יופי של ממשלה מאוחדת

Harrington

Well-known member
מנהל
אז מה דעתך עליה כשרת תחבורה?
על רגב? אין לי דעה מגובשת. פשוט לא התעמקתי יותר מדי בפועלה. בגדול היו כמה דברים שהיא עשתה שמצאו חן בעיני. ראיתי כאן איזו מתקפה עליה בעניין כלשהו לגביו לא הסכמתי עם התוקפים אלא דווקא איתה. אבל מכאן ועד לגיבוש עמדה של 'שרה טובה' או לא, אני עדיין לא שם וכנראה שגם כבר לא אהיה. בכל מקרה אענה לך באופן גורף, שהעובדה שמדובר בגב' מירי רגב לא פוסלת מבחינתי משום בחינה. אמנם אני מסויג ממנה ברמה האישית לאור פועלה בגירוש 2005. אבל לא די לי בכך כדי לקבוע עמדה על פעילות שאני בקושי מכיר.

סתוונית333

Well-known member
להבהרה: שאשא ביטון היא אחת הפוליטיקאיות המוכשרות שצמחו בישראל באחרונה. כיו"ר וועדת הקורונה היא תפקדה מעולה. ייתכן מאוד, שכשרה היא לא כזאת מוצלחת כפי שחשבנו שהיא יכולה להיות. ועדיין, אם הברירה היא שמירי רגב תהיה שרת החינוך- היא עדיפה על הפרחה המשוגעת.

אתה סותר את עצמך .
כיו"ר ועדת הקורונה ההתנגדות שלה יכלה לסכן הרבה יותר מאשר תפקידה כשרה.
ואיך אתה משווה את מירי גרב אליה? שאשא ביטון קיבלה את המשרד הנכון שתפור עליה.

evglev1

Well-known member
מנהל
אתה סותר את עצמך .
הגל השני פרץ ממערכת החינוך וגם עכשיו הילדים לא מחוסנים. לא הייתה שום הצדקה לסגירת הבריכות וחדרי הכושר והממשלה עשתה זאת מפופוליזם זול, רק כדי להראות שעושים משהו והיא הצילה את כבוד המדינה בכך שדחתה את רוע הגזירה. אבל בתור שרת החינוך לקיים את הלימודים כאילו אין קורונה זה לטמון את הראש בחול במיוחד שילדי בתי הספר היסודיים לא מחוסנים ואין חיסון שמאושר עבורם.

dory30

Well-known member
מה קרה ששינית את דעתך עליה?
ולמה אתה משקר שהיא מכחישה קורונה?
לא משקר, זה הרושם שהיא יוצרת. תקראי את התשובה שלי להרינגטון.

סתוונית333

Well-known member
לא משקר, זה הרושם שהיא יוצרת. תקראי את התשובה שלי להרינגטון.

במקום שאני אקרא מה שכתבת למישהו אחר שבדר"כ אני מדלגת עליו ,
כדאי שתקרא את ההתקפות הבוטות כלפיה .
לא יודעת , אבל מדבריך נוצר הרושם שהממשלה הזאת השפיטה אותך בדיוק כמו שביבי סימם את הביביסטים שלו.

סתוונית333

Well-known member
אני חושב שחברת הכנסת מירב בן ארי מיש עתיד (לשעבר כולנו) יכולה לפשר בין הורוביץ לשאשא ביטון (לשעבר כולנו) וליצור ביניהם שפה משותפת.

לפי מה?
שמעתי אותה היום מתראיינת ב-12 בהקשר אחר והיא נשמעה כמו אלה שמדקלמים מדף מסרים.

לפי מה?
שמעתי אותה היום מתראיינת ב-12 בהקשר אחר והיא נשמעה כמו אלה שמדקלמים מדף מסרים.
לא יודע אבל שווה לנסות - שאשא ביטון היא אישה משכילה ומתחום החינוך, ואין לי צל של ספק שהיא נחרדת מההשלכות הנפשיות על מיליוני ילדים שנמצאים בפוסט טראומה תוךכדי התהוות טראומה חדשה של המגפה. היא מבינה שביה"ס הוא לא רק מסגרת חינוכית ובטח לא סתם בייביסיטר, אלא פשוט חממת מגן חברתית.

סתוונית333

Well-known member
לא יודע אבל שווה לנסות - שאשא ביטון היא אישה משכילה ומתחום החינוך, ואין לי צל של ספק שהיא נחרדת מההשלכות הנפשיות על מיליוני ילדים שנמצאים בפוסט טראומה תוךכדי התהוות טראומה חדשה של המגפה. היא מבינה שביה"ס הוא לא רק מסגרת חינוכית ובטח לא סתם בייביסיטר, אלא פשוט חממת מגן חברתית.

שני דברים מרגיזים בקשר אליה:
שדווקא חבריה לממשלה תוקפים אותה באכזריות שלא מגיעה לה.
וששופטים אותה ומטילים ספק בדרך החשיבה שלה בטרם פתיחת שנת הלימודים.
תנו לה לעבוד ואחרי זה תבקרו אותה לטוב או לרע.

סתוונית333

Well-known member
זה בדיוק המינוס שאני מדבר עליו = 12 שנות הדרדרות חברתית רבתי בקצב שיא ואז מגיעה הקורונה שמאיצה את זה.

אין סבלנות לאף אחד להמתין דקה לשיפור...

צריך לעשות הבחנה בין הנושאים השונים ולא להשתמש אוטומטית בסיבה הנכונה שלשמה הוקמה הממשלה - ריפוי ושיקום.
וכאן אני מתכוונת להתנהלות הכושלת של הממשלה הזאת גם זו הפנימית שבין חבריה השונים
וגם הזלזול כלפי האזרחים כמו ההסתה של בנט, ההחלטות המוזרות של משרד הבריאות והגזרות שמנחית ליברמן.
בינתיים זה נראה שהממשלה דואגת לעצמה ולרווחתה וגם משדרת חוסר החלטה ואונים. ואני לא חושבת שזה תלוי בימי החסד שכביכול מגיעים לה..
זו דעתי .

צריך לעשות הבחנה בין הנושאים השונים ולא להשתמש אוטומטית בסיבה הנכונה שלשמה הוקמה הממשלה - ריפוי ושיקום.
וכאן אני מתכוונת להתנהלות הכושלת של הממשלה הזאת גם זו הפנימית שבין חבריה השונים
וגם הזלזול כלפי האזרחים כמו ההסתה של בנט, ההחלטות המוזרות של משרד הבריאות והגזרות שמנחית ליברמן.
בינתיים זה נראה שהממשלה דואגת לעצמה ולרווחתה וגם משדרת חוסר החלטה ואונים. ואני לא חושבת שזה תלוי בימי החסד שכביכול מגיעים לה..
זו דעתי .
הפיתרון הוא שרק אדם אחד מקצועי יופיע מול הציבור פעמיים בשבוע בשעה קבועה וימסור דו"ח מצב ביניים והחלטות.

זו צריכה להיות דמות שמראש מקובלת כאמינה ונטולת מניירות.

שאת כל הריבים וההחלטות יעשו ביניהם השרים וסביב שולחן הממשלה, אחרת נידרדר מהר מאוד למקומות שהיינו בהם בין הסגרים...

סתוונית333

Well-known member
הפיתרון הוא שרק אדם אחד מקצועי יופיע מול הציבור פעמיים בשבוע בשעה קבועה וימסור דו"ח מצב ביניים והחלטות.

זו צריכה להיות דמות שמראש מקובלת כאמינה ונטולת מניירות.

שאת כל הריבים וההחלטות יעשו ביניהם השרים וסביב שולחן הממשלה, אחרת נדרדר מהר מאוד למקומות שהיינו בהם בין הסגרים...

רעיון טוב ,
אבל עדיין זה לא מספיק .
יש משהו לא בריא במקבץ האנושי שמרכיב את הממשלה הזו .

אלפיני

Well-known member
יש משהו לא בריא במקבץ האנושי שמרכיב את הממשלה הזו .
המקבץ הזה משקף את אזרחי מדינת ישראל. צריך ללמוד לעבוד עם הנתון הזה.
שאשא ביטון בהחלט מנסה לקחת יוזמות שייעלו את המערכת בראשותה . אפילו דברים קטנים כמו מועד ב בבחינות בגרות בשפה או תוכנית להכנסת מושגים פרקטיים כחלק מהלימוד.

מצד שני, גם אצלה ישנם חשבונות אישיים. לא לעניין שהיא קופצת מעל הפופיק של משרדה ודורשת לפטר ממוני קורונה במשרד הבריאות.

המגפה הזו היא עובדה קיימת שמולה היא צריכה להכין את המערכת בראשותה לתרחישים שהיא מייצרת. אף אחד לא אוהב ללמוד בקפסולות או בזום. אבל שאשא ביטון צריכה להכין את המערכת שלה להעביר תכנים באופן אפקטיבי גם בתרחיש בו תידרש לשוב וללמוד באופן הזה.

סתוונית333

Well-known member
המקבץ הזה משקף את אזרחי מדינת ישראל. צריך ללמוד לעבוד עם הנתון הזה.
שאשא ביטון בהחלט מנסה לקחת יוזמות שייעלו את המערכת בראשותה . אפילו דברים קטנים כמו מועד ב בבחינות בגרות בשפה או תוכנית להכנסת מושגים פרקטיים כחלק מהלימוד.

מצד שני, גם אצלה ישנם חשבונות אישיים. לא לעניין שהיא קופצת מעל הפופיק של משרדה ודורשת לפטר ממוני קורונה במשרד הבריאות.

המגפה הזו היא עובדה קיימת שמולה היא צריכה להכין את המערכת בראשותה לתרחישים שהיא מייצרת. אף אחד לא אוהב ללמוד בקפסולות או בזום. אבל שאשא ביטון צריכה להכין את המערכת שלה להעביר תכנים באופן אפקטיבי גם בתרחיש בו תידרש לשוב וללמוד באופן הזה.

אין לי ספק שהיא לוקחת בחשבון אפשרויות אחרות ונערכת אליהם.
בינתיים פורסם ששנת הלימודים תיפתח כרגיל ללא קפסולות וזה מספיק . היא לא חייבת לפרוש כרגע בפני הציבור את תכניות המגירה שלה.

אלפיני

Well-known member
אין לי ספק שהיא לוקחת בחשבון אפשרויות אחרות ונערכת אליהם.
בינתיים פורסם ששנת הלימודים תיפתח כרגיל ללא קפסולות וזה מספיק . היא לא חייבת לפרוש כרגע בפני הציבור את תכניות המגירה שלה.
עדיף אם כן.

dory30

Well-known member
אתה סותר את עצמך .
רגב לא ראויה לכהן בכנסת, בכלל. הנזקים שגרמה למשרד התרבות והתחבורה ידועים לכל. הבעיה היא, ששאשא ביטון אכן מתאימה- אבל היא לוקחת על עצמה אחריות כבדה מדי. אם ההתנגדות שלה תכשיל מהלך שנועד להבטיח את שלומם של התלמידים וצוותי ההוראה - מה היא עשתה בכך? הקשורים למערכת החינוך יראו בה כאשמה שהילדים שוב בבית מול הזום- במקום בכיתות.

סתוונית333

Well-known member
רגב לא ראויה לכהן בכנסת, בכלל. הנזקים שגרמה למשרד התרבות והתחבורה ידועים לכל. הבעיה היא, ששאשא ביטון אכן מתאימה- אבל היא לוקחת על עצמה אחריות כבדה מדי. אם ההתנגדות שלה תכשיל מהלך שנועד להבטיח את שלומם של התלמידים וצוותי ההוראה - מה היא עשתה בכך? הקשורים למערכת החינוך יראו בה כאשמה שהילדים שוב בבית מול הזום- במקום בכיתות.

איך אתם קובעים מראש שהיא תיכשל ?
סורי, אבל אתם ירדתם מהפסים!

למעלה