שאני בהריון כנראה כלומר כשאלד הקטן יהי בן שנה ו 4 חודשים - ועצוב לי לוותר על הנקה ממושכת (בהנחה שהוא עדיין ירצה לינוק) ועל השינה המשותפת (באיזה שהוא מקום אני מרגישה כאילו אקפח אותו מול אחיו, )מה עושים?

EfratUK

New member
את ממש לא חייבת לוותר על שום דבר

אם את רוצה את יכולה להמשיך לישון ביחד (ואם כן אז בשביל הבטיחות עדיף שתישנו בסדר הזה: תינוק חדש, אמא, פעוט, אבא. כי את זו שמודעת לתינוק החדש והאח הגדול יותר עלול למעוך אותו אם הוא ישן לידו) יש פה כמה אימהות שנהגו ונוהגות ככה, והן בטח תיכף יכנסו גם. את גם לא חייבת לוותר על ההנקה. הנקה של תינוק שרק נולד ואחיו הפעוט נקראת הנקת טנדם והיא די מקובלת בחוגים של נשים שמניקות לטווח ארוך. בניגוד לדיעה המיושנת של ה'דודות' ההנקה לא תפגע בהריון, ונשים שההריון שלהן תקין (כלומר לא בשמירה) יכולות 'לכלכל' בגופן גם הריון וגם להמשיך להניק. יש נשים שהטעם של החלב שלהן טיפה משתנה בהריון ויכול להיות שזה יפריע לקטן, אבל ממש לא בהכרח, ויש גם נשים שהחלב קצת מתמעט להן לקראת סוף הריון, אבל לא לכולן. כשהתינוק החדש יוולד החלב שלך יתאים את עצמו אליו, וחשוב לנסות להקפיד שהתינו החדש יקבל קודם את ה'מנה' שלו לפני הגדול יותר, שעד אז התזונה שלו תהיה בטח מבוססת גם על דברים אחרים. יש כן גם אימהות שחוו הנקת טנדם, וגם בפורום הנקה. (לי בנתיים יש רק בת אחת) אם יש לך שאלות או חששות לגבי מה שציינתי, אנחנו כאן, אבל אם כל אחד משני הדברים לא מתאימים לך, אין לך סיבה לחוש אשמה שאת מקפחת את הפעוט. את נותנת לו את הטוב ביותר כרגע, ואם מה שיגרום לך להרגיש טוב זה להפסיק את ההנקה או הלינה המשותפת, ואת שלמה עם זה, אז זה מה שאת צריכה לעשות. בהצלחה!!

למעלה