יורו 2016 חוויות מהחצי הגמר והגמר

רז 1978

New member
יורו 2016 חוויות מהחצי הגמר והגמר

בלילה שבין שלישי לרביעי חזרתי לארץ אחרי שהייתי כמעט שבוע בצרפת ובמהלכו הייתי בחצי הגמר במשחק בין צרפת לגרמנהי גם במשחק הגמר הייתי אך למשחק הזה הגעתי במחצית בלבד ולא היה חסר הרבה שאפספס את המשחק הזה ולא אגיע אליו בכלל

איך זה קרה ?

הסיפור המלא לפניכם

רז 1978

New member
יוני 2015 נרשמים להגרלה של אופ"א

אחת לשנה מזמינה אופ"א את הציבור הרחב להגיש בקשה לרכישת כרטיסים לגמר הליגה האירופאית וגמר ליגת האלופות

מדובר בטופס פשוט וקל למילוי שבו בוחרים לאיזה קטגוריה רוצים לרכוש כרטיסים, מוסרים מספר כרטיס אשראי וכתובת למשלוח הכרטיסים למידה וזוכים וזהו נשאר לקוות שצולחים את ההגרלה

בהגרלת הליגה האירופאית הצלחתי מתוך 4 ניסיונות לזכות 3 פעמים (פעמיים נסעתי ובפעם הראשונה לא נסעתי והכרטיסים נמכרו באי ביי) לעומת זאת בליגת האלופות מתוך 6 ניסיונות טרם הצלחתי עדיין. לא נורא

ביוני שנה שעברה אופ"א הזמינה את הציבור הרחב הגיש בקשה לרכישת כרטיסים ליורו 2016 כשר השינוי הוא שביורו ניתן להירשם עד 4 אנשים ובנוסף האדם אשר מבצע את הרישום להגרלה לא צריך להצהיר מי האנשים שנוסעים איתו בניגוד לגמר הליגה האירופאית וגמר ליגת האלופות שבו הוא רושם את שם האדם שמתלווה אליו כולל מספר דרכון

ב 10 ביוני אשתקד נפתחה ההרשמה להגרלה והיא נפתחה ל 30 ימים

בחרתי 3 משחקים לקטגוריה 3:
חצי גמר ליון
חצי גמר מארסיי
הגמר

נרשמנו אני, דוד שלי ושני בני דודים של שתי בנות דודות שלי שהן אחיות

דוד שלי החליט כגיבוי לרשום את עצמו גם להגרלה למידה ולא אזכה לאותם משחקים

כשבועיים לאחר המועד האחרון בו ניתן היה להירשם להגרלה נכנסתי לאתר של חברת כרטיסי האשראי שלי וראיתי שמסגרת האשראי שלי צנחה באלפי שקלים, Tאחרי חישוב קטן שעשיתי הבנתי שזכיתי ב 4 כרטיסים לאחד משני חצאי הגמר אך לא ידעתי לאיזה חצי גמר

באותו רגע התפללתי וקיוותי שחצי הגמר שזכיתי יהיה חצי הגמר של מארסיי מבלי לדעת בכלל מי יהיו הנבחרות שיזדמנו לי לראות

הסיבה לכך היא שחשבתי לעצמי שמארסיי אולי יותר מעניינת מליון

נכנסתי לאתר של אופ"א ואז גיליתי שזכיתי בזכות לקנות 4 כרטיסים לחצי הגמר של מארסיי
התקשתי לדוד שלי והתברר לי שגם הוא זכה בזכות לקנות 4 כרטיסים לחצי הגמר של מארסיי ושהוא לא זכה בחצי הגמר של ליון ולא בגמר בדיוק כמוני

חייכתי באותם רגעים והרגשתי אושר ענק שזכיתי בזכות לקנות כרטיסים לחצי הגמר של יורו 2016

רז 1978

New member
אוקטובר 2015 מתחילים לתכנן את הנסיעה

אני , ציון(דוד שלי), אבי (בעלה של בת דודה שלי ששמה איריס) ורועי (בעלה של בת דודה שלי ששמה אוריאן) קבענו פגישה בביתו של רועי קצת אחרי החגים כדי לתכנן את הנסיעה

כבר בתחילה נוצרו כמה חילוקי דעות ביננו

אני ורועי רצינו להזמין טיסותך ומלון באינטרנט ואילו ציון ואבי רצו דרך סוכן
אני ורועי רגילים לעבוד דרך האירנטרנט ואילו ציון ואבי לא אז אני ורועי נאלצנו לוותר

אבל עדיין נותרו חילוקי דעות

אני, ציון ורועי רצינו להזמין כרטיסי טיסה למארסיי ולטוס יום למחרת לפאריס ולהיות שם בגמר למרות שאין לנו כרטיסים לגמר כדי להיות בתוך האווירה ואולי בכל זאת לנסות להשיג כרטיס מספסר מנגד אבי לא רצה לשמוע את השם פאריס והחליט שהוא רוצה לנסוע לריביירה יום למחרת

הסיבה לכך היא בגלל שאבי ההי 3 פעמים בפאריס
בשנת 1996 הוא היה בטיול מאורגן באיטליה, שוויץ וצרפת שם הוא פגש והכיר את איריס מי שהיא אשתו

בשנת 2000 הוא התחתן איתה ונסע איתה לירח דבש בלונדון ופאריס
ביוני 2015 חגג בנו הבכור אופק בר מצווה ובוילי הוא נסע איתו ועם איריס והאחות הקטנה של אופק לטיול מאורגן בבלגיה/הולנד וצרפת וזאת הייתה הפעם השלישית שהוא רואה את פאריס

לכן הוא לא רצה לשמוע את השם פאריס
אילו היה לנו כרטיסים לגמר הוא היה בא בגישה אחרת

הפתרון שמצאנו היה כזה
יום אחרי החצי הגמר נוסעים ברכב שכור לניס עד יום ראשון וביום ראשון אבי חזור למארסיי ומשם בטיסה לארץ ואילו אני,ציון ורועי טיסם מניס לפאריס

לכאורה אחלה פתרון שבעולם כולנו יצאנו מרוצים

רז 1978

New member
רועי מבטל את הנסיעה

במהלך שנת 2016 נתבשרנו שאוראין אשתו של רועי בהריון והיא צפוייה ללדת באמצע יולי 2016 (למעשה היא צפוייה ללדת כל יום) מתברר שזמן קצר אחרי שהזמנו את רטיסי הנסיעה והמלונות אוראין אשתו של רועי נכנסה להיריון רועי מבטל את הנסיעה כאשר בינתיים ישנם 8 כרטיסים למשחק אבל 3 כרגע נסויעם אך הבעייה נפתרה בסופו של דבר
דוד נוסף במשפחה שלי בא עם אשתו (שמו יעקב) במקום רועי בא אח של רועי ואת שני הכרטיסים הנוספים לחצי הגמר רכשו אבא של רועי וחבר של אבא של רועי אך אלו ישנו בכלל במלון אחר במארסיי

רז 1978

New member
טסים למארסיי

6.7 השעה כמעט 3:30 אני מתייצב בנתב"ג אני כבר פוגש שם את ציון ותוך זמן קצר מגיע גם אבי.
תור מטורף היה בנתב"ג תור כזה לא ראיתי מימיי מכל נסיעותיי לחו"ל
לרוב לוקח לי לא יותר מחצי שעה לסיים את כל הבידוק הביטחוני אך הפעם זה לקח לנו יותר משעה, בסופו של דבר אחרי יותר משעה של המתנה הגיע התור שלנו, תחקיר ביטחוני, מסירת מזוודות קבלת כרטיסי טיסה , דיוטי פרי ובאיחור לא רציני טסנו למארסיי

נחתנו במארסיי ומשם נסענו באוטובוס לתחנה המרכזית, משם ברכבת תחתית למלון הגענו למלון התקלחנו ונסענו לנמל שזה הנקודה המרכזית של העיר בערב נסענו לחוף הים שם הקרינו את המשחק בין פורטוגל לווילס על מקרן ענק ואלפים באו לראות את המשחק בחוף הים חזרנו בשעת לילה מאוחרת למלון
לילה טוב

רז 1978

New member
יום המשחק בין צרפת לגרמניה

מתעוררים בבוקר ואוכלים אוחרת בוקר נוסעים לנמל ושם נוסעים באוטובוס התיירים, מספיקים לעלות גם על הגלגלג הענק במארסיי הנמצא בנמל ומשקיפה על כל הנמל והסביבה חוזרים למלון למנוחה ובערב יוצאים למשחק

הכרטיסים היו לקטגוריה 3 והיו מאורחי השער בו ישבו הצרפתים או ליתר דיוק האולטרס של נבחרת צרפת. זאת הייתה חוויה והאוהדים האלו גרמו לרצות שצרפת תנצח וזה מה שקרה
צרפת ניצחה 0-2 ועלתה לגמר

משם נסענו שוב לנמל של מארסיי והאוהדים שם עשו חגיגות כאילו הם זכו ביורו חלקם הדליקו אבוקות ושרו והשתוללו והיו מאושרים עד הגג

יום שמח היה לצרפתים
חרנו למלון והיה עלינו להתכונן למחר זה היה הלילה האחרון שלנו במארסיי

רז 1978

New member
נפרדים מהעיר מארסיי ונוסעים לניס

יום שישי למחרת החצי הגמר בין צרפת לגרמניה נסענו ברכב שכור אני, אבי וציון לעיר ניס שבדרום צרפת
בדרך עצרנו בעיר ששמה טולון
בעבר הייתה לעיר הזאת קבוצת כדורגל בליגה הצרפתית הראשונה אך כיום היא משחקת בליגה החמישית, יצא לנו לעבור דרך האצטדיון שלהם ולפחות מבחוץ הוא נראה יפה עברנו גם דרך עיר ששמה סנט מקסים ובערב הגענו לניס

יום למחרת היינו בעיירה ששמה EZE זאת עיירה ששם הבתים נמצאים על ההר בתים של 2-3 קומות לכל היותר כאשר הבתים הגבוהים ביותר נמצאים מעל גובה העננים משם נסענו למונקו ואכלנו ארוחת צהריים שם אכלתי ספגטי שתתי מים מינרלים זה עלה לי 25 יורו, הסכום הכי גבוה ששילמתי על מצרכים כאלו, חזרנו למלון ובערב שוב נסענו למונאקו לראות איך היא נראית בלילה

חזרנו למלון נפרדנו מאבי ואני וציון התחלנו להתכונן ליום של המחר רק שלא ידענו איזה יום מטורף אנחנו הולכים לעבור

רז 1978

New member
יום הגמר מה קרה לנו בדיוק

יום ראשון ה 10.7 היינו צריכים לטוס מניס לפאריס טיסה של שעה ועשרים דקות הטיסה שלנו נקבעה ל 12:24 שעון צרפת החזרנו בשדה התעופה של ניס את הרכב השכור והלכנו לטרמינל ואז גילינו שיש התראה לחפץ חשוד שהבעייה נפתרה הייתה בעייה אחרת והיא שהמסוע של המזוודות לא עובד ובינתיים מועד הטיסה מתקרב

שאלנו מה קורה איתנו ואמרו לנו שהטיסה שלנו תתאחר
קיבלנו את כרטיסי העלייה למטוס הגענו לשער היציאה למטוס ואז התברר שהטיסה כבר יצאה ועלינו ללכת לאולם הנוסעים הנכנסים לקחת את המזוודות שלנו ולעשות צ'יק אין מחדש

עשינו צ'יק אין מחדש ואז התברר לנו שאין טיסות באותו יום והכל מלא
הסברנו להם שיש לנו כרטיסים לגמר והתחננו שימצאו לנו טיסה ובסופו של דבר נמצאה לנו טיסה ל 17:40 שעון מקומי אך בסופו של דבר גם זאת המריאה באיחור של שעה ונחתנו בשדה התעופה אורלי רק קצת לפני 20:00

רז 1978

New member
הדרמה בשדה התעופה אורלי נמשכת

אחרי שקיבלנו את המזוודות ולמזלינו הם הגיעו מהר נשאלה השאלה מה נעשה עם המזוודות שאלנו אם יש מחלקת שמירת חפצים בשדה התעופה אורלי והתברר לנו שלא החלטנו שנתפוס נהג מונית ונביא לו את הכתובת של המלון ושהוא יקח את המזוודות שלנו ואנחנו ניקח רכבת מהשדה התעופה לאצטדיון (אין טעם לקחת מונית שחלק מהדרכים חסומות)

אנחנו מתקרבים לתחנת המוניות ורואים תור של 200 איש לפנינו ממש כך
תפסנו נהג מונית שזה עתה הוריד נוסע והתחננו בפניו שיבין אותנו ואת הבעייה רק שהוא לא יודע אנגלית אז הוא התקשר לאשתו שיודעת אנגלית והוא תירגמה לו, הוא הבין את הבעייה שלנו ולקח אותנו לחבר שלו.
זה היה ללא ספק הימור גדול מה שעשינו

הוצאתי מתיק היד את המצלמה שלי, הצעיף של הפועל רמת גן והבאתי לנהג המונית את המזוודה שלי ותיק היד שלי שכל מה שיש לי מלבד שני הדברים הללו זה ארנק ודרכון וכמובן כרטיס הכניסה למשחק הגמר

רז 1978

New member
סוף סוף נוסעים למשחק

רצנו בהיסטריה לתחנת הרכבת של אורלי הצמודה לשדה התעופה
היה עלינו לנסוע ברכבת תחנה אחת ומשם היא מתחברת לרכבת התחתית ברכבת התחתית מדובר בנסיעה של חצי השעה
בינתיים המשחק מתחיל וכל מה אני מקווה זה שלא יפול גול

אגב שכחתי לומר את הכרטיסים לגמר קנינו שבועיים לפני שמחק הגמר דרך קבוצת פייסבוק של ישראלים מוכרים לישראלים כרטיסים ליורו 2016

דוד שלי יעקב שגם היה בחצי הגמר וגם קנה כרטיס לגמר והיה (כולנו בגמר קנינו לקטגוריה 2 אך לא ישבנו באותו צד) עידכן את דוד שלי ציון מה קורה בזמן שהיינו בדרך לאצטדיון הוא עצמו ידע את היום המטורף שאנחנו עוברים כך שבדרך לאצטדיון ידענו מה קרה לרונאלדו

אנחנו מגיעים ואני מחליט שאני לא מוותר על המצלמה שלי שאיתה לא נתנו לי להיכנס אשתקד לגמר הליגה האירופאית בטענה (שהיא נכונה שלעצמה) שהיא חצי מקצוענית אז שהגעתי לעמדת הבידוק הביטחוני התנהגתי כמו הגמד הרשע מהיה היה שהיה מחפש לפעמים לתחמן ובאתי לשני המאבטחים ואמרתי להם אני מצטער על האיחור בוטלה הטיסה שלי של הצהריים מניס והעלו אותי על טיסה מאוחרת ורק עכשיו הגעתי

היו שם מאבטחת ומאבטח
המאבטחת מסתכלת עליי ועוד שנייה צוחקת והמאבטח מסתכל עליי ולא מוציא מילה מהפה אך הוא מסתכל עליי כאילו הוא מרחם עליי

זה בדיוק מה שחיפשתי
התנהגתי כמו המגד הרשע מהיה היה וקיוותי שאולי עם ההצגה הזאת יתנו לי להכניס את המצלמה שלי
המאבטח מתחיל למשש את המצלמה כאילו זה פרי ולהבחון אותה אך לבסוף מוותר ומאפשר לי להכניס אותה
באותה רגע חייכתי לעצמי רק שעליי לעלות כעת לא מעט מדרגות בדרך לאצטדיון

עלינו את המדרגות ולבסוף הגענו בערך דקה 40

רז 1978

New member
מחצית שנייה + הארכה

הבנתי שחוץ מהפציעה של רונאלדו לא הפסדתי הרבה במחצית הראשונה[
במחצית השניהי לקראת הדקה ה70 כבר לא רציתי שיהיו גולים ב 20 הדקות שנותרו ורציתי הארכה שזה יהיה פיצוי בשבילי על כך שהפסדנו 40 דקות וכן את האווירה לפני המשחק והטקס באצטדיון לפני המשחק

בדקה ה 90 משאלתי כמעט ולא נענתה אחרי שצרפת כמעט וכבשה

בהארכה לא היה איכפת לי מי תנצח בסופו של דבר פורטוגל כבשה ואני שישבתי בפינת דגל הקרן ראיתי את הגול היטב שכן הגול היה בצד שישבתי

הצרפתים היו בהלם הפורטוגלים שהיו המיעוט באצטדיון היה באטרף

המשחק נגמר בזכייה מפתיעה של פורטוגל

בינתיים הגיע חצות והנה יש לי יום הולדת

רז 1978

New member
שני ימי הולדת בפאריס

יום למחרת חגגתי יום הולדת בפאריס ואילו יום למחרת יום שלישי זה היה היום הולדת שלי לפי התאריך העברי

ביום וחצי שהיינו שם היינו בשאנז אליזה, עברנו דרך שער הניצחון (אך לא עלינו) הרובע הלטיני ויום למחרת מגדל אייפל

הטיסה שלנו הייתה אמורה להמריא ביום שלישי בשעה 18:45 אך התעכבה בחצי שעה נחתנו בלילה שבין שלישי לרביעי בשעה 01:15 וערך בשתיים וחצי הגעתי הביתה סחוט , מותש, עייף אך מאושר

סוף

somone1411

New member
כיף לך

שנים כבר אני מתכנן לנסוע למארסיי ודוחה את זה.
בעונה הקרובה, בלי נדר, אני אארגן לך איזה משחק בית של מארסיי, כנראה מול פ.ס.ז'. מת כבר להיות בולודרום (ולא עם קהל יורו, אלא עם אוהדי מארסיי!)

רז 1978

New member
האצטדיון הזה הוא מדהים

ומה שאהבתי זה הקירבה לרכבת התחתית של מארסיי
לא צריך לנסוע ברכבים הרכבת התחתית מגיעה קרוב לשם

בכלל אם אני הייתי נשיא פיפ"א או אופ"א הייתי פוסק שכל אצטדיון שמארח משחק במונדיאל או ביורו או גמר ליגת האלופות/גמר ליגה אירופאית חובה שתהייה בקרבתו תחנת רכבת תחתית/רכבת קלה על מנת שיוכל לארח משחק שכזה

אם תיסע למארסיי אני ממליץ לך לא לוותר על ביקור בנמל של מארסיי שזה אחד המקומות המרכזיים בעיר

אגב אחרי המשחק של צרפת נגד גרמניה לא מעט אוהדים צרפתיים נסעו לשם, הדליקו אבוקות ועשו שמח כאילו זה יום העצמאות של צרפת

למעלה