יונקרס נדלק רק כשהמכסה של הלהבות פתוח

torahview

New member
ב"ה

שלום לכולם

יש לי יונקרס ferroli די ישן (כ-20 שנה).

אם המכסה של הלהבות סגור אז רק הלהבה שליד המצית נדלקת והאש לא עוברת לשאר הלהבות ואז תוך כמה שניות היונקרס נכבה ועובר למצב תקלה.

רק כשאני מפרק את המכסה שלפני הלהבות אז האש עוברת גם ללהבות האחרות והיונקרס נדלק באופן תקין.

אני מבין מהנ"ל מזה שחסר ליונקרס חמצן אבל אני לא מצליח להבחין בשום סתימה.

בינתיים מה שאני עושה - עד למציאת פתרון אמיתי זה סגרתי אמנם את המכסה בחזרה אבל הוצאתי את הזכוכית הקטנה של ה"קוקר" (דרכו אפשר לראות אם נדלקו הלהבות) ואז כל פעם מיד לאחר שנדלקה הלהבה הראשונה אני נושף חזק אויר פנימה דרך החור ואז שאר הלהבות נדלקות ואז אפשר להתרחץ... אבל כמובן שזה לא עסק ככה...

אשמח לעצות ותודה מראש

רשר

Well-known member
מנהל
ב"ה

שלום לכולם

יש לי יונקרס ferroli די ישן (כ-20 שנה).

אם המכסה של הלהבות סגור אז רק הלהבה שליד המצית נדלקת והאש לא עוברת לשאר הלהבות ואז תוך כמה שניות היונקרס נכבה ועובר למצב תקלה.

רק כשאני מפרק את המכסה שלפני הלהבות אז האש עוברת גם ללהבות האחרות והיונקרס נדלק באופן תקין.

אני מבין מהנ"ל מזה שחסר ליונקרס חמצן אבל אני לא מצליח להבחין בשום סתימה.

בינתיים מה שאני עושה - עד למציאת פתרון אמיתי זה סגרתי אמנם את המכסה בחזרה אבל הוצאתי את הזכוכית הקטנה של ה"קוקר" (דרכו אפשר לראות אם נדלקו הלהבות) ואז כל פעם מיד לאחר שנדלקה הלהבה הראשונה אני נושף חזק אויר פנימה דרך החור ואז שאר הלהבות נדלקות ואז אפשר להתרחץ... אבל כמובן שזה לא עסק ככה...

אשמח לעצות ותודה מראש
אני לא מכיר את המכשיר הנ"ל אך סביר שיש עינית לבקרת הצתה - אם נוצרה אש העינית מאפשרת המשך זרימת דלק(גז),
לכן ראשית נסה לאתר את העינית ולנקות אותה מאבק ופיח,
בכל מקרה יש בקרת לחץ גז, ומים
כל אחד מאלו יכול להוות מקור תקלה
פנה לאורן ירושלים https://www.oranheat.co.il/תנור-פרולי-domina-n-להסקה-ולחימום-מים-בגז/

למעלה