יחס אות לרעש גרוע

Aux1Send

New member
יחס אות לרעש גרוע

שאלה דחופה למבינים באולפנים ביתיים: אני משתמש במגבר MARSHALL איכותי (יחסית) להגברה של גיטרה ולשליחה של האות (דרך ה SEND של המגבר) למחשב PC ביתי, בו אני מבצע הקלטות. לאחרונה התחילו להופיע רעשים נוראיים כאשר אני מבצע את החיבור, ואני כמעט משוכנע שמקור הרעש הוא המגבר. השאלה שלי היא איך אני יכול להיפטר מהרעש הזה כי כרגע לא ניתן לבצע שום הקלטות, יחס האות לרעש הוא כל כך גרוע שלא ניתן לסבול לשמוע אותו יותר ממספר דקות (שלא לדבר על ההקלטה הגרועה שיוצאת). הרעש לא קיים כאשר רק הגיטרה מחוברת למגבר (כלומר, שהמגבר לא מחובר ל PC), ואני יודע שהמצב יכול להיות יותר טוב מזה כי אני מקליט בעזרת המגבר הזה כבר מספר חודשים טובים. שוב, הרעש יוצא רק מה LINE OUT או ה SEND של המגבר. האם יכול להיות שהמגבר נשרף? שאני צריך להשתמש בכבל אחר לחבר בין המגבר ל PC (עד עכשיו השתמשתי ב PL רגיל לחיבור גיטרה)? או שפשוט יהיה יותר קל להפסיק להקליט בבית ולשלם עשרות דולרים לאולפן מקצועי? בכל אופן, כל עזרה תתקבל בברכה. תודה.

matanoosh

New member
תקליט באולפן, זה יצא הרבה יותר טוב.

אם נניח בצד את הבעיה הטכנית, שעלולה גם לנבוע מכבל או מהארקה לא טובה (נסה להחליף PL) הצליל שתקבל ממיקרופון שמקליט את המגבר יהיה הרבה יותר טוב מ- LINE OUT של המגבר. בעצם, כשחושבים על זה... אני לא מבין למה אתה צריך את ה- LINE OUT.. אני משער לעצמי שבשביל אפקטים בלבד. אבל הסאונד שתקבל יהיה אנמי, חסר חיות וחסר דינמיות בהשוואה למיקרופון טוב שיקליט אותך. נסה באולפן. ישנם גם זולים.

erezs

New member
היתה לי אותה בעייה, וברגע

שניתקתי את כבל האנטנה של הכבלים מהטלויזיה, פסק הרעש. נסה. ארז

Nautilus

New member
אמנם זה די Long Shot אבל במידה שכדי

להקליט את המגבר אתה גם מזיז אותו ואת הגיטרה מאיפה שהם בד"כ נמצאים יכול להיות שהגיטרה מושפעת מהשדה המגנטי של המסך. חוויתי את האפקט על בשרי ושמעתי על הבעיה גם מאנשים אחרים. כמובן שהדרך הטובה ביותר לבדוק אם זאת הבעיה היא לכבות את המסך (ולהשאיר אותו כבוי בזמן ההקלטה) ולראות אם הרעש נעלם. אם לא אז נו.. לפחות ניסיתי

למעלה