ייעוץ בקניית רכב | רכב לסטודנט

MIller1992

New member
שלום רב,
אני בדיוק בתהליכים של חיפוש רכב לפני שאגש לעניין התקציב ושאר הפרמטרים החשובים. אשמח לכמה דגשים שקונים רכב ביד 2, לא מעט פעמים אני רואה שלא ממליצים על לקנות מסוחרים האם הכוונה מסוחרים ללא אישור או שמא מדובר על כלל הסוחרים. ישנם סוכנויות שאני רואה שאני מניח שהבעלים הוא תחת תווית של ״סוחר״ ובכל זאת נראה ששם הסטיגמה עליהם לא חלה (שואל כי אני אשמח לדיוק בעניין כי לפעמים יש עסקאות משתלמות בסוכנויות הרכב השונות)

לגבי הרכב עצמו, כמו כל סטודנט אני מחפש רכב שהצריכת דלק שלו תהיה נמוכה יחסית מבחינת הרכב עצמו אין לי דרישות מיוחדות בעיקר שייעשה את העבודה אני לומד באריאל וגר בדרום וזה יהיה עיקר הנסיעות שלי, כן חשוב לי נוחות הרכב, אבזור (מולטמדיה וכו׳) לא חייב אבל אם יש מתקבל בברכה. נ.ב מאוד חשוב לי שאני קונה את הרכב שתהיה התחייבות בבדיקה (האם זה קיים גם ברכבים ישנים) אני מודע לכך שרכב ישן לא יהיה הכל פרקפט אבל כשמדובר על מנוע גיר ושלדה שאלה עיקרי הרכב וכוללים לא רק עניין מכני אלא גם בטיחותי (שאסי) זה ממש חשוב לי.
לסיכום:
שנתונים 2009 ומעלה
תקציב - 15 אלף (במידה ויש רכב בטווח מחירים של 20 אלף והוא שווה אני יכול לחרוג בשביל עסקה טובה)
דלק - שיהיה חסכוני
סוג אוטו - מיני/סופר מיני/משפחתי

frankthe2

Active member
שלום רב,
אני בדיוק בתהליכים של חיפוש רכב לפני שאגש לעניין התקציב ושאר הפרמטרים החשובים. אשמח לכמה דגשים שקונים רכב ביד 2, לא מעט פעמים אני רואה שלא ממליצים על לקנות מסוחרים האם הכוונה מסוחרים ללא אישור או שמא מדובר על כלל הסוחרים. ישנם סוכנויות שאני רואה שאני מניח שהבעלים הוא תחת תווית של ״סוחר״ ובכל זאת נראה ששם הסטיגמה עליהם לא חלה (שואל כי אני אשמח לדיוק בעניין כי לפעמים יש עסקאות משתלמות בסוכנויות הרכב השונות)

לגבי הרכב עצמו, כמו כל סטודנט אני מחפש רכב שהצריכת דלק שלו תהיה נמוכה יחסית מבחינת הרכב עצמו אין לי דרישות מיוחדות בעיקר שייעשה את העבודה אני לומד באריאל וגר בדרום וזה יהיה עיקר הנסיעות שלי, כן חשוב לי נוחות הרכב, אבזור (מולטמדיה וכו׳) לא חייב אבל אם יש מתקבל בברכה. נ.ב מאוד חשוב לי שאני קונה את הרכב שתהיה התחייבות בבדיקה (האם זה קיים גם ברכבים ישנים) אני מודע לכך שרכב ישן לא יהיה הכל פרקפט אבל כשמדובר על מנוע גיר ושלדה שאלה עיקרי הרכב וכוללים לא רק עניין מכני אלא גם בטיחותי (שאסי) זה ממש חשוב לי.
לסיכום:
שנתונים 2009 ומעלה
תקציב - 15 אלף (במידה ויש רכב בטווח מחירים של 20 אלף והוא שווה אני יכול לחרוג בשביל עסקה טובה)
דלק - שיהיה חסכוני
סוג אוטו - מיני/סופר מיני/משפחתי
1. צריכת דלק זה לא נושא מעניין בעיקר ברכב ישן.
2. מולטמידיה - אם הכוונה שתוכל להרכיב רדיו עם בלוטות ותוכל לשמוע שיחות של הפלאפון דרך הרדיו אז לרוב המכוניות במחיר הזה יש אפשרות להתקין רדיו מה שתרצה.
3. אל תלך על מיני - מיני בתקציב כזה זה סוזוקי אלטו, הרכב יסע. הגב שלך יעמוד באתגרים שברכב יעמיד אותך בהם מבחינת נוחות? סופר מיני או משפחתי.
4. רכבים ב 15K יסבלו תמיד מאיזו בעיה שתפתיע אותך וגם תתפלא לקבל חשבונית בסיום העבודה. רמז: עלה לי להחליף ראדיטור מעל 1600 ש"ח לרכב משנת 2007 סוזוקי סוויפט, כל החסכון בדלק הלך לפח באותו רגע...
5. מה שתקנה - תוודא תמיד שמצב הרכב כמה שיותר טוב מבחינה מכנית. פחות קריטי עבורך זו הבחינה החזותית. מי שיקנה ממני את הסוזוקי סוויפט ההיא יקבל רכב עם דפיקות בכל הכנפיים אבל מנוע שעשה 120K (משנת 2007), ראדיאטור ומשאבת מים חדשים כאמור, צמיגים בני פחות משנה, מצבר אותו גיל. אם אתה רוצה להמתין חצי שנה שאמכור את הרכב - סבבה. אם לא תתחיל לחפש. בהצלחה! :)

em28

Well-known member
- מכוניות מיני הן לא בשביל נסיעות כאלה, הן תעמודנה בזה, אבל האזניים והגב שלך -פחות.
- אתה מדבר על רכבים בני +8 שנים, לפני או אחרי סבב התחזוקה הגדול השלישי שלהן - וזה הבדל גדול, מצבר, צמיגים, משאבת מים, פנסים, גיר אוטומטי, ממיר קלטליטי - אם לא הוחלפו בזמן האחרון הסיכוי שתצטרך להחליפם הולך ועולה, וזה לא זול.
- כדי להגביר אמינות ברכבים ישנים (וגם לחסוך בדלק) הייתי ממליץ לך על רכב סופרמיני ידני כמה שיותר חדש שיכנס בתקציב - נניח פורד פיאסטה, אופל קורסה או I20.
אם בכל זאת אתה הולך על רכבים אוטומטיים תתרחק מהגירים של פורד, VAG (פולקסוואגן/סיאט/סקודה) ושל PSA (פיז'ו,סיטרואן) וממנועים שידועים כעושי צרות, ה-1.6 של פיז'ו ופורד.
- סוחרים: שומר כספו יברח מהם, הטובים שבהם אמינים בערך כמו ........רוה"מ הנוכחי או הקודם (כל אחד לפי השקפתו).
עדיף לרכוש רכב ממוכר פרטי גם אם זה לוקח יותר זמן ויותר עבודת רגליים.

למעלה