יום ראשון בבית

juliaj

New member
יום ראשון בבית

בנות יקרות! יש לי אליכן שאלה מוזרה. מה עושים כשמגיעים הבייתה עם התינוקות בכדי לא להיכנע לפאניקה? תזכרו איך היהי להגיע ואיך לאסוף את המחשבות בצורה נכונה בכדי להתחיל מרגל ימין? על מה לשים לב? אשמח לתיאורים מפורטים. תודה רבה

אפרת37

New member
הדבר הכי חשוב לדעתי שהכל יהיה מסודר../images/Emo28.gif

העריסות, הבגדים מכובסים ומקופלים בשידה/ארון, הבקבוקים מוכנים יש תחליף חלב (מטרנה/ סימילאק) אוכל ושתיה והמון המון סבלנות. אם את יכולה שיהיה איתך מישהו בבית שאת סומכת עליו ושהוא לא יעיק עליך, לכי על זה. כל דבר שאת יכולה לעשות כדי שיקל עליך תעשי, כי היום עובר במהירות, עד שמאכילים מחליפים חיתול לשני ילדים כבר צריך להתחיל הכל המתחה. תשתדלי להיות רגועה, גם אם הם בוכים זה לא סוף העולם. יצא קצת ארוך העיקר שיהיה בהצלחה.

ממש לא מוזרה...

אני זוכרת את ההרגשה לחזור הביתה... מאוד חששתי והייתי מתוחה. חשוב שבאמת יהיה איתך מישהו שיוכל לעזור בימים הראשונים (אם אפשר כמובן). כמו כן, חשוב שהדברים יהיו מאורגנים ושתדעי איפה הם, ככה לא תאלצי לרוץ לקנות דברים שחסרים על היום הראשון. והכי חשוב- לא להילחץ! לומדים להכיר אותם ואת סוג הבכי שלהם ולומדים להנות מהם ומהאמהוּת. ובכל שאלה- אל תהססי לפנות. בהצלחה!

jacobpl

New member
בוקר טוב לך

הי אני זוכר את היום בו חזרנו עם הילדודס הביתה , עלינו במדרגות ( קומה 3 ללא ) פתחנו את הדלת שמנו את הסלקלים בפתח הדלת וזזנו צעד אחד לאחור , וזאת על מנת שכלבת הרוטווילר שלנו תריח אותם , לאחר מכן שמנו אותם והתחלנו להתארגן , אני מראש דאגתי להכין את הארון עם הבגדים מקופלים יפה יפה ( נשוי לפולניה) דאגתי שלאישתי תמתין ארוחה חמה , דברים שהיא אוהבת ( פלפל ממולא שלי ) לאחר מכן היא נכנסנה לאמבטיה , וכמובן דאגתי שתמיד יהיה מישהו איתה על מנת שלא תשאר לבד . בתור הורים טריים לא ממש ידענו איך להאכיל וכמה , לכן אני מודה כשהיינו בבית החולים "לקחתי בהשאלה" כמות די גדולה של בקבוקוני מטרנה כדי לעבור את היום יומים הראשונים . אבל באמת מה שחשוב שתמיד תהיה לך עזרה זמינה , גם כדי סתם להתפנק באמבטיה כיפיית במשך היום שיהיה בהצלחה יעקב

juliaj

New member
תודה לכולם ו...

אשמח לעוד המלצות והצעות ייעול. תודה שוב.

פינקי33

New member
ועוד כמה דברים...

לא לקבל ביקורים בימים הראשונים, לא לענות לטלפונים,תשמרי על הכוחות שלך, את תצטרכי אטתם. לנו מאוד מאוד עזרה טבלה שבנינו באקסל שהיתה דומה לטבלת המעקב שהיתה בבי"ח כדי שלא נתבלבל בין הילדים בנושא אוכל החלפות וכו' וגם בינינו. בנינו טבלה של כמה עמודות לכל ילד עם פירוט של כמויות אוכל, שעות האכלה, קקי (כן, כן, בהתחלה מתבלבלים וזה עוזר לעקוב) וגם שינה (מתי וכמה). עד גיל שנה עשינו את המעקבים האלה. גם כשהיתה לנו מטפלת היא המשיכה עם זה וזה עזר לנו מאוד לדעת כשבאנו הביתה פרטים לגבי כל אחד וגם לא לא להתבלבל. ממליצה מאוד !!! וגם-עזרה עזרה עזרה. לי לא היתה עזרה ואין עד היום ואני מקנאה במי שיש לה או שיודעת לבקש

פינקי, את יכולה לצרף את הטבלה לטובת התאומים

שבדרך? גם אנחנו חשבנו לערוך טבלה כזאת לקראת בוא הילדודס ואשמח לראות טבלה קיימת.

אפרופו מחברת...

אנחנו מנהלים מחברת (עדיין, כן, עדיין...) מהרגע הראשון שהגענו הביתה. בהתחלה היא היתה סתם מחברת מבולבלת. היום היא הרבה יותר מסודרת ונוחה. קנינו מחברת ספירלה שורות גדולה. בכל עמוד למעלה כתבנו תאריך ועשינו טבלה עם 6 עמודות: שעה, שם, כמות, יציאות, תרופות, הערות. מצאנו שזה הכי נוח לנו. בחודשים האחרונים הוספנו למטה "סיכום יומי" ושם אנחנו כותבים על דברים מעניינים / מצחיקים שקרו לנו. אצלנו יש הרבה "מטפלים" לילדים. כולם עוזרים לגדל ולהאכיל ואף פעם לא מתבלבלים בזמני ההאכלה וכו'. דרך אגב, בתרופות אנחנו מכניסים את הברזל וה- AD גם. בקיצור- מומלץ!

nitsanal

New member
הנה הטבלה שאנחנו השתמשנו בה

היות והם יונקים היה חשוב לי לדעת מאיזה צד כל אחד אכל כדי להקפיד להחליף בין הצדדים. פעם ביום הם היו מקבלים בקבוק של חלב שאוב ואז היינו רושמים כמה אכלו. הטבלה מאוד מאוד עזרה לנו לשמור על שפיות וגם לעקוב אחרי זמני הארוחות ולדעת כמה כאלו יש ובאילו שעות בערך. כמובן שבמקרה שלי של תינוקות יונקים גם מעקב החיתולים הוא קריטי על מנת לעקוב אחרי ההנקה.

איזו טבלה חמודה! אני מקווה גם להניק ואם אצליח

הטבלה תוכל מאוד לסייע לנו. תודה רבה!

jacobpl

New member
לגבי הטבלה

הי גם אנחנו התחלנו עם הטבלה הזאת , לאחר כשבועיים קפץ אלינו חבר שלנו שהוא רופא ילדים הוא ראה את הטבלה , ופשוט צעק עלינו לזרוק אותה לפח ולהתחיל לנהל את הענינים לפי התחושות ובאמת זרקנו אותה כי סך הכול צריך להרגיש את הילדים ולא לפעול על פי טבלה והאמת אחרי שזרקנו את הטבלה לפח היה לנו הרבה יותר קל לשלוט בענינים יעקב

nitsanal

New member
כנראה שלרופא ילדים הזה אין תאומים...

איךך בדיוק אני אמורה לזכור מי ינק מצד ימין ומי מצד שמאל ברמת העייפות שהייתיי בה ? איך אפשר לבצע מעקב חיתולים לתינוקות יונקים (זו הדרך היחידה לבדוק שהם יונקים כיאות) ללא רישום ? איך אפשר לדעת שלא קיבלו פעמיים ויטמינים או ברזל ? לא יודעת אם שתך הניקה ולא יודעת כמה עזרו לכם בטיפול בילדים - אבל לנו זה מאוד מאוד עזר

mishmish04

New member
גם אנחנו היינו עם טבלאות

ברגע שיש יותר ממטפל אחד בילדים ושני גוזלים שמייללים ולך תדע למה - הטבלאות הללו הצילו את כולנו ועזרו לנו לנווט את החיים בצורה יותר הגיונית. נצן - הטבלה שלך אחלה, אפילו יותר מוצלחת ממה שלנו היו. אנחנו שומרים כמה דפים כאלו של כל ילד למזכרת.

גלית2006

New member
גם אצלנו הייתה טבלה דומה לטבלה שבפגייה

אמנם החזקתי מעמד איתה רק 3 חודשים ראשונים, אבל לא יודעת, מה הייתי עושה בלעדיה... עם העייפות המתמדת, לא זכרתי מה קרה לפני שעה. וגם אני שומרת אותה מאז למזכרת.

נצן, אפשר להרגיע לגבי מי ינק מאיפה...../images/Emo25.gif

לפי מה שאת מתארת, זה נשמע כמו מדע מדוייק אבל זה לא כך. לא יקרה דבר אם ילד יינק גם יומיים מאותו הצד כי האמא קצת מבולבלת מחוסר שינה. בסדנא שלי ושל דבורה, אנחנו מקפידות להסביר שצריך להחליף צדדים אבל זה לא עד כדי כך קריטי ברמה של יום, יומיים ואפילו שלושה. אני מעירה כי מה שאת אומרת נראה לאנשים כמוני, שונאי טבלאות, כאילו הנקה זה נורא מסובך. לך הטבלה הקלה את החיים ואני בטוחה שיש הרבה אנשים כמוך. הטבלה נפלאה, אשמח להכניס אותה בטאגליינס של פורום הנקת תאומים, ברשותך. אבל עדיין - היא לא מתאימה לכל אחד. לי היתה טבלה דומה במשך כמה ימים, כל עוד מאיה לא הצליחה לינוק וקיבלה תמ"ל אבל בשניה שהיא התחילה לינוק, העפתי את הטבלאות. צריך לזכור שמדובר בסגנון אישי. הרופא, לדעתי הבין עם מי יש לו עסק וידע למה צריך להעיף את הטבלאות אצל יעקב ואשתו. אני מניחה שלך הוא לא היה אומר את זה כי היה מבין שלך זה טוב. אצלי, הוא לא היה מוצא טבלאות ממילא... כל אחד וסגנונו הוא. וחוצמזה, קבלי עוד
. למה
כי אני אוהבת אותך ובא לי... מה תעשי לי
מקווה שאנחנו מתראות היום בסדנא של עדי.

nitsanal

New member
נועה ../images/Emo25.gif בחזרה....

את בטח לא זוכרת אבל אצלי היה הבדל היסטרי בכמות בין הצדדים ואם בטעות הייתי מתבלבלת ומניקה פעמיים מאותו צד הייתי מגיעה לגודש תוך שעות (לצערי זה קורה לי עד היום....אבל באמת, צרות של עשיריםבכל אופן לעניין הטבלה היא שימשה אותנו בדיוק שלושה שבועות אבל מאוד עזרה לי בתור אמא לפגים להיות רגועה היות והיא איפשרה לי לעקוב אחרי מס' הארוחות ביום ובעיקר אחרי חיתולים....וזאת כבר הסטייה והבעיה האישית שלי (המשקל המשקל....) בינתיים יהלי עם חום ואני לא מגיעה (לצערי הרב...אולי יקרה נס וזה יעבור תוך שעתיים?)

juliaj

New member
גם לי לא

הייתה עזרה עם הראשונה, אך אינני רוצה לבקש מהוריי. מקווה להסתדר לבד עד כמה שניתן. האם תועילי בטובתך ותוכלי לשלוח לי את הטבלאות הנפלאות שסיפרת עליהן? אני מאוד אשמח !!!!!!!!!!!!! מודה לך מאוד, יוליה הכתובת: [email protected]

D NI

New member
הטבלה הזו טובה מאד

ומכילה את כל מה שדרוש לדעת. (יותר טובה מהטבלה שלנו שהיתה דומה לטבלה ממחלקת התינוקות) זה עושה סדר בבלגן. ואגב, בלגן. נסי להשאיר בית נקי לפני שתלכי לביה"ח. לא יהיה זמן לנקות או להעביר סמרטוט. אני זוכרת המלצה כזאת: לא להשתגע! מותר לרצפה להיות קצת מלוכלכת ומותר לאבק לחזור למדפים הרחוקים ההם ( כמובן לא ליד התינוקות) בשבועות הראשונים בבית. אז לאט לאט כמה שאפשר ובאמת לא להשתגע. ושיהיה בקלות, הא?. בה צ ל ח ה .

למעלה