יו"ר לשכת:"לא להצעת חוק שתחזק את הביטוח הלאומי על גב החלשים"

לאIנרד

New member
יו"ר לשכת:"לא להצעת חוק שתחזק את הביטוח הלאומי על גב החלשים"

אפי נוה, שנבחר השבוע לראשות לשכת עורכי הדין, שיגר הערב מכתב חריף לוועדת השרים לחקיקה שצפויה לדון מחר בהצעת חוק הקובעת מגבלה לגובה שכר הטירחה שניתן לגבות מייצוג אזרחים התובעים את המוסד לביטוח לאומי.
נוה קורא לשרים החברים בוועדה שלא לתמוך בהצעת החוק אשר תפגע לדבריו בשכבות החלשות.
בהצעת החוק עצמה נכתב כי מטרתה היא "להגן על הגמלה המשולמת לזכאי לה על ידי המוסד לביטוח לאומי, למנוע העברת חלקים ניכרים מהגמלה לצדדים שלישיים שטיפלו בהגשת התביעה מטעמו של הזכאי לגמלה, ועל ידי כך להבטיח כי עיקר הגמלה תגיע לידי מי שזכאי לה. כיוון שחלק מהתובעים גמלה מהמוסד לביטוח לאומי נעזרים לעתים באחרים בהגשת התביעה, ובכלל זה עורכי דין, רואי חשבון, יועצי מס, וכן גורמים עסקיים הפועלים בתחום מימוש זכויות רפואיות, מוצע להגביל את התשלום הנגבה בעד טיפול בתביעה לגמלאות מסוימות מהמוסד לביטוח לאומי".
הצעת החוק הוגשה בכנסת הקודמת ע"י 4 חברי כנסת בראשות ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני) והשר רווחה היום (אז יו"ר ועדת העבודה והרווחה) ח"כ חיים כץ.
הליכי חקיקת החוק הופסקו בשל פיזור הכנסת הקודמת, וכעת מבקשים המציעים לחדשם.
על פי המוצע, שכר הבסיס עבור ייצוג יהיה 8 אחוזים מגובה הסכום שיתקבל מהמוסד לביטוח לאומי. האחוזים יעלו בהתאמה ככל שהטיפול בתביעה יהיה מסובך יותר.
"הצעת החוק המונחת בפניכם מבקשת לסייע לכאורה לחלשים, אך בפועל היא תחליש אותם ותחזק את המוסד לביטוח לאומי על גב החלשים", כתב נוה במכתב לחברי הוועדה שהגיע לידי ynet.
"אני מתריע בפניכם, כי אישור הצעת החוק יביא בהכרח להימנעות של עורכי דין מטיפול בתביעות מול הביטוח הלאומי, בשל חוסר כדאיות כלכלי שבין השקעה לרווח ולפיכך – יצאו דווקא השכבות החלשות אשר זקוקות לסעד מהביטוח הלאומי – נפסדות, ואילו המוסד לביטוח לאומי ישמור בקופתו את הכספים המגיעים בדין לציבור הזכאי לו. לשכת עורכי הדין בראשותי מתכוונת להיאבק באופן נחרץ כנגד הצעת חוק פוגענית זו".

להמשך המאמר ב-YNET

restored

New member
כלומר, האיש הנאצל הזה רוצה שלא יקויים חוק

שבו עורכי דין ירוויחו יותר על חשבון העניים והמסכנים.
הם ירצו 30% ולא 15%, אתה מבין ?
החוק הזה של מיקי רוזנטל, ובבוקר שמעתי ברשת ב' עליו גם את ליבנת פורן וגם את הכלב הזה.
קשה לדעת למי להאמין ?
מצד אחד ליבנת פורן מרוויחה כסף, ולפי הכלב רוזנטל (קוראים לו בולדוג , לא ?) היא מרוויחה 30% ומציגה את זה כ-5 בהיוון לאורך שנים.

לפי ליבנת פורן, היא לוקחת סיכון בכל תיק והרווח שלה הוא בהצלחה של תביעה, יש לה 70% סיכויי הצלחה לפי מקרים בעבר.

בקיצורף ייתכן והכלב צודק הפעם, אבל אני פשוט לא יודע.

לגבי העורך דין, דעתי עליו גרועה מראש, עקב המשחק המלוכלך שלו כשמאלן מתועב שמציג אותה בעד חלשים, כשבפועל זה בעד יותר כסף עבורו.

לאIנרד

New member
אני אגיד לך מה דעתי בנושא בלי הענקת תארים למעורבים

יש פה בעיה גדולה בביטוח לאומי אם 70% מהתביעות מתגלות כמוצדקות.
במקום להילחם בעורכי הדין היה ראוי אילו חברי הכנסת היו נלחמים בביטוח לאומי ומונעים את העוולות הללו מלכתחילה.
זה דומה למצב שבו יש מחלה והרופא נלחם ביצרני התרופה במקום בגורמי המחלה.

restored

New member
אז לפחות אפשר לרדת מההצגה של העורך דין הזה, שהוא מנוול

בן אדם שמציג עצמו כדואג לעניים, על ידי זה שהוא ירוויח מהם יותר, זה מנוול.
אני לא מוצא מילה אחרת להגדיר מישהו כמוהו.

לאIנרד

New member
אני לא הייתי מאשים אותו בלי הוכחות

אף אחד לא לומד מקצוע, מקים משרד וקם כל בוקר לעבודה כדי לעבוד בחינם.
השיקול צריך להיות מבחינתך, האם הוא צודק בטענותיו ומי שידפק בסוף אלו דווקא אלו שהחוק בא לצאת לטובתם?

אין ערך לביקורת בלי לדעת עובדות

אם אני לא טועה אז
מרכז-מימוש-זכויות-רפואית = ממז"ר מנהלת שיחה מקדימה חינם כדי להחליט האם לטפל בתביעה .
אם הם מחליטים לטפל , הטיפול עולה 2000 שקלים ועוד 15% מהזכיה +מע"מ .
זה לא 30% .

restored

New member
אז שלא יעמיד פנים שזה מדאגה לעניים

כשזה מדאגה לכיסו.

indior

New member
נסה להגיע לועדה ללא ליווי של עורך דין

למזכירת הועדה יש כוח יותר מאשר לרופא האמור לבדוק , זמן ממוצע של ועדה =ל כ5 דקות , בושה של מוסד
שאמור לטפל בנפגעים .
כאשר אתה מגיע עם עו"ד המומחה בנושא רואים איך מזכירת הועדה נאלמת בדום שתיקה ומתלקקת לעו"ד .

MEIRROX12

New member
הצעה לעורכי דין עברו לתחום המשפחה שם הכסף הגדול שלכם

מוטטו את הבעל
את האישה
והילדים
שדדו להם את הדירה
ככונסי נכסים מטעם הרבנות או מטעם בת המשפט לעניני משפחה
מאות אלפי שקלים בשנה
על הדרך גם תזיינו את האשה
תריצו פרסומות על האוטובסים
"סליחה" את יודעת שהסליחה שלו לא שווה

ההההה סליחה
את הפרסומת הזאת עושות העוסיות

MEIRROX12

New member
מדינות המערב עובדות בסדר הבא

מיצרים פשע , ומספרים שנלחמים בפשע
מיצרים עוני, ומספרים שנלחמים בעוני
הורסים משפחות, ומלמדים לא לוותר "את יודעת שהסליחה שלו לא שווה"
מיצרים טרור, ומספרים שנלחמים בטרור
מיצרים זנות וסמים, ומספרים שנלחמים בזנות וסמים
מיצרים מלחמות דמה וסרק, ומלמדים שאין ברירה אחרת

MEIRROX12

New member
מיצרים מחלות ומספרים שנלחמים במחלות

מרעיבים אחד משומונה בני אדם מליארד בני אדם בעולם מורעבים
ומבקשים כול היום תרומות
לו הייו מורידים ליבשת אפריקה מספר מחרשות מזרעות צינורות השקיה ממוחשבות ושאר פלאי הטכנולוגיה
היה אפשר להאכיל את כל העולם כולו מספר רב של פעמים
בכול שנה ושנה

indior

New member
היום בבוקר ראינו את לבנה פורן והרוזנטל

ולבנה פורן אמרה ולדעתי היא צודקת כי העלות תהיה גבוהה יותר מאשר כיום
אבל שימשיכו להשתולל כי כיום אין מה לגשת לביטוח לאומי ללא לווי צמוד של עורך דין שמומחה בנןשא ולא כל עו"ד מומחה בזאת
ומכיר את נפתולי הביטוח הלאומי

למעלה