יחס לזרים ביפן - שמישהו יבהיר לי

GnomeBubble

New member
אני חושב שזה המון דימוי עצמי שלנו

נכון, הישראלים קולניים מאוד בהשוואה לאירופאים, והתרבות שהתפתחה אצלנו בארץ מעדיפה ישירות על פני נימוס, אבל אני חושב שבכל זאת, הרוב הדומם של התיירים הישראלים עדיין מורכב מתיירים די מתחשבים. מבחינת התנהגות קולנית, רעשנית ונטולת טאקט, אנחנו מתגמדים בפני ההודים, מבחינת כבוד למקומות קדושים של דתות אחרות אנחנו בטוח מתעלים על התיירים הסינים (נסו לחזות פעם בקבוצת תיירים סינים נכנסת למקדש טיבטי). בתור תיירים, שני העמים המוזכרים למעלה הם לקוחות די קשים, למרות שגם שם יתכן ומדובר במקרים בודדים שמאפילים על הרוב הדומם. עוד דבר מעניין זה שבסלידה מתיירים ישראלים נפגשתי רק במקומות בהם יש הרבה תיירים ישראלים (ולכן מגיעות לשם גם קבוצות קולניות ורעשניות): בהודו ובתאילנד, למרות שבשתי המדינות הללו אנשים לא ששים להודות בזה, כי ישראלים טובים לעסקים). גם תיירים זרים ששאלתי, הודו שדווקא אין להם שום בעיה עם תיירים (או יותר נכון, תרמילאים) ישראלים, רק עם אלה שבאים בקבוצות גדולות. אני לא מדבר על טיולים מאורגנים (זה קולני ומטריד אצל כל עם) אלא על קבוצות גדולות של תרמילאים שמטיילות ביחד. זה מתחיל ב-4 אנשים, אבל זאת גם יכולה להיות קבוצה של 12 איש או יותר. הקבוצות האלה, מטבען, קולניות, מאוד מסוגרות בעצמן ולא נפתחות לתרבות המקומית. זאת בעיה של הגודל, לא של האנשים.

למעלה