יותר מידי סדרות טובות בבת אחת!

leeloo

New member
יותר מידי סדרות טובות בבת אחת! ../images/Emo49.gif

בזמן האחרון, נפתחים פורומים על סדרות ממש אהובות עליי. בנות גילמור. סדרה נפלאה. כמה שהיא פשוטה, ובעלת עלילה פשוטה, ככה היא מדהימה. יחסי האם-בת בין לורליי לבין רורי הם יחסים בלתי רגילים, אני לא חושבת שקיימות הרבה משפחות שהאמא- היא באמת החברה הכי טובה. ולא סתם בתיאוריה, אלא החברה הכי טובה. שמספרים לה הכל. עושים איתה הכל. בעקבות היחסים האלה, וחוסר ההיררכיה, אין חוקים, אין עונשים, רק יחסים נפלאים של דאגה הדדית, ציניות, חוכמה, והרבה יופי תורשתי. מדהים אין בת גדלה בצורה כזו, להיות כזו מחונכת, מנומנסת, אדיבה, נחמדה, אחראית, ופשוט ילדה שכל מי שמכיר אותה מתאהב בה, ועוד הכל תחת חינוך של אם שהייתה בת 16 בלבד! מראה הרבה אופטימיות, והשיחות הציניות שמנהלות השתיים כלפיי אחרים ואחת כלפי השנייה פשוט מרתקות והופכות את הסדרה לחכמה ומרתקת. רק חבל שהעונה השנייה התחילה ברגל שמאל. היה לי ברור מהתחלה שלורליי לא תתחתן עם מקס. היא תצא בוודאי עם לוק ואז תחיה עימו. הוא מכיר הכי טוב את לורליי ואת רורי, וכל המשחקים ביניהם מראים על מערכת יחסים מיוחדת ביניהם, וכבר נרמז בעבר שהוא מאוהב בה. ובוודאי בסתר גם לה יש רגשות כלפיו, אחרת לא הייתה חוששת לספר לו, וגם הייתה מתחתנת עם מקס ללא חששות. היה ברור שהיא אינה מאוהבת בו. היה משהו כל-כך מרגש בסדרה לפני פרק או שניים, שאני בחיים לא אשכח, ואני חושבת שזה מהווה נקודת מפנה מאוד חשובה בסדרה. אחרי שסוקי התקשרה לאמא של לורליי וסיפרה לה על המסיבה שהיא עושה לרגל האירוסים של ביתה, ואחרי שאבא של לורליי התפרץ על החבר של רורי, אמא של לורליי הלכה אל האבא ואמרה לו להתקשר לרורי ולהתנצל בפניה. וכשהוא שאל "למה?" הוא נענה (וזה היה מדהים בעיניי, וכל-כך מרגש) שהבת שלהם לא סיפרה להם שהיא מתחתנת. היא רוצה שרורי תרגיש שהיא יכולה לספר להם שהיא מתחתנת. כאן בעצם אמילי מודה ביחסה השגוי כלפיי ביתה, ורוצה לתקן את טעויות העבר שלה ולשפר את יחסיה דרך רורי. בהחלט סדרה מקסימה. ושוב, מזל טוב על הפורום.

YaLdoNet 4 EveR

New member
תודה

אתה נראה לי ילד(ה?) חכם. כאילו הבנת את המהות של הסדרה. אמילי בהחלט מנסה להימנע מהטעויות שלה עם לורליי בקשר לרורי. לורליי, מבחינתם של אמילי וריצ´ארד, תקעה להם אגרוף חזק בפרצוף ורורי, איך לורליי אמרה? "התקווה הגדולה של שבט גילמור". בדיוק ככה.

leeloo

New member
ילדה

(יותר כמו בחורה...) ורורי אכן תקוותם הגדולה. ילדה כזו חכמה ומקסימה. וחבר גם לא רע בכלל.

YaLdoNet 4 EveR

New member
בהחלט

למרות שרורי היא... תינוקית כזאת. אני לא מוצאת התאמה בינה לבין דין.

leeloo

New member
הבעיה עם שתיהן

היא שהן חיו כל-כך הרבה שנים ביחד, בלי אף גבר, ויש להן כל מיני שטיקים משלהן, שאף אחד אינו מכיר, (לדוגמא, הסרט שהן יודעות בע"פ ומקס לא, והן כועסות עליו כשהוא מדבר), וכמגיע גבר לחייהן, הוא צריך להכיר את הבעיות והדברים המיוחדים שהן אוהבות לעשות בדרך שלהן, ולכן קצת קשה להסתדר איתן (ריבים בין לורליי לבין לוק, בין לורליי לבין מקס, דין ורורי). בדיוק כמו שדין אמר למקס, שהתחיל לתת לו הוראות לגביי מה שהן אוהבות ומה לא. בן אדם שאמור להתחתן עם מישהי לא אמור לדעת את הדברים האלה?! זה כבר היה צריך לתת לו "טיפ" לגביי החתונה הלא מוצלחת שתהיה להם. היחסים בין דין לרורי ניראים גם די שטחיים. היא אוהבת אותו?! זה לא ניראה ככה. היא כל הזמן איתו ועם אמא שלה. מה עם קצת בילויים בנפרד?! אז יופי, כשאתם חוזרים הביתה אתם בחוץ מחוץ לדלת למשך כמה דקות. ממש מערכת יחסים מטופחת. והקטע עם מקס שכעס על כך שאין לו שום תפקיד בבית. למה בדיקו הוא צריך תפקיד?! רורי כבר מספיק גדולה בשביל לדאוג לעצמה, לא? התפקיד שלו הוא לאהוב את לורליי ולשמש מעין "חבר" לרורי, לא אב, כי היא לא זקוקה לאחד. והבעיה אצלו, שהוא מנסה להיות אבא שלה. וזה לא הגיוני. גם נורא קשה להיכנס ביחסי רורי-לורליי. הן פשוט אוהבות אחת את השנייה ולא נותנות לאף אחד להפריד ביניהן, וחייבות להיות אחת במחיצת השנייה כל הזמן. הייתי אומרת שזה קצת לא בריא, אבל עובדה שרורי גדלה בצורה נפלאה. הבעיה היחידה שלהן היא חוסר היכולת שלהן ליצור מערכות יחסים רציניות, ואילו בגלל המערכת יחסים שלהן.

YaLdoNet 4 EveR

New member
על זה בדיוק הסדרה

זה נראה כאילו הן לא זקוקות לאף אחד. הן ביחד והעולם יכול להישרף. המערכת יחסים של דין ורורי באמת קצת דפוקה,בעיקר בגלל שהם מתנהגים כמו "חברות", לא כמו "חברים". אם הבנת. (אם מורידים ת´קטע של הצרפתיות... אוף קורס
) וכשמקס כעס על לורליי בקשר לקבלת תפקיד, או... שליטה, במילה קשה יותר, על רורי, הוא שבר הכל. הוא ניסה להיכנס למערכת היחסים בין רורי ללורליי ומאותו רגע ידעתי שאין מצב לחתונה. אני חייבת לציין שאת צודקת לחלוטין.

למעלה