יחי הפשטות... אתמול התקבצנו לנו

• פותח הנושא clcl
  • פורסם בתאריך

clcl

New member
יחי הפשטות... אתמול התקבצנו לנו

המשפחה הקרובה ביותר... ובלי גורמה הגשתי ארוחה ביתית טעימה ללא יומרות שהתקבלה בקורת רוח רבה; וכפי שאתם יודעים לאחרונה אני דבקה ב"מטבח הישן"... אז מה היה בכל זאת? מרק ירקות: 2 בצלים גדולים קצוצים אשר טוגנו קלות 5 גזרים גדולים מגוררים בפומפייה גסה אותם הוספתי לבצל לטיגן קצר. לזה הוספתי 6 מקלות סלרי דשנים חתוכים לקוביות ושוב טיגון קצר עם הנ"ל. 5 תפו"א בינוניים חתוכים לקוביות. 1 כוס גריסי פנינה. *הוספתי מים כמעט עד שפת הסיר. *בהמשך הוספתי 2 כפות מרק עוף ולאחר רתיחה הוספתי פלפל שחור ועוד מעט מלח. *לקראת סוף הבישול (כדי לשבור את חיוורונו של המרק) הוספתי קופסה של אפונת גינה. למנה עקרית: אורז לבן שוקיים של עוף בגריל, אותם תיבלתי בשום כתוש טרי, מלח, פלפל שחור ופפריקה מתוקה... עיסוי טוב ואז הנחתי אותם בתבנית פיירקס והפעלתי את פונקציית התנור במכשיר הטורבו גל ל- 20 דקות ואז העברתי לפונקציית הגריל (כמובן שהפכתי את השוקיים על-מנת שייצלו מכל הכיוונים). יצא מושלם. בנוסף הכנתי קציצות קטנות מבשר בקר אותן טגנתי ואח"כ בישלתי ברוטב עגבניות אותו הכנתי מ- 2 בצלים גדולים קצוצים אשר קיבלו טיגון קל, לזה הוספתי 1/2 קופסה גדולה של רסק עגבניות + 2 קוביות בזיליקום של "דורות". הבאתי לרתיחה והוספתי את הקציצות. מעדן (למרות שבן-זוגי ביקש אח"כ שבפעם הבאה אכין רוטב "פולני" כמו שהיה רגיל לאכול בבית אמו וכמו שאני מכינה בד"כ... לא הלך שבי אחר הבזיליקום; אך הוא היה במיעוט (אנחנו "הצעירים" פתוחים יותר לטעמים החורגים מהמטבח הפולני). הארוחה לוותה במלפפונים כבושים וסלטים מגוונים. לקינוח ערימה של תותים... ובסוף בסוף שתייה חמה שהוגשה לצד פחזניות עם קרם וניל, גביניות וקינמונים (אותם הכנתי מבעוד מועד והיו בהקפאה). האמת, היה ממש כייף... לא "נקרעתי" במטבח וכולם היו מרוצים. שבוע טוב.

pirge

New member
נפלא,חנהל'ה,גם אני בעד פשטות

בארוחות . נשמע מעולה ולא פלא שהתלהבו. תודה על השיתוף ועל התיאורים ה"חמים"
ושבוע נפלא.

למעלה