יום ללא קניות=יום שבת.תבינו ותשכילו

sunshine2u

New member
יום ללא קניות=יום שבת.תבינו ותשכילו

יש לכם יום כזה פעם בשבוע למשך כל חייכם ויש אנשים שרצים אחרי זה כאילו זה היה איזה המצאה גאונית.

sunshine2u

New member
ובדיוק על זה מבוסס "יום ללא קניות"

העובדה שאנשים קונים ביום שבת מכעיסה אותי, לא כל כך בגלל הפאן הדתי שגם הוא חשוב, אלא בעיקר שאנשים הפכו את זה ליום שמסמל יותר מכל את הגלובליזציה ואת תרבות הצריכה האינסופית. ברגע שמתייחסים ליום הזה כאל היום שבו הולכים לקנות דברים במרכזי הקניות בכמויות מטורפות, במקום לשבת בבית עם המשפחה, או לצאת לטייל בחיק הטבע או להכיר את הארץ. לכל יהודי ניתנה במתנה כל שבוע יום אחד להפסיק את המירוץ המטורף הזה, אז כדאי לחזור לשורשים במקום לרוץ אחרי כל דבר שהגויים עושים, ולחשוב שהוא איזהשהוא המצאה גאונית.

victoria777

New member
יש אנשים שכל ההנאה שלהם מיום השבת

וכן,גם הבילוי עם המשפחה זה קניות.וזאת זכותם המלאה.

אהובה.א

New member
הבעיה היא

שיש מגזר, שאני מעדיפה לא לאמר מי הוא, שחושב שאם הוא לא צריך את החנויות בשבת, אז כל המדינה לא זקוקה. אותו מגזר רוצה להחליט בשביל עם שלם מה לעשות בשבת. אני שמחה שיש חוק המגדיר עבודת שבת כלא חובה , פרט למקרים חריגים כמו מד"א, בי"ח, משטרה ושירותי כיבוי, וכל זה בכדי למנוע ממעסיקים להכריח עובדים לעבוד בשבת. לכן , מי שנוח לו - עובד. מי שלא רוצה ולא מעוניין - לא חייב. אבל יש מצבים שבהם דווקא העובד הוא זה שמבקש עבודה בשבת כי התגמול שלו יהיה טוב יותר מכיוון שהמכירות גבוהות יותר. אז למה שנגרום לו לשכר זעום? אם אדם שומר שבת לא מעוניין לקנות בשבת - שלא יקנה. אבל שלא ינסה להחליט בשביל אחרים. הייתי רוצה לראות שמנסים לכפות שמירת שבת במדינה אחרת.

אהובה.א

New member
ואתה סנשיין

אל תגיד שלא כתבת את זה בגלל שאתה שומר שבת. כי עובדה שההודעה הראשונה שלך היתה בשישי בצהרים והשניה אחרי צאת השבת. וכפיה דתית גורמת לחילונים לעשות דווקא. עדיין לא הבנתם את זה? אתם כמו סלולרי? לא קולטים?

Old Cat

New member
אכן, להפסיק לרוץ אחרי מנהגי גויים

ולהוריד את הכובעים והכיפות מהראש (מנהג של גויים שנכפה על היהודים במאה ה 12 בערך, עד אז הלכו יהודים גלויי ראש) וכמובן לא להתלבש כמו איכר פולני במאה ה 18 (לבוש החרדים, שנראה ממש מגוחך כשיוצאי ארצות המזרח לובשים זאת כסימן של "חזרה למקורות"). אני שמח שאתה ממליץ להכנס בשבת למכונית ולנסוע לטייל בארץ. בדרך כמובן צריך לקנות דלק (וצריך עובדי תחנה בשבת) וגם רוצים לנוח באיזו מסעדה (עובדים בשבת) ועוד כהנה וכהנה. לכך התכוונת? לכל אדם ניתן בשבוע יום מנוחה, וזכותו לנצלו באוות לבבו וכמידת רצונו. מה יהודי? למה יהודי? קודם כל אדם, לא משנה מה דתו ומה מוצאו האתני.

hilulit1

New member
אהבתי :)

אבל תגובות רעות לא יאחרו לבוא. GET READY (או שלא לשם שינוי)

דווקא שבת זה יום מאוד מוצלח לחנויות

החנויות הלא מעטות ברחבי הארץ שפתוחות בשבת עושות את רוב הרווח שלהן בשבת, כי לאנשים יש יום חופשי והם מנצלים אותו.

אהובה.א

New member
אני דווקא די מרוצה

א. מצד החנויות - 35% מהרווח שלהם הוא בשבת. יענו מה? כל שבעת הימים הם מרוויחים את 65% הנותרים. פחות מ 10% ביום. מבין את ההבדל? ב. מצד הקונים - יש אנשים שעובדים ששה ימים בשבוע עד שעות מאוחרות. היום היחידי שיש באפשרותם לקניות ברוגע ובמנוחה - זה בשבת. ג. למה לא לנצל יום זה ליום של כייף עם המשפחה ולהוסיף קניות? זה כייף לקנות אז למה לא לכייף בשבת? ד. חושב שלמישהו יש כוח אחרי יום עבודה להסתובב במרכזי קניות? ה. אמרת מנוחה בשבת? אוקיי. יש אנשים שמעדיפים לנוח באמצע השבוע. אם זה לא הפאן הדתי מבחינתך מה זה חשוב איזה יום נחים? העיקר שעובדים 5-6 ימים בשבוע , לא? ו. יש סטודנטים שלומדים בכל ימות השבוע. אין להם אפשרות לעבוד ולממן לימודים כמו אלה שלומדים כל ימות השבוע ומממנים להם.... אז היום היחיד שיש באפשרותם לעבוד זה בשבת. חשבת עליהם? לא נראה לי. בכל העולם חנויות פתוחות בשבת והעובדים עושים משמרות. יש שמחפשים את העבודה בשבת, לידיעתך. אז למה שלא נעזור להם להמשיך בעבודתם? אם אתה כל כך הומני - תאר לך שנפסיק לקנות בשבת? יסגרו את העסק כי זה לא ישתלם להחזיקו, נכון? ולא. אני לא קיצונית. אני פשוט ריאלית.

פפו

New member
קניות בשבת רעיון טוב אבל

הייתי ממליץ להרים את המע"מ בשבת ואפשר להוסיף תוספת שבת כמו בתחנות הדלק. הרווח ממיסים אלו יופנה למטרות חברטיות בלבד.

Nice Flower

New member
דעה אחרת

1.אני בעד מדינה חופשית ודמוקרטית. 2.אני בעד מדינה יהודית -ישראלית. 3.אני בעד שמירת זכויות המיעוט וכיבודו. 4.אני אדם חילוני שאינו שומר שבת. אני אדם שהמסורת היהודית וערכי המסורת היהודית חסרים לו. אני יודע שרוב הציבור מעוניין בחנויות פתוחות בשבת. אני יודע שתהליך זה בלתי ניתן לשינוי בדיבורים והסכנה כי לא רחוק היום ויום השבתון שלנו יהיה ביום ראשון מוחשית וקיימת. והלוואי שאני טועה. לא ניתן לדעתי לגבות במכירה בשבת אגרות או תוספות כלשהם, זה לא מעשי ולא בר בצוע. מה שכן נראה לי הגיוני ומקטין את הזליגה לעבר חנויות בשבת הוא השתתפות המדינה במימון הטבות לאלה שרוכשים לדוגמא ביום ראשון משעה 16:00 עד שעה 22:00 . בעלי עסקים שינהלו ספרים כדין וכדת יוכלו להפריד מכירותיהם במועד זה ולהציגם לרשויות בכדי להנות מההטבה.

למעלה