ייאוש.

ייאוש.

קשה לי.
פשוט ככה.
קשה.
ונראה ששום דבר לא מתקדם.
קשה לי, ואני לא יודעת מה אני צריכה לעשות בשביל לצאת מזה.
קשה לי, ואני סתם נשארת להתבוסס בקושי הזה.
אני כמעט לא זוכרת זמן שלא היה לי קשה בו.
תמיד החיים האלה מרגישים לי כבדים. מורכבים.
קשה לי עם זה שעדיין, אחרי כל כך הרבה ניסיונות שכנוע עצמיים ומאחרים, אני מרגישה אשמה. על דברים שלפי השכל וממבט אובייקטיבי זה כל כך ברור שלא... לא רציתי. לא הסכמתי. נקלעתי לסיטואציה שבה פגעו בי. שאין סיכוי שילדה כל כך קטנה תהיה אשמה בדבר כזה.
אבל בפנים, זה כבר קבוע וחקוק. שזאת אני האשמה. אני הלא בסדר. אני שהייתי צריכה להיאבק יותר. אני המלוכלכת. אני הפגומה. אני המקולקלת... טעות בייצור. רק חבל שאין לי תעודת אחריות בשביל להחזיר לחברה.
וזה בכלל לא משנה שאני *מבינה* שזאת לא אשמתי. בהרגשה זה תמיד נשאר... הרבה יותר ממה שנראה לי.
ואיך בכלל אני יכולה להתקדם או לעשות משהו בחיים שלי כשאני מרגישה רקובה מבפנים? ריקבון שלא עוזב.. לא מרפה. ריקבון סופי.

ירק שנרקב לא יכול לחזור להיות טוב. צריך לזרוק אותו לפח בשביל שלא יקלקל את כל שאר הירקות שנמצאים לידו.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל

היי,
אם אני מצליחה להבין את מתארת פער שמרגיש בלתי נסבל בין ההבנה של הראש לבין החוויה של הרגש מול מה שקרה לך... והפער הזה מרגיש לך עצום וכבד, ובעיקר כזה שלא ניתן יהיה אף פעם לגשר עליו, כמו אות קין שמכתים את הזהות שלך ומייצר ריקבון שמקשה על הנשימה והנשמה...

וההתמודדות הזו היא יומיומית ומתמשכת, וזה נדמה לי שאת מתארת גם עד כמה את מותשת מהמלחמה הזו על עצמך ובעצמך, ועד כמה לפעמים זו מרגישה מלחמה שהוכרעה כבר ואת מרגישה מוכנעת באופן חסר אונים... עד כמה לפעמים היית רוצה לזרוק את עצמך לפח...

ולצד זאת, נדמה לי שאני מרגישה בך גם צד שעדיין מנסה, צד שעוד יש בו תקווה אפילו קטנטנה... צד שבחר לכתוב ולבחור לא להיות לבד עם המצוקה הזו, צד שאולי מייחל שלמרות הפגיעה החמורה הזו, עוד אפשר יהיה למצוא את הדרך לחיות איתה, עם הצלקות שהיא יצרה, עם הריקבון, אולי אפשר יהיה להצמיח שורש אחר, בריא...

ואולי מה שיאפשר את זה, זו התקווה והאומץ והכוחות שגייסת, אני משערת, כדי לכתוב כאן, זה העובדה שלמרות מה שעשו לך את עדיין מנסה, את עדיין בוחרת לתת אמון...

אנחנו נשמח להיות איתך ועבורך, להצטרף אלייך למלחמה הזו ולא לתת לך להיות חיילת בודדה בה... מזמינה אותך להמשיך ולשתף כאן ו/או לבוא לצ'אט לשיחה פרטנית עם אחד מאיתנו המתנדבים.

אם תרצי, שעות הפעילות של הצ'אט הן כל ערב (חוץ משישי) בין תשע לחצות.
שולחת לך חיבוק חם,
שמבקש אפילו לרגע להחזיק איתך את הייאוש ואולי גם תקווה...
שלך מכל הלב,
מתנדבת סה"ר

למעלה