ייעוץ לפני התחלת מסע משכנתאות...

• פותח הנושא bob57
  • פורסם בתאריך

bob57

New member
ייעוץ לפני התחלת מסע משכנתאות...

שלום לכולם, זה הולך להיות ארוך מכיוון שיש לי לא מעט שאלות אך אשמח לסיוע מבעלי הניסיון. אנחנו נמצאים רגע לפני רכישת דירה מקבלן בסכום של 930K ש"ח כאשר ההון העצמי שלנו עומד על 450K ש"ח הכנסה חודשית משותפת - 15.5K לפני המשכנתא יש באפשרותנו לקחת מס' הלוואות (מסובסדות ע"י משרד הביטחון) כדלקמן: 100K - בריבית קבועה לא צמודה 3.21% ל-15 שנים (החזר חודשי 711 ש"ח). 18K - בריבית קבועה לא צמודה 3.21% ל-5 שנים. (החזר חודשי 650 ש"ח). 40K - בריבית קבועה לא צמודה 3.21% ל-10 שנים (החזר חודשי 390 ש"ח). בנוסף יש לנו אפשרות לקחת הלוואת גישור לקרן השתלמות בתנאים די טובים: 55K - בריבית קבועה של 1.69% צמוד מדד ל-3 שנים (החזר חודשי של 77 ש"ח - ריבית בלבד) _______________________________________________________________________ סה"כ הלוואות + הון עצמי = 663K כאשר ההחזר החודשי עומד על 1828 ש"ח (ממנו נפחית 650 ש"ח לאחר 5 שנים). הסכום אותו אנו נדרשים ללוות במסגרת המשכנתא הוא כאמור : 267K ש"ח. (אנו רוצים פריסה של 15 שנים) השאלה שלי מה יהיה התמהיל הנכון בהתאם לנתונים אלו (אנחנו מעוניינים בהחזר חודשי כולל של עד 4000 ש"ח שיצטמצם ל-3350 לאחר סיום הלוואת ה- 5 שנים). * יש לציין כי תעמוד לרשותנו קרן השתלמות נוספת בעוד 3 שנים ע"ס של כ-75K ש"ח. רגע לפני סיום, יש לי מס' שאלות נוספות: 1. מה האינטרס לממש כיום הלוואות זכאות שעומדות על ריבית של 4% צמוד מדד כאשר הריבית שהבנקים נותנים למשכנתא נמוכה יותר? 2. אם פרויקט הבנייה מלווה ע"י בנק והכסף מועבר לחשבון ליווי בלבד כנגש ערבות בנקאית האם יש סיבה לחשוש להעביר כבר את עכשיו סך כל ההון העצמי שלנו כדי להימנע מתוספות עתידיות של מדד הבנייה? 3. מה עושים עם המשכנתא כאשר מדובר בקניית דירה חדשה אותה משלמים בתשלומים כל תקופה (במשך יותר משנה), לוקחים כבר עכשיו? מסיימים את ההון עצמי ולאחר מכן מתחילים עם משכנתא? אני יודע שזה ארוך מאוד, אבל ממי שהגיע עד לשורה הזו אשמח לקבל תגובות. תודה רבה!

bob57

New member
../images/Emo208.gif מישהו? משכנתאברוקר?../images/Emo51.gif

תשובה

אני לא אענה לך באופן מלא על כל השאלות, מצ"ב מס' טלפון, אתה יכול להתקשר ותקבל תשובות לגבי הרכב, תמהיל, תקופות ועוד: 03/5037388 054/6884898 1. אין טעם במימוש זכאות. 2. אין סיבה. 3. תלוי, בהתאם לנסיבות, לדעתי כל הסכום בריבית קבועה צמודה יש לבצע קודם ועכשיו. מצ"ב מחשבןני משכנתא על מנת שתוכל לשחק עם תקופות ותשלום החודשי.

למעלה