ייעוץ בנוגע למקורות חלבון

AuraMe

New member
ייעוץ בנוגע למקורות חלבון

היי


לאחרונה התחלתי להתעניין בהפחתת כמות הבשר בתפריט שלי (לאט לאט, שואפת להתחיל מיומיים ברזליים בשבוע בלי בשר) ובהפחתה קלה של המזון מן החי (כלומר להיות צמחונית פעם בשבוע וטבעונית פעם נוספת בשבוע).
הרעיון הזה נובע מההיגיון שלדעתי יהיה שיפור לפחות בעולם שלנו אם כולנו - גם מי שלא חושב שהוא יכול להסתגל לחיי צמחונות או טבעונות - נאכל פחות בשר, ביצים וחלב. ומצד שני הוא נוהע גם מהמודעות למגבלות שלי - אני בתת משקל תמידי ובעייתית עם הרבה מאכלים - ביניהם קטניות, שמערכת העיכול שלי רגישה אליהם. מחסור בברזל הוא תדיר אצלי עם אכילה יומיומית של בשר ומוצרים עתירים ברזל (ואני לא אנמית, אני פשוט תמיד על הסף).

אני יודעת שזו רק כמות די מועטה של ימים בשבוע, אבל נכון לתפריט של ימים אלה, וגם במחשבה שאולי ארצה להמשיך במגמת ההפחתה (וגם בגלל שאני מאמינה שגיוון התפריט יכול לעשות רק טוב), אני מחפשת מזון שיהווה תחליף או אלטרנטיבה נוספת לחלבון, מלבד ביצים, בשר ולצערי קטניות.

יכול להיות שחסמתי את רוב האפשרות
אבל אני ממש אשמח אם למישהו פה יש בכל זאת רעיונות נוספים. אני יודעת שיש הרבה צמחונים שאוכלים מה שמתחשק להם והבדיקות שלהם יוצאות תקינות, אבל המצב אצלי הוא לא כזה ואני שוב ושוב נוכחת איך הבריאות שלי מושפעת בצורה דרסטית מגיוון התפריט שלי.

רעיונות?
 

AuraMe

New member
אה, הכוונה לחיטה, כוסמין ושיפון וכאלה?

אבל החלבון העיקרי בהם הוא גלוטן, לא? מעדיפה שזה גם לא יהיה מרכיב עיקרי בתפריט שלי, כשזה היה זה פשוט עשה לי שמות בבטן. יותר מדי סיבים ואני לא מגיבה טוב.

אנסה לוסיף עוד פטריות
יש עוד אופציות? או מיני דגן פחות כבדים מבחינת סיבים וגלוטן?
 
גלוטן

אינו בהכרח מכביד אבל בכל מקרה יש הרבה דגהים ללא גלוטן
טף
סורגום
תירס
אורז למינהו
יש עוד צמחים מומלצים כמו קינואה וכוסמת, תבדקי אותם בזמנך הפנוי ותראי מי טוב לך
 

catch 2 2

New member
אגוזים, ברוקולי, תרד, צ'יה, גוג'י

שיבולת שועל, חסה ועלים ירוקים. בקשר לצ'יה, גוג'י ושיבולת שועל, הייתי מתחיל בקטן ורואה איך המערבת מגיבה.
 
למעלה