ייעוץ זוגי

toto777

New member
ייעוץ זוגי

שלום, רציתי לברר אם ייעוץ זוגי בא רק על-מנת למצוא את הבעיות בשביל לחיות ביחד, או שגם יכול להיות שהיועץ יגיד, שמעו אתם לא מתאימים וכדאי לכם להתגרש. תודה.

אוי ואבוי ליועץ שיגיד לכם שאתם לא מתאימים

ואתם צריכים להתגרש. גם זוג שעל הנייר לא מתאים, יכול לחיות חיים טובים ומאושרים ביחד. הכל תלוי ברצון ובמוטיבציה של הזוג. כדי לחיות ביחד (גםהזוג הכי מתאים בעולם), צריך לעבוד קשה. צריך לדעת לתקשר. צריך לדעת לריב. צריך לדעת לנהל מו"מ וצריך לדעת להתפשר. קחו אחריות על החיים שלכם. אם אתם רוצים להתייעץ עם איש מקצוע זה מעולה. הוא יוכל לתת לכם כלים כדי לבנות מחדש את תפיסת העולם המשפחתית שלכם. קחו אחריות על ההחלטות שלכם. אתם תצטרכו לחיות איתם
בהצלחה!

א פרסקי

New member
../images/Emo31.gif../images/Emo31.gif../images/Emo31.gif../images/Emo31.gif

לא מסכים חושב שיועץ טוב נותן לבני הזוג דרכים כלים וכן הוא לא אומר להתגרש או לא מתאימים אבל נותן לזוג להחליט על הדרך שיבחר הם לבד בסוף התהליך יכולים לדעת אם הם ממשיכים או מסיימים וכמובן הרבה יותר רגועים כי הם עם תובנות

toto777

New member
אני פשוט מתלבט אם לנסות ייעוץ או לא...

תודה על התשובות... רציתי לחדד את השאלה. אנחנו זוג צעיר, בלי ילדים, נשואים כמה שנים. מההתחלה רבנו הרבה, רבנו גם לפני הנישואים. פשוט המשכנו עם הקשר הלאה. העניין הוא שאני חושב שאנחנו לא מתאימים ולי כבר אין כח לריב. הבעיה היא שבגלל שאנחנו הרבה זמן ביחד קשה לחשוב על פרידה. במיוחד לאור העובדה שאף אחד מאיתנו לא איש רע ויש לשנינו הרבה צדדים טובים. מצד אחד אני רוצה פשוט להמשיך הלאה, מצד שני אני לא רוצה לפגוע בה ומקווה שיועץ ינסה להסביר לנו את המצב שלנו, ולא סתם ינסה לשכנע אותנו להישאר ביחד למרות שאנחנו לא מתאימים.

אני יכולה להגיד לך שכשאני יושבת עם זוגות

אני לא מדברת איתם בכלל על האם להשאר או לא. אני לעולם לא אבטיח לזוג שהם ישארו ביחד בסוף התהליך. זו החלטה שלהם בלבד. אני כן מבטיחה לתת להם את כל הכלים והידע העומדים לרשותי וללוות אותם בתהליך. לתת הזדמנות לכל אחד מבני הזוג להסתכל על הזוגיות מהצד, לבחון את הדברים ולשנות. אני בודקת ממה בעצם מורכבת המשפחה שלהם. מה הערכים של כל אחד מבני הזוג. האם הם באים לידי ביטוי (אדם שפועל על פי הערכים שלו הוא אדם מאושר). נזכרים בחלום הזוגי שהיה לזוג לפני החתונה ובודקים מה השתנה. אחד הדברים שלמדתי הוא שאת השינוי כל אחד צריך לעבור בנפרד ("אל תתגרש מאשתך - תתגרש מעצמך"). אתגרים בזוגיות תמיד יהיו עם בן/בת זוג נוכחי או עתידי. השאלה האם אתה מוכן לקחת אחריות על החיים שלך ולשנות

אני יכול להגיד לך...

שמי שמכיר הכי טוב את עצמך, את המערכת הזוגית שלך והאם כדאי לך להישאר בה זה אתה :) לפי מה שכתבת למטה, אם אתה נשאר רק כי אין לך כוח לריב ככה ייראו חייך - שקיעה נוגה את תוך שיגרע...

felka

New member
מטרתו של יועץ זה ליעץ

אף אחד לא יקח את האחריות שיש עליכם להחליט. תענה לעצמך על שאלות: מה אתה אהבת באשתך כאשר נגפשתם (תנסה להיזכר בחודשים הראשונים)? מה התכונות וערכים בגללם בחרת אותה? האם אתה רוצה להיות בזוגיות עם אשתך? האם אתה מוכן לעבור שינוי בשביל לגשר על הפערים ולחיות עם אשתך? האם אתה רואה את עצמך מאחורי המשבר חי בשמחה והאם אתה רואה את עצמך גרוש ושמח? האם אתה אוהב את אשתך? האם אתה מכבד אותה? האם אתה מקבל אותה כמו שהיא? אני לא מצפה ממך לענות על השאלות כי הם פרטיות. קח דף, תשב במקום שקט: בלי טלפון, טלויזיה והפרעות אחרות. תנסה לדמיין את הדברים מאחורי שאלות. ממש סיטואציות. תרשום את התשובות ממש בפירתי פרטים ותקרא אותם. זה ימקד אותך מאוד ואז תדע מה אתה רוצה לפני שאתה ניגש לפתור את הבעיה. אני חושב שצריך להיות אמיץ מאוד בשביל להיות כן עם עצמך. זה חשוב מאוד. אל פחד. זה תהליך ותהליכים לוקחים זמן. בהצלחה MY 2C

למעלה