יוצא המרצע מן השק, מוקמת ממשלת שמאל

ערני31

Well-known member
תקשיב ידידי העולם כולו זה הנברא ולנברא הזה יש בורא והבורא היה קיים תמיד כיוון שלא שייך בו מושג הזמן הוא לא כמו הנברא שיש לו צורה להסביר לך מה הוא כן אי אפשר כי אין לנו השגה בו יש משפט שאמר על זה החזון איש "אילו ידעתיו הייתיו" ובכל מקרה גם אם תבחר להתכחש למציאותו אתה תמיד תהיה כפוף לחוקים שהוא קבע בעולם רק שאתה יכול להקשיב להוראות שלו ולהנות מהחיים וזה לא קשה כמו שנראה לך

ערני31

Well-known member
בנוסף עוד זוית להבנת העניין, אתה מתייחס לזה כמו אל אדם שילד בן, אז אתה אומר אם הוא ילד בן גם אותו מישהו הוליד, אבל האמת היא שזה כמו שאתה תיצור למשל כד, ואז תגיד אם יצרתי כד אז כד יצר אותי, זה פשוט סוג אחר של יצור.

d70

Well-known member
בנוסף עוד זוית להבנת העניין, אתה מתייחס לזה כמו אל אדם שילד בן, אז אתה אומר אם הוא ילד בן גם אותו מישהו הוליד, אבל האמת היא שזה כמו שאתה תיצור למשל כד, ואז תגיד אם יצרתי כד אז כד יצר אותי, זה פשוט סוג אחר של יצור.

ומה אתה עושה? מפנטז בראש על כד ולא מבין למה האחרים לא מתפעלים ממנו..

d70

Well-known member
טוב כשתדבר לעניין נדבר
מה לא *לעניין* במה שאמרתי?
אתה טוען שיש אלוהים-כל-יכול-יודע-כל-משפיע-על-הכל רק מה? - אף אחד לא רואה אותו,לא שומע אותו או מראה בדל לקיומו וכוחותיו המאגיים - ואני לא מדבר לעניין?

ערני31

Well-known member
זה המצב אי אפשר לראות אותו אבל הוא קיים אתה לא רוצה להאמין זכותך

d70

Well-known member
לך יש כשל לוגי אתה חושב שאלוהים הוא בנאדם כמוך אבל העובדה היא שהוא לא בן אדם ואין לו גוף משמע משהו שמגביל אותו אבל עזוב תמשיך לחשוב מה שבא לך בסופו של דבר אתה כפוף לחוקים שהוא קבע בעולם תרצה או לא תרצה

אין לו גוף, לא רואים אותו, לא את כוחותיו, מאמיניו סובלים, מאמיניו לא מפחדים ממנו כי מבינים שלא יקרה להם כלום. בקיצור- פנטזיה.

marabo

Well-known member
אין לו גוף, לא רואים אותו, לא את כוחותיו, מאמיניו סובלים, מאמיניו לא מפחדים ממנו כי מבינים שלא יקרה להם כלום. בקיצור- פנטזיה.
לצורך הדיון נזרום איתך, הכל שקר, הוא לא קיים והתנ"ך שקר.
מדוע אתה או הוריך באו לכאן ושדדו אדמה שאינה שלהם מפליטים פלסטינים אומללים?

d70

Well-known member
לצורך הדיון נזרום איתך, הכל שקר, הוא לא קיים והתנ"ך שקר.
מדוע אתה או הוריך באו לכאן ושדדו אדמה שאינה שלהם מפליטים פלסטינים אומללים?

ברמת המדינה לא היה פה שוד. ירדן סוריה ומצרים הפסידו את השטח במלחמה לישראל והעולם ממשיך להסתובב.
זה בכלל לא משהו שאנחנו המצאנו אף אחד לא באמת יבוא לעשות לנו משהו בנידון כמו לא עושים לאחרים (ארה"ב, רוסיה,טורקיה וכו')
את הדירות קנו אני וההורים בכסף.
אם ישראל כל כך טובה ליהודים , למה רבים מהם שמגיעים ממדינות אחרות חוזרים בחזרה או עוברים הלא למדינות אחרות?

ערני31

Well-known member
אם אתה לא רואה גלי רדיו וסלולר ומאמין שהם קיימים כי אתה רואה את ההשפעות שלהם אז אין סיבה שלא תאמין בבורא שמחייה את העולם בכל רגע ורגע ואתה רואה את ההשפעה הזו שלו הרי מה תגיד שהכל עובד על בטריות?

Critical Thinking

Well-known member
אם אתה לא רואה גלי רדיו וסלולר ומאמין שהם קיימים כי אתה רואה את ההשפעות שלהם אז אין סיבה שלא תאמין בבורא שמחייה את העולם בכל רגע ורגע ואתה רואה את ההשפעה הזו שלו הרי מה תגיד שהכל עובד על בטריות?
אני לא רואה מחוץ לתחום 400 עד 700 ננומטר, ולא שומע מחוץ לתחום 20 עד 20000 הרץ, אך אני מסוגל לבנות מיכשור הקולט תופעות בתחומים אלה ומציגם לי בהדמיה בתחומים אותם אני מסוגל לחוש, והמיכשור מסוגל גם להקליט את ה- physical impressions הללו ולהציגם לפי דרישה. ולא מדובר בחוויה אישית. כל הבונה מיכשור כזה יראה אותו הדבר. אותן תוצאות. החוויה היא פומבית.

מנגד, אלהיך נראה לכל אחד ממאמיניו באפן יחודי לו. מדובר ב"חוויה" אישית, פרטית.

אילו physical impressions מסוגל אלהיך להפיק?
הרי הוא אימטריאלי לחלוטין.
איש לא ראהו, איש לא שמעו, אפילו לא משה.
כל הנביאים ראוהו או שמעוהו רק בחזיון ("מחזה" בלשון הרמב"ם), אולי בעקבות עישון משהו משובח.

הצג נא את הראיה החזקה ביותר לדעתך לקיומו גם מחוץ לתחום אשר בין שתי אזניך.

הצבתי לך אתגר להצביע על חוק כלשהו שיצר, ואינך מסוגל להצביע ולו על אחד...

נערך לאחרונה ב:

ערני31

Well-known member
אמרתי לך כבר כולם רואים את ההשפעה שלו בזה שהוא מחייה את כל העולם בכל רגע ורגע ולגבי חוקי הטבע תפתח ויקיפדיה אין לי כח להיכנס לזה ובכל מקרה ההתעקשות שלך מובנת לי כי אני מבין שאתה חושב על סמך מידע מוטעה שלהאמין בו זה מחייב חיים קשים ומלאי סבל אבל זה בא מהגישה הנוצרית והמוסלמית ועקב הגלות בתוך העמים הנוצריים והמוסלמים ביהדות האמונה נותנת חיים קלים ומלאי תענוג אצל אלה השומרים תורה באמת כל מצווה היא כמו יהלום קלה ויקרה אבל זה דורש הרבה לימוד תורה שגם הוא קל ומענג כל מה שצריך זה לבחור בטוב

Critical Thinking

Well-known member
אמרתי לך כבר כולם רואים את ההשפעה שלו בזה שהוא מחייה את כל העולם בכל רגע ורגע ולגבי חוקי הטבע תפתח ויקיפדיה אין לי כח להיכנס לזה ובכל מקרה ההתעקשות שלך מובנת לי כי אני מבין שאתה חושב על סמך מידע מוטעה שלהאמין בו זה מחייב חיים קשים ומלאי סבל אבל זה בא מהגישה הנוצרית והמוסלמית ועקב הגלות בתוך העמים הנוצריים והמוסלמים ביהדות האמונה נותנת חיים קלים ומלאי תענוג אצל אלה השומרים תורה באמת כל מצווה היא כמו יהלום קלה ויקרה אבל זה דורש הרבה לימוד תורה שגם הוא קל ומענג כל מה שצריך זה לבחור בטוב
לא, אינך יכול לדבר בשם כולם.
אינני רואה ראיה כלשהי לקיומו מחוץ לתחום אשר בין שתי אזניך.
אני יודע היטב מה מקור חוקי הטבע וטוען שאינם מעשה ידי אֵל.
אתה טוען שהחוקים הם מעשה ידיו אך אינך מסוגל להצביע ולו על אחד.
בחרתי בלמודים ואינני מוצא אֵל בתחום כלשהו...

marabo

Well-known member
לא, אינך יכול לדבר בשם כולם.
אינני רואה ראיה כלשהי לקיומו מחוץ לתחום אשר בין שתי אזניך.
אני יודע היטב מה מקור חוקי הטבע וטוען שאינם מעשה ידי אֵל.
אתה טוען שהחוקים הם מעשה ידיו אך אינך מסוגל להצביע ולו על אחד.
בחרתי בלמודים ואינני מוצא אֵל בתחום כלשהו...
בא נסיים את הוויכוח.
נסכים שאבא שלי הוא יציר האל ואבא שלך הגיע מפיצוצים ומפצים.
כל אחד והאבא שלו.

marabo

Well-known member
יש לך כשל לוגי ברקורסיה שבנית לעצמך :ROFLMAO:
אין כשל לוגי, הכשל הוא אצלך, אתה חושב במושגים של בשר ודם המוגבל בזמן ומקום.
לאל אין מוגבלות כזאת, כשתוציא את המושגים האלה מהחשיבה הרקורסיה עובדת מצוין.

d70

Well-known member
אין כשל לוגי, הכשל הוא אצלך, אתה חושב במושגים של בשר ודם המוגבל בזמן ומקום.
לא אני לא. העקביות באי-נראותו
לאל אין מוגבלות כזאת, כשתוציא את המושגים האלה מהחשיבה הרקורסיה עובדת מצוין.
כלומר אתה מנסה להפעיל היגיון ע"י הנחות לא הגיוניות סותרות?
ככה זה שמנסים לתת הגיון ביציר הדמיון..

marabo

Well-known member
אמור לי מהו מספרו הסודר של אלהיך באינסוף ואומר לך מי קדמו...פשוט הסגרת בחוסר זהירות כי אינך מבין מהו אינסוף...
אם יש לו קודם הרי שאינו האל. שלאל בהגדרה אין קודם.
אתה מוזמן ללכת עד האינסוף ולמצוא אותו שם.
כעת תגיד לי שאף פעם לא תגיע לאינסוף כי לאן שלא תגיע יהיה המשך. זה נכון במושגים המוגבלים של בשר ודם של זמן ומקום. לאל אין מוגבלות כזאת ולכן הוא שם.

למעלה