ייעוץ בקנית רכב | התלבטות על החלפת הרכב שלי

Dangold123

New member
שלום לכולם,

יש לי ניסן קשקאי 2008 4X4 דגם VISIA , הרכב אוכל לי בערך 1:9 1:8 שזה דיי הרבה , אני יכול להרשות לעצמי מחיר כזה של דלק , השאלה האם משתלם לי להחליף רכב כדי לחסוך בכסף , אם אני מוכר את שלי שבטח זה יהיה סביבות 25-30 אלף , אני ארצה כבר לקנות רכב עד 50 אלף שקל .

רציתי להתיייעץ ולשאול האם מישהו היה פועל כמוני או נשאר עם הקשקאי .

תודה מראש לעוזרים !

em28

Well-known member
השאלה מה הנסועה שלך ואם בוער לך באצבעות להתחדש.
אם אתה נוסע מעט מרכיב הדלק פחות משמעותי בהוצאה.
אם לא מדגדג לך להחליף והאוטו בסה"כ בסדר אל תחליף - על רכב בן 13 תקבל גרושים, גם יהיה בונבוניירה.

אם המצב הפוך, נסועה גבוהה ורכב שנמאס ממנו - תלוי על מה תלך, כמה באמת תוסיף, ואם תרגיש הבדל גדול בצריכת הדלק.

boriska1

Member
להתקדם זה דבר טוב כשלעצמו. אבל למכוניות כללים משלהם. אחת ההוצאות הגדולות של רכב זה איבוד ערך. אם תתקדם משנת 2008 , נניח לצורך הדיון, לשנת
2013, מה יצא לך מזה? למעשה כלום. אותם תיפקודים, אותם פיצ"רים. שונה הדבר, לו היית מתקדם, נניח ל2020. אלה כבר מכוניות עם כל מני אלקטרוניקה,
שתורמות לנוחות ןבטיחות. ככל הנראה גם צריכת הדלק יורדת. לקנות אוטו קטן יותר, זו סתם ירידה ברמת החיים שלא לצורך.
הוצאה נוספת באוטו משומש, זה פוטנציאל לתיקון גדול. את האוטו שלך אתה מכיר, אתה יכול להעריך את הפוטנציאל. בקניית אוטו משומש, יש את אלמנט ההימור
מבחינה זו. ועכשיו תעשה חשבון לבד: כמה דלק תחסוך בשנה? נניח מקרה קיצוני 5000 ש"ח? . עדיין אתה רחוק מהכדאיות.
זו דעתי הצנועה, המבוססת על נסיוני שלי, וגם קצת מחקר.
סע עם האוטו הזה, חסוך קצת כסף, ובעוד כמה שנים תקנה אוטו מודל 2018 -2019, אלה מכוניות משוכלות יותר מהותית.
אבל מה שאני מאחל לך, תרוויח יותר ותקנה לך מרצדס 600, חדשה מהניילונים.

Haim_Gds

Member
במקרה של נסיעה מרובה כדאי לשקול הסבה לגפ"מ אם אפשרי. העלות אמנם אינה נמוכה אולם החסכון הכספי (כיום לפחות) אינו קטן.
-בדוק ברשת היתכנות הסבה לגז לדגם המנוע שלך.
-בדוק בארץ עלות התקנה/תחזוקה

מצד שני ישנם מספר חסרונות להסבה לגז. איסור כניסה לחניונים תת-קרקעים לא מאווררים, מיכל הגז הוא בעל נפח נכבד, לא בכל מקום ניתן לתדלק בגז ולעיתים הספק המנוע פחות במעט.

למעלה