יום המדע שמח לכולם

MAYA20

New member
יום המדע שמח לכולם

זה קשור לפורום (הסבר אחרי שבת)
 

אלי פלס

New member
למדענית הפורום...

איך את יכולה לעשות לנו דבר כזה? עכשיו נכסוס ציפורניים שבת שלמה בגללך...
 

spinoza

New member
כאילו דא ?

ממתי יש יום המדע ? יש יום האם, יום האישה, יום ללא קניות, יום התנ"ך (יום אתה נח) , יום הילד, יום הולדת, יום צום, יום הדין, וכו´ . אבל יום המדע ?
 

צביקוש21

New member
יום המדע? שוהעדה יום המדע?

איך זה שעוד לא שמעתי על היום הזה? מה זה חג חדש?....
 

MAYA20

New member
הסבר

זה אמור להיות יום פטירתו או לידתו של איינשטיין והקשר הוא :שאיינשטיין היה ילד מאמין עד גיל 11 (בערך התכונתי להביא לכם נתונים מדויקים ושכחתי) עד שכשהיה בן 11 תקפו אותו ילדי השכונה (לא משהו גדול במיוחד סתם יצרו סביבו מעגל וצעקו יהודי מלוכלך וכ"ו) ואז הוא החליט לפרוש מהאמונה באלוהים פשוט תארו לעצמכם מה היה קורה אם מאותו אירוע היה מגיע למסקנה ההפוכה) ...ועכשיו וידוי :קשר אכן תקוע והסיפור לא ממש רלוונטי אלינו אבל ממש אבל ממש רציתי להגיד "יום המדע שמח לכולם!"
 

חי אדר

New member
מוזר

איני חושב שהסיפור שהבאת הינו מדוייק. אדרבא, איינשטין בשיא תיפארתו ויקרתו המדעית כתב כדלהלן: " כל מי שמעורב ברצינות בחקירה המדעית, משתכנע בהדרגה, שבחוקי היקום מתגלמת רוח- רוח נעלה לאין שיעור מזו של האדם ... בדרך זו מוליכה החקירה המדעית להרגשה דתית מיוחדת במינה, שונה לגמרי יותר מהדתיות של מישהו יותר נאיבי". (מתוך הספר ´כמו שאיינשטיין אמר´) לאור זאת, מסתבר, שאלי בגילי 11 החל להביען שאמונה אינה עניין מן השפה ולחוץ, אלא משהו פנימי ועמוק אשר צריך לנבוע מעומק הדעת.
 

לידול

New member
הסבר

אינשטיין היה דאיסט, עד כמה שידוע לי. כלומר הוא האמין באל לא פרסונלי. זה פותר את הקושיה.
 

arifell

New member
בנוסף לזה שהתאריך בו הוא חל:

3.14, מכונה גם יום PI אוהב מספרים
 
למעלה