יוצא המרצע מן השק, מוקמת ממשלת שמאל

1ספי11

Well-known member
נתחיל בזה שבן גוריון שהיה משלכם החליט שזו תהיה מדינה יהודית, הוא אפילו כתב ככה במגילת העצמאות.
ואם אתה טוען שהיהדות היא מיתולוגיה אז איך בגלל סיפורי כיפה אדומה החלטתם לבוא לכאן ולשדוד אדמות של פלסטינים?
אתה מתבלבל בין מדינה יהודית למדינה של הדת היהודית.

evglev1

Well-known member
מנהל
זה בדיוק העניין, אנחנו חיים במדינה יהודית, לא במדינת כל אזרחיה
השאלה אם אנחנו במדינת הדת היהודית או במדינת העם היהודי, הציונות שאפה להקים מדינת לאום לעם היהודי ולא גרסה יהודית לוותיקן לדת היהודית.

marabo

Well-known member
השאלה אם אנחנו במדינת הדת היהודית או במדינת העם היהודי, הציונות שאפה להקים מדינת לאום לעם היהודי ולא גרסה יהודית לוותיקן לדת היהודית.
יקירי, בציונות היו הרבה זרמים, מהמזרחי ועד לקומוניסטים, כשקמה המדינה החליטו שנותנים לכולם את תחושת השייכות ומקפיאים את הסטטוס קוו.
אתם חושבים שאתם הליברמנים בעלי הבית של הציונות והיא צריכה להתנהל רק בדרך שלכם.

evglev1

Well-known member
מנהל
יקירי, בציונות היו הרבה זרמים, מהמזרחי ועד לקומוניסטים, כשקמה המדינה החליטו שנותנים לכולם את תחושת השייכות ומקפיאים את הסטטוס קוו.
אתם חושבים שאתם הליברמנים בעלי הבית של הציונות והיא צריכה להתנהל רק בדרך שלכם.
אנחנו לא בעלי הבית ואתם לא בעלי הבית, אבל הסטטאטוס קוו בשבת לא מאפשר לחילוניים ואפילו מסורתיים שאין להם רכב פרטי או/ו אין להם רישיון נהיגה להעביר את השבת בכבוד. מצידי שהמדינה תסבסד מוניות ספיישל לאנשים שהמוגבלות שלהם מונעת מהם להשיג רישיון או מקשה עליהם ולאנשים שאין בידיהם המשאבים הדרושים כדי לקנות רכב. אבל כפי שאין למדינה את היכולת הכלכלית להוסיף עוד יום מנוחה יום מנוחה אכן רוחני בדרך הדתית ויום אחד של שבתון לדרך החילונית של כדורגל, קולנוע, ים ובריכה כי אי אפשר להסתפק רק ב-4.5 ימי עבודה בשבוע כך גם אין למדינה כסף לסבסד מוניות ספיישל למנועים מרכישת רכב או מנועים מהשגת רישיון נהיגה.

marabo

Well-known member
אנחנו לא בעלי הבית ואתם לא בעלי הבית, אבל הסטטאטוס קוו בשבת לא מאפשר לחילוניים ואפילו מסורתיים שאין להם רכב פרטי או/ו אין להם רישיון נהיגה להעביר את השבת בכבוד. מצידי שהמדינה תסבסד מוניות ספיישל לאנשים שהמוגבלות שלהם מונעת מהם להשיג רישיון או מקשה עליהם ולאנשים שאין בידיהם המשאבים הדרושים כדי לקנות רכב. אבל כפי שאין למדינה את היכולת הכלכלית להוסיף עוד יום מנוחה יום מנוחה אכן רוחני בדרך הדתית ויום אחד של שבתון לדרך החילונית של כדורגל, קולנוע, ים ובריכה כי אי אפשר להסתפק רק ב-4.5 ימי עבודה בשבוע כך גם אין למדינה כסף לסבסד מוניות ספיישל למנועים מרכישת רכב או מנועים מהשגת רישיון נהיגה.
קודם כל, אם רוצים אפשר להסתפק בכל דבר, אם לא רוצים ומעדיפים לריב ולהתקוטט אז אי אפשר להסתפק בכלום.
ודבר שני, חלק גדול מהאכלוסיה עובד רק 5 ימים ויש לו את יום ששי.
מי שעובד בשישי ימי העבודה שלו באמצע השבוע קצרים יותר ויש לו זמן פנוי כל יום בשעות אחר הצהריים.
ויש מי שרוצה לריב כדי לצבור הון פוליטי כמו ליברמן.

Critical Thinking

Well-known member
רב-שיח אהבלי.
האל אימטריאלי לחלוטין ומצוי אך (בתבן אשר) בין אזני המאמין בקיומו.
איש לא ראהו ולא שמעו, אפילו לא משה.
נביאים ראוהו רק בחזיון ("מחזה נבואה", בלשונו של הרמב"ם), אולי בעקבות עישון משהו משובח.
קראו משנה תורה, הלכות יסודי התורה פרק א' פסוקים ח'-י"ג...

הנה מבחר תרוצים ל"הסברת" הנהגתו:
א) כל דעביד רחמנא, לטב עביד (ברכות ס ב)
ב) נשתנו הטבעים
ג) עולם כמנהגו נוהג
ד) אין אדם נוקף אצבעו מלמטה אלא אם כן מכריזין עליו מלמעלה (חולין ז ב)
ה) מגלגלין זכות על ידי זכאי וחובה על ידי חייב (שבת לב א)
ו) נסתרו דרכי האל

marabo

Well-known member
רב-שיח אהבלי.
האל אימטריאלי לחלוטין ומצוי אך (בתבן אשר) בין אזני המאמין בקיומו.
איש לא ראהו ולא שמעו, אפילו לא משה.
נביאים ראוהו רק בחזיון ("מחזה נבואה", בלשונו של הרמב"ם), אולי בעקבות עישון משהו משובח.
קראו משנה תורה, הלכות יסודי התורה פרק א' פסוקים ח'-י"ג...

הנה מבחר תרוצים ל"הסברת" הנהגתו:
א) כל דעביד רחמנא, לטב עביד (ברכות ס ב)
ב) נשתנו הטבעים
ג) עולם כמנהגו נוהג
ד) אין אדם נוקף אצבעו מלמטה אלא אם כן מכריזין עליו מלמעלה (חולין ז ב)
ה) מגלגלין זכות על ידי זכאי וחובה על ידי חייב (שבת לב א)
ו) נסתרו דרכי האל
קיום האל הוא ברור כי לכל נברא יש בורא.
אי קיומו זו מחשבה הנמצאת בתבן שבין אוזני הכופר.

Critical Thinking

Well-known member
קיום האל הוא ברור כי לכל נברא יש בורא.
אי קיומו זו מחשבה הנמצאת בתבן שבין אוזני הכופר.
אם לכל משהו קיים חייב להיות בורא, אזי גם לבורא חייב להיות בורא...או שבורא אינו קיים...

נערך לאחרונה ב:

ערני31

Well-known member
לך יש כשל לוגי אתה חושב שאלוהים הוא בנאדם כמוך אבל העובדה היא שהוא לא בן אדם ואין לו גוף משמע משהו שמגביל אותו אבל עזוב תמשיך לחשוב מה שבא לך בסופו של דבר אתה כפוף לחוקים שהוא קבע בעולם תרצה או לא תרצה

Critical Thinking

Well-known member
לך יש כשל לוגי אתה חושב שאלוהים הוא בנאדם כמוך אבל העובדה היא שהוא לא בן אדם ואין לו גוף משמע משהו שמגביל אותו אבל עזוב תמשיך לחשוב מה שבא לך בסופו של דבר אתה כפוף לחוקים שהוא קבע בעולם תרצה או לא תרצה
אילו חוקים קבע בעולם יציר דמיונך זה?

ערני31

Well-known member
אתה נשמע אדם חכם נראה לי שאתה מכיר אחד או שניים ואגב אני לא מתיימר לדעת הכל אני פשוט יודע מספיק כדי לדעת שאני לא יודע הכל

Critical Thinking

Well-known member
אתה נשמע אדם חכם נראה לי שאתה מכיר אחד או שניים ואגב אני לא מתיימר לדעת הכל אני פשוט יודע מספיק כדי לדעת שאני לא יודע הכל
יפה, לפחות אתה נוהג על פי "למד לשונך לומר איני יודע שמא תתבדה ותאחז" (ברכות ד א) ואם כן - מדוע אתה מצהיר כי אלהיך ברא חוקי טבע מבלי להיות מסוגל להצביע ולו על אחד?

d70

Well-known member
אין קשר לבני אדם/לא בני אדם.
הרי אם לכל דבר יש "בורא", אז גם לכל אל יש מישהו מעליו.
מצד שני אם החלטנו שבעצם אין לכל דבר "בורא" אז אפשר לטעון לבני האדם אין אין בורא.

שמנסים להחיל "חוקים" על משהו דמיוני שכל אחד תופס אותו אחרת ע"י ניחושים ולא ע"י עובדות - זה מה שקורה.

למעלה