יום עסאל ויום באסל

יום עסאל ויום באסל

אתמול בשעת בין הערביים בעודי יוצא מחוף הים בשכונת בת-גלים שמח וטוב-לבב זינק לעברי באמצע הכביש שוטר במדים כהים,
הציג את עצמו:"שלום לך, אני בוחן תנועה ואני מבקש הרשיונות וכמו כן שתסובב ההגה ימינה ושמאלה לחלופין,
מפה לשם הוא מצא שיש ברכב שלי נזילת-שמן , חופש בהגה וכן שעלי להחליף את לוחית הזיהוי הקדמית +פסים זוהרים,
למעשה קיבלתי ממנו הודעת אי שימוש ברכב עד להסדרת הליקויים.

השכם בבקר היום בעודי שקוע בערפילי הלילה והשינה נזכרתי שישנם כפרים בגליל התחתון שיש בהם גם בשבת מכוני רישוי פעילים.

איכשהו משכתי את עצמי למקלחת, נתתי למים הזורמים לשטוף את גופי ואת כל המחשבות החוטאאות שעברו לי בראש בלילה, לאחר קפה מריר טיפסתי לעבר איזור משגב.

השלמתי את הבדיקות ,תיקנתי את הליקויים ברכב, עברתי טסח מחדש ושפשפתי לא מעט לירות:)

לאחר כשלוש שעות של טרטורים הבטן החלה להציק לי ושיגרה איתותים על מצוקה גסטרונומית.

נזכרתי שבכניסה לכפר עראבה ישנה שיפודשייה מעולה:"אל חלאל", אבל אז הבחנתי בחומוסייה בשם:"חומוס אבו-סאבר"
נכנסתי למקום וישר הבנתי שאני במקום הנכון.

בשעת בקר דיי מוקדמת היו במקום כ 45 איש שרכונים איש איש וצלחת החומוס שלו,
זה הרגיש לי לרגע כמו היכל-קודש,
היו כאלו שניגבו את המשחה הקטיפתית עם פיתות חמימות, היו גם כאלו כמוני שאכלו ב..מזלג
כן, כן זה אולי נשמע מצחיק אבל זה מה זה טעים, אני אכלתי משוואשה חלומית,
לא דלילה כמו בדרך כלל, גרגרי חומוס רכים וחמים פוזרו מלמעלה.
צלחת של צ'יפס קטן, צ'יפס מהסוג שאני אוהב,
2 צלחות חמוצים עם עגבהיות, רבעים של בצל, זיתים סורים דפוקים ומרירים במידה,
צלחת של פלפלים חריפים,
להשקטת המצפון לגמתי בקבוק זכוכית של קולה דיאט,
כל הנזק הסתכם ב--30 לירות
ממש זיל הזול

מעבר לדלפק ההזמנות יש את המטבח הפתוח, אני לא מגזים אבל ראיתי לפחות 8 סירים ענקיים של גרגירי חומוס כולל תבניות נירוסטה ענקיות עם חומוס משחתי,
אולי זה החומוס הכי טעים שאכלתי מימיי.

לפעמים גם מדבר מרגיז ומעצבן יוצאים דברים טובים.

אין לי מילים אז לכל מי שמגיע לאיזור מומלץ בכל פה
חומוס אבו סאבר כפר עראבה
צמוד לכפר סחנין
תמיד ידעתי וסמכתי על הערבים שהם טובים בהכנת חומוס וגם בתיקוני מכוניות,
נראה לי לא לעניין לאכול חומוס מידיים יהודיות

אני חלילה לא אומר את זה לגנאי ואני בטח לא גזעני
פשוט אין על חומוס ערבי גלילי ומקומי

למעלה